Skocz do zawartości

Niepowodzenie aktualizacji


AdamTko

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu (kilkanaście dni?)  mam problem z instalacją aktualizacji. Komputer próbuje, Nie udaje się, przywraca stan sprzed. Poniżej numer aktualizacji i kod błędu.

 

Aktualizacja systemu Windows 7 dla komputerów z procesorami x64 (KB2952664)
Stan instalacji: Niepowodzenie
Szczegóły błędu: Kod 8004402F

 

Dodatkowo identycznie objawy dotyczą 4 czy 5 aktualizacji nieobowiązkowych acz zalecanych, np:

 

Aktualizacja systemu Windows 7 dla komputerów z procesorami x64 (KB3048761)
Stan instalacji: Niepowodzenie
Szczegóły błędu: Kod 800F0826
Typ aktualizacji: Opcjonalna

Być może nie ma to związku, ale na tym komputerze, nie chce się automatycznie aktualizowaćjava. Niestety nie pamiętam komunikatu, bo zwykle machałem ręką i instalowałem ręcznie bez problemu.

 

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dzięki brakowi jakiejkolwiek podpowiedzi i w obliczu narastającego problemu - coraz dłuższa lista aktualizacji kończących się niepowodzeniem, dziesiątki czasochłonnych restartów (w cyklu: pobieranie aktualizacji, punkt przywracania, instalacja aktualizacji, restart, konfigurowanie aktualizacji, niepowodzenie, wycofywanie zmian, restart i da capo al fine) postanowiłem sam coś z tym fantem zrobić.

 

I bardzo bym chciał napisać, co dokładnie zadziałało, żeby może ktoś mógł skorzystać w przyszłości, ale niestety nie potrafię .

 

Same "fixy" do WU nie pomogły, nie pomogły również sztuczki z resetowaniem historii aktualizacji. Więc mogłem albo wyłączyć aktualizacje całkowicie albo zrobić to czego się robić nie powinno - na ślepo, bezmyślnie klikać. No może nie całkiem bezmyślnie - zrobiłem niezbędne backupy i nie całkiem na ślepo - wynajdywałem różne sugestie odnośnie przyczyn i rozwiązań:

- może błędy na dysku (RAID)

- może aktualizacja sterownika Intel Rapid Storage Technology

- może przywrócenie/naprawa zmiennych środowiskowych (szczególnie TMP i TEMP)

- może naprawa rejestru

- może naprawa uprawnień

- może znów MS Fixy i inne sztuczki

 

Koniec końców, po tym wszystkim, na próbę zainstalowałem nieśmiało jedną z aktualizacji, która wcześniej nie poszła i cud! Wszystko OK! Potem jeszcze jedną i ze 2 opcjonalne i to samo. Aż w końcu wszystko co było dostępne z wyłączenie ewidentnie mi zbędnych pakietów językowych,  łatek silverlight i skype (bo nie używam) i wreszcie zobaczyłem "System windows jest aktualny. Brak dostępnych aktualizacji dla komputera" :)

 

Jakich szkód narobiłem przy okazji okaże się pewnie za czas jakiś. Ale póki co jest OK.

 

Zatem jeszcze raz dziękuję, za ten czas na zastanowienie się :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...