Skocz do zawartości

Problemy z uruchamianiem laptopa


Grisza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od tego poniedziałku mam problemy z uruchomieniem laptopa. Nie jest to wina dysku (i proszę tego nie sugerować). Laptop zacina się jeszcze przed wyświetleniem planszy z logo producenta sprzętu. Słychać jak pracuje, świeci się przycisk uruchamiania, czasem świeci się kontrolka przy Caps-lock (to oznaka, że zablokował się w dalszej fazie).

 

Nie wiem czym to może być spowodowane, nie będę tego naprawiał samemu. Chcę jedynie porady czego się można spodziewać. Laptop udaje się uruchomić po wielokrotnym wciśnięciu przycisku Start (gdy się zawiesza dłużej przytrzymuję przycisk by zrestartować laptop). Gdy to nie pomaga to na kilka chwil odłączam zasilanie (bateria również wyjęta) i po tym laptop odpala :o

 

Po uruchomieniu działa wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na pewno sam podejrzewasz sprawę sprzętową, ale tu nie ma typowego serwisanta. Myślę, że możesz to pytanie zadać na https://www.elvikom.pl/. Kiedyś admin miał serwis, który zajmował się tylko diagnostyką i naprawą wszelkiej maści elektroniki z naciskiem na Mobo od pc i od lapków. To jedno z najbardziej elitarnych zajęc w tej branży.  Jaka tam jest ekipa teraz i czy spotkali się z takim przypadkiem to oczywiscie tego nie wiem. Sprobowac mozesz. Objawy na pewno wymagają wróżki, no chyba, że ktoś akurat z takimi się zetknął. No i kwestia czy potencjalna identyfikacja przyczyny cokolwiek coś da - skoro w warunkach domowych sprawa nie do ruszenia. 

 

Czy laptop lepiej startuje jak się nagrzeje? Albo czy przy włączaniu nagrzanego lapka taki objaw występuje? Jakaś różnica między baterią, a samą ładowarką (gdy bateria wyjęta) jest? 

Odpowiedź na te pytania na pewno może fachowcom pomóc podjąć poprawny trop. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...