Skocz do zawartości

Instalacja Windows 7 na dysku USB


slawek481

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)

 

Chciałem się zapytać, czy jest jakiś sposób na zainstalowanie Windows 7 na dysku USB wraz z umieszczeniem na nim bootloadera, żeby nie modyfikować MBR dysku wewnętrznego w kompie? Co prawda na nim też jest 7, ale chcę, by bootowanie z tej 'nowej' 7 było możliwe jedynie po wybraniu dysku USB jako first boot device. Da się coś takiego wykonać?

 

 

 

 

 

PS. Nie koniecznie musi być to 7, zdzierżę ewentualnie Vistę i XP, choć jednak preferuję 7 ;)

 

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sterowniki dla XP podałem w jednym z moich toturiali.

Podawałem też link do opisu przeróbki jaka trzeba wykonać aby zainstalować siódemkę (lub vistę - tu konstrukcja jest podobna) wraz ze wzmianką o zastosowaniu powyższej metody dla WinPE.

 

Zasadniczo całość sprowadza się do zmiany trybu w jakim pracują i startują sterowniki USB w systemie.

 

 

Odnośniki:

Odnośnik do zewnętrznego artykułu

Sterowniki USB MassStorage dal XP

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Ja to robię tak, odłączam wszystkim dyskom zasilanie. Podpinam pod zasilanie interesujący mnie dysk, a podczas startu kompa naciskam odpowiedni przycisk, by wywołać menu, z którego wybieram dysk, który ma startować jako pierwszy. Przypuszczam, że to menu wywołuje się dla każdej płyty inaczej, więc musisz sobie zobaczyć do instrukcji, który to jest. U Gigabyte F12 /AMD. Jeśli nie ma na nim systemu, to komp szuka jakiegoś nośnika, który może wystartować i wtedy włącza mi się instalator Windows z CD/DVD. Instaluję. Podczas następnego restartu znów wywołuję boot menu, znów wybieram właściwy dysk. Instalacja się kończy, a ja mam osobnego Windowsa z osobnym MBR i boot loaderem na właściwym dysku. Potem podpinam inne dyski i już wystarczy tylko wywołać boot menu i wybrać dysk, z którego chce, żeby mi system wystartował i z głowy.

Niestety bez odpięcia innych dysków, nawet po wyłączeniu ich w BIOSie, instalator Windows je widzi i klops, bo w boot loader zostaną wpięte inne systemy i będzie standardowo.

Odnośnik do komentarza

DragonFire

 

Muszę Cie rozczarować.

 

Po 1 w tym temacie chodzi o instalację systemu na dysk zewnętrzny podpiete pod port USB, a Ty piszesz o zwykłych dyskach

Bez modyfikacji instalki nie zainstalujesz systemu na dysku usb bo go instalka nie bedzie widziec

 

Po 2 Co do ostatniego zdania to powiem Ci tak ze system instalujesz na innym dysku ale pliki rozruchowe a szczegolnie mbr masz na tym wczesniejszym i dlatego tak masz. Przez to po odpieciu wczesniejszego dysku inny dysk nie wystartuje.

Bez problemy mozna zrobic tak ze ma sie podpiete kilka dyskow i na kazdym sa pliki rozruchowe oraz mbr i po odpieciu pozostalych komp odpali dany dysk i dany system z tego dysku. tylko trzeba wiedziec co wpisac w wiersz polecen.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...