Skocz do zawartości

Jak podzielić pendriva?


kaczakkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Windows ze swej natury nie dopuszcza do podziału pamięci typu pendrive, nawet jeżeli ci się to uda to dla windowsa widoczna/czytelna będzie wyłącznie pierwsza partycja.

Obejść to można jeżeli producent udostępnił narzędzia do wydzielenia przestrzeni szyfrowanej która pojawi się jako oddzielne urządzenie, ew. niektóre "gwizdki" pozwalają wydzielić część która będzie widoczna jako napęd optyczny (niestety z konsekwencjami - czyli tylko odczyt).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Bylbys uprzejmy rozwinac ta mysl:

 

 

Obejść to można jeżeli producent udostępnił narzędzia do wydzielenia przestrzeni szyfrowanej która pojawi się jako oddzielne urządzenie, ew. niektóre "gwizdki" pozwalają wydzielić część która będzie widoczna jako napęd optyczny (niestety z konsekwencjami - czyli tylko odczyt).

 

Jedna lub dwie partycje mogly by byc tylko do odczytu. :)

Odnośnik do komentarza

Tytułem uzupełnienia (bo jest to świetny program nie tylko do tego co w tym temacie), ponieważ bootice pod linkiem który podał @kaczakkkk jest dość zabytkowy a linki z tamtej strony prowadzą do nieaktualnych stron:

Zawsze aktualny bootice:

http://bbs.wuyou.net/forum.php?mod=viewthread&tid=57675&extra=page%3D1&page=1

Niestety linki wymagają rejestracji a strona w mało przyjaznym języku tym niemniej można się upewnić czy wyszła aktualizacja, ta prędzej czy później zostanie wrzucona na jikiś publik a linki można spotkać w tamacie:

http://reboot.pro/topic/8986-bootice-a-boot-sector-manipulation-utility-v078-released/

 

Najnowszę w tej chwili 1.3.3.2 w odmianach 32 i 64 bit:

http://www.mediafire.com/download/lgxisf8dc626opn/BOOTICEx64_v1.332_2015-02-16.rar

http://www.mediafire.com/download/vt77blpb1xxbkxa/BOOTICEx86_v1.332_2015-02-16.rar

 

Warto zaktualizowac choćby ze względu na obsługę uefi, moim skromnym zdaniem bootice ma też najbardziej funkcjonalny edytor bcd który w nowych wersjach działa jak należy.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jaką wersję BootIce testowałem, jednak miał dosyć poważne bugi w wyświetlaniu GUIDów partycji GPT. Tak jakby brał pod uwagę nie te bajty co potrzeba. Do wgrywania boot loadrów jest spoko.... ale reszta go troche dyskryminuje. Jeżeli zaś chodzi o edytor BCD - to mi bardziej przypasował Visual BCD. Jest rowniez bogatszy od BootIce. 

Odnośnik do komentarza

Nie miałem problemów z Guidami, może miałeś jakąś konfigurację w której ktoś mieszał i kolejność w tablicy głównej nie zgadzała się z zapasową (albo coś w podobie).

Jedyne co mnie drażni to brak możliwości ręcznego dodania wpisów do nvram, edytor potrafi tylko dodać loader a jak ten jest na ukrytej partycji to mamy dalszą zabawę - EasyUEFI radzi sobie lepiej.

VBcd jak dla mnie jest troszkę ociężały, poza tym miewa problemy z ręcznie zbudowanymi bcd (przynajmniej u mnie miewał, zwłaszcza jak było sporo wpisów typu custom), w najlepszym wypadku się wysypywał w najgorszym potrafił zepsuć cały kontener.

 

Oczywiście bootice nie jest doskonały (który soft jest) i jako narzędzie dyskowe wymaga większej ostrożności niż ale jak zawsze - trzeba wiedzieć co się robi.

 

ps.

Tak z ciekawości - jakiej opcji Ci brakuje w tym edytorze?

pzdr

Odnośnik do komentarza

Guidy były poprawnie podawane i przez DMDE i przez diskpart, a niepoprawnie przez BootIce. To ewidentnie problem BootIce. W każdym razie to taka ciekawostka. Może ten błąd w najnowszej wersji jest wyeliminowany. Kiedys sprawdzę. 

 

Edit: Zapomniałem dodać, że bug, o którym wspomniałem nie był rzecz jasna w funkcjonalności związanej z BCD, a w opisie partycji w sekcji "sector edit". Tam chyba nigdy nie zawędrowałeś? ;-)

Edit2: Wywołany do tablicy stwierdzam, że to co zaobserwowałem kiedyś teraz nie występuję, więc niepotrzebnie zabierałem głos! 

 

Pozdro!

Edytowane przez Groszexxx
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...