Skocz do zawartości

Jaka podstawka chłodząca?


neah

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam starego laptopa Hp pavillion dv7-1040ew z 2008roku, który dosc mocno sie grzeje, zwlaszcza od niedawna (pewnie to wina upałów),

 

temperatura dysku to 36 stopni (stary sie grzal, kupilem nowy rok temu), jednak pozostałe temperatury sa dosc wysokie - procesor 50-70 stopni, plyta glowna 60-80 stopni, grafika ok 70 stopni

 

i to wszystko sprawdzone tylko podczas uzycia gadu gadu i przeglądarki (z gierka flash). laptop dosc glosno pracuje, głównie podczas ladowania, baterie tez kupilem nowa rok temu, ale nie wiem czemu bardzo wolno sie laduje, a po naladowaniu dosc szybko spada, wytrzymuje max godzinę jak nie mniej. dodatkowo grzeje się, głównie po lewej stronie.

 

mysle, ze dobra opcja bylby zakup podstawki chlodzacej (chyba ze da sie jakos inaczej zbic temperature) , jednak kompletnie nie wiem jaka kupic, czy moglibyscie mi doradzic? chciałbym jakas porzadna, która nie byłaby zbyt glosna i nie zzerala duzo pradu.

 

ps: ładowałem laptop prawie 2 godziny (w trybie hibernacji), po otworzeniu bateria miała 100%, gdy odłączyłem ładowarkę to nagle poziom spadł do 77% i spada o 1% co około 2 minuty - czy to znaczy, że akulumator jest do wymiany czy bateria?  akulumator mocno sie nagrzewa podczas ładowania, aż parzy, wrzucam info o baterii:

 

Bateria:Informacje o baterii

Identyfikator baterii Hewlett-PackardPrimary Producent Hewlett-Packard Numer seryjny   Skład chemiczny Lion Długoterminowe 1 Pojemność nominalna 74880 Ostatnie pełne ładowanie

68861

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Kiedy pytasz co należy wymienić: akumulator czy baterię, masz chyba na myśli zasilacz i baterię? Po 7 latach używania bateria ma prawo być zużyta i jeśli rzeczywiście potrzebujesz mobilności, to należy ją wymienić. Chyba, że możesz pracować tylko na zasilaczu. Wtedy można całkiem wyjąć baterię z laptopa.

Jeśli chodzi o temperatury, to zamiast podkładki chłodzącej lepiej wyczyścić laptopa i ewentualnie wymienić pastę/termopady na radiatorach. Jeśli nie czujesz się na siłach zrobić to sam, to oddaj lapka do serwisu.

Odnośnik do komentarza

Tak, chodziło mi o zasilacz/ładowarkę i baterię. Baterię wymieniałem rok temu, zasilacz bodajże dwa lata temu.

Laptop również był czyszczony w serwisie rok temu, również w okresie letnim się przegrzewał i miałem uszkodzony dysk twardy - zakupiłem nowy.

 

Ile kosztowałaby mniej więcej wymiana tych past/termopadów (cokolwiek to jest : P) ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...