Skocz do zawartości

Nowy moderator w dziale Malware


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W związku z moją słabą dyspozycyjnością i ciągłymi problemami zdrowotnymi ostatnimi czasy:

 

Do działu Malware została przypisana nowa osoba pomagająca - Naathim. Kompetencje: technik z Malwarebytes (także Moderator na forum MBAM), oraz autoryzowany pomocnik w serwisie Geeks2Go.

Nie odpuszczaj jesteś bardzo potrzebna na forum.Głowa do góry musi być dobrze nie ma innej opcji!!!

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Z Moderatorni:

 

Obiecuję dołożyć wszelkich starań, choć od piątku jeszcze nie znalazłem chwili żeby na spokojnie przejrzeć chociaż pół loga (co pewnie widać po moim czasie odpowiedzi...).Dołożę starań jak tylko przestanę pracować 17 godzin na dobę... (Mamy nowy release programu na głowie).

 

Nie będę jednak ukrywać, że rozmija się to z moimi wyobrażeniami i nie zostałam przygotowana na nieobecność zaraz na wstępie.

Odnośnik do komentarza

nie zostałam przygotowana na nieobecność

a powinnaś być przygotowana - wystarczy porównać daty pisania ostatnich postów na forum MBAM:

10 June 2015 - 04:02 PM (

https://forums.malwarebytes.org/index.php?/topic/169208-trojan-dns-changer-detected-malwarebytes-wont-remove-it-2/&do=findComment&comment=968445 )

v

25 February 2015 - 05:37 AM (https://forums.malwarebytes.org/index.php?/topic/164835-starts-prescan-but-never-gets-past-that/&do=findComment&comment=943045)

 

Ponad 3 miesiące różnicy - to powinno dać do myślenia

 

jessi

Odnośnik do komentarza

co innego miałam na myśli: pomiędzy 25 lutego a 10 czerwca @ Naathim nie napisał żadnego postu w żadnym temacie.

Przypominam, że forum na które się powołujesz, jest związane z oficjalnym supportem MBAM i Naathim pełni określoną rolę z tym związaną, pomoc w usuwaniu malware i moderacja w rozumieniu tu dyskutowanym jest tam drugorzędna (wg Ciebie pierwszoplanowa). Cytując ponownie: "Mamy nowy release programu (czyli MBAM) na głowie" = To nie są prace publiczne i żadnych postów na ten temat nie znajdziesz, bo to dane nie przeznaczone dla przeciętnego użytkownika. To czy on napisał jakiś post w widocznej dla Ciebie sekcji czy nie, nie może definiować tamtejszej rzeczywistej aktywności, bo to nie ta aktywność.

 

Nie trzeba mnie też "pouczać", żem taka głupia i nie sprawdziłam sobie dat aktywności, bo mimo wszystko jestem jedyną widoczną osobą z polskiego środowiska, która ma określony dostęp do istotnych w środowisku malware forów (a nie lokalnych polskich tworów), gdzie się dzieją kluczowe rzeczy, i posiadam więcej informacji na temat aktywności i możliwości określonych jednostek.

 

To prawda, że nie spodziewałam się, iż po chwili aktywności nastąpi jego niezapowiedziana nieobecność (tu na forum) i w tym kontekście czuję się nieswojo. Jednakże muszę stanowczo podkreślić, że podawane tu dane liczenia "ostatnim postem" to manipulacja.

Odnośnik do komentarza

Może ja jako osoba do której bezpośrednio się te sprawy od odnoszą zabiorę głos... co zresztą także przed chwilą napisałem Picasso.

 

Miałem bardzo przykry wypadek w rodzinie i chwilowo nie jestem w stanie poświęcać czasu na forum. Muszę mieć przynajmniej kilka dni na to, aby parę spraw uporządkować.

 

Przepraszam, wyrażam nadzieję że za kilka dni będę w stanie wrócić do regularnej pomocy.

Odnośnik do komentarza

Chciałabym się wypowiedzieć (choć może nie powinnam [?])

Nie ma co się licytować. Pewnie wiele ludzi tu zaglądających ma na taką sytuację odmienne zdania. Dwa to też trochę wina "nas" samych. Bo myślę, że gdyby osoba kompetentna do pomocy, czasami dostała coś "na kawę" inaczej by patrzyła na pomaganie po godzinach, dla samej tylko satysfakcji. Wg. mnie mało osób ma świadomość, że przeglądanie tych logów zajmuje czas, a czas to pieniądz. Każdy dziś chce coś za darmo. Gdyby w pierwszej kolejności problemy rozwiązywane były osób, które chcą by ta strona istniała. A cała reszta "przy okazji, lub jakby tą symboliczną złotówkę wpłacili". Wszystko byłoby raczej "cacy". I może ta ilość moderatorów by się powiększyła ... To taka moja sugestia.

Trochę też dziwnie to wygląda, jak każda odpowiedź jessika rozpoczyna się od wklejenia linku do tego tematu i przedstawienia obecnej sytuacji na fixitpc.pl I nie wiem co to ma na celu, bo przecież sama udziela pomocy. A nawet nie jest p.o. Moderatora.

Z wyrazami szacunku do każdego, którzy zabrali tu głos.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Picasso wracaj jak najszybciej do pełni zdrowia i uczestniczenia w życiu forum,nie oszukujmy się,oprócz Ciebie nie ma tu żadnej kompetentnej osoby do pomagania ludziom,jessica według mnie posiada trochę wiedzy,lecz sama do końca nie wie co robi (Rzut jednym okiem na jej posty,wystarczy by zrozumieć o co mi chodzi),Naathim wydaje się osobą na Twoim poziomie,a czy jest równy bądź lepszy nie miałem okazji się przekonać. Rozumiem wypadek kogoś bliskiego,prace nad projektem,ale jeżeli podjąłeś się pracy na Tym forum,to na leży ją sumiennie wykonywać i podzielić każdy obowiązek w przeciągu dniu,by na każdy starczyło czasu.
Wracaj do pełni sił jak najszybciej picasso,bo forum traci powoli ducha.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Adux, zdaję sobie sprawę, że moje niedyspozycje mają niekorzystny wpływ, a ostatnio mogłam pracować tylko "zrywami". Wybaczcie, że nie spowiadam się tu szczegółowo ze spraw osobistych / zdrowotnych. Jeśli rzecz o tytułowym wątku:

 

Bardzo długo zwlekałam z przyznaniem dodatkowej oficjalnej pomocy, wielokrotnie motywując powód zasadniczy (kompetencje - widziane inaczej oczami przeciętnego widza niż oczami specjalisty tematyki). Niestety, gdy podjęłam decyzję zgodną z oczekiwaniami ogółu, myśląc że rozwiązuję część problemu, wtrącił się wypadek losowy, w obliczu którego nie mogę kwestionować nieobecności drugiej osoby. W chwili obecnej nie zdecyduję się na kolejnego pomocnika "z łapanki", po dwóch nieudanych próbach nie robię trzeciej. Nie zostaje mi nic innego niż osobiście się zająć sprawami, cierpliwie oczekując aż Naathim ureguluje sprawy prywatne.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem wypadek kogoś bliskiego,prace nad projektem,ale jeżeli podjąłeś się pracy na Tym forum,to na leży ją sumiennie wykonywać i podzielić każdy obowiązek w przeciągu dniu,by na każdy starczyło czasu.

@Adux - myślę że zwracanie uwagi, że ma sumiennie wykonywać swoją "pracę"  bo się jej "podjął" jest raczej nie na miejscu. Wątpię by to była jego "praca". Wątpię też w to, że nie wie jak sobie rozplanować dzień. Są rzeczy ważne i ważniejsze, jest to zrozumiałe. Forum jest bezpłatne, wątpię by Picasso płaciła za pomaganie na forum oraz wątpię by zatrudniła kogoś na "etat" - by móc od niego oczekiwać sumienności, systematyczności itp. przy rozwiązywaniu problemów. Nie sądzę też, że forum traci ducha - bo taka sytuacja nie trwa od wczoraj tylko od miesięcy, raz lepiej z czasem reakcji, raz gorzej, ale generalnie cały czas ludzie przychodzą i proszą o pomoc i ją dostają - prędzej czy później ale dostają. Pewnych rzeczy czasem nie da się przeskoczyć.

Odnośnik do komentarza

@Adux - myślę że zwracanie uwagi, że ma sumiennie wykonywać swoją "pracę"  bo się jej "podjął" jest raczej nie na miejscu. Wątpię by to była jego "praca". Wątpię też w to, że nie wie jak sobie rozplanować dzień. Są rzeczy ważne i ważniejsze, jest to zrozumiałe. Forum jest bezpłatne, wątpię by Picasso płaciła za pomaganie na forum oraz wątpię by zatrudniła kogoś na "etat" - by móc od niego oczekiwać sumienności, systematyczności itp. przy rozwiązywaniu problemów. Nie sądzę też, że forum traci ducha - bo taka sytuacja nie trwa od wczoraj tylko od miesięcy, raz lepiej z czasem reakcji, raz gorzej, ale generalnie cały czas ludzie przychodzą i proszą o pomoc i ją dostają - prędzej czy później ale dostają. Pewnych rzeczy czasem nie da się przeskoczyć.

Obiema rękami się podpisuję  pod tym wpisem.Dużo racji i rozsądku!!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zawiadamiam, że od niedzieli nie będzie mnie trzy tygodnie, aktywność limitowana do kontrolnego logowania w celach technicznych. Bardzo Was proszę o wyrozumiałość. Po tym czasie jest przewidziana pełna aktywność bez żadnych przerw.

Skontaktowałam się z Naathim, który wychodzi na prostą i zadeklarował swoją pomoc w tym okresie. Mam nadzieję, że nic tu nie popsuje szyków.

 

Chcę też odnieść się ogólnie do sytuacji. Wiem, że obecnie źle to wygląda, i że prawdopodobnie powstają jakieś insynuacje typu "właściciele olali forum" (widziałam na własne oczy post o takiej treści), "forum zostanie zamknięte" i podobne katastroficzne wątki. Te insynuacje są fałszywe.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

W innym temacie określiłam moją nieobecność na 3 tygodnie. Na forum w sposób widoczny jestem od kilku dni (daty logowania, podczas nieobecności byłam tylko gościem), załatwiając inne sprawy. Wiem, że wszyscy się spodziewają po moim powrocie natychmiastowej pomocy, co ma poświadczać mój "pobyt na forum". Ale pamiętajcie też o tym, że jestem administratorem i mam do wykonania i obowiązki, których bezpośrednio nie widać (np. weryfikacja poprawności kopii zapasowej, konserwacje, sprzątanie w panelu, etc.).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...