Skocz do zawartości

hp compaq dx2300, nie uruchamia się, sygnał dźwiękowy


ona123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Podczas próby uruchomienia komputera pojawia się długi sygnał dźwiękowy (ok 4- sekundowy, z 2- sekundową przerwą) wentylatory chodzą na max, świeci się stale jedna z dwóch diod (żarówka), na monitorze nie pojawia się nic. Problem pojawił się już wcześniej dwukrotnie pomogło przeczyszczenie wnętrza z zalegającego kurzu (być może zbieg okoliczności)  po czym system uruchamiał się prawidłowo.

Zresetowałam BIOS, system uruchomił się raz (załącznik) system wystartował prawidłowo, każda kolejna próba uruchomienia- problem znów występuje.. kolejny reset BIOS (wyciągnięcie baterii na ok 30 minut) nie pozwala jednak nawet na jednorazowe uruchomienie sprzętu.

Napięcie baterii w porządku nieco powyżej 3V.

 

Typ procesora: Intel ® Celeron ® D CPU 3.06 GHz

BIOS: Phoenix- AwardBIOS v6. 00PG

 

 

W czym może tkwić problem?

 

 

 

Pozdrawiam,

Natalia

 

post-14734-0-13440000-1433075169_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

tak to ten, komputer posiadam od ok 2 lat, wcześniej stanowił wyposażenie firmy dlatego nie jestem w stanie powiedzieć czy cokolwiek w tej kwestii było robione (wymiana pasty, stan techniczny etc). 

Zasilacz: Bastec Model: ATX-250-12Z (PFC) (RoHS)

system operacyjny: Windows XP Home, SP1

kondensatory nie mają uwypukleń, żadnych nacieków 

 

Ps. komputer ponownie się wczoraj uruchomił (jednorazowo), działał wówczas bez zarzutu. 

Odnośnik do komentarza
komputer posiadam od ok 2 lat, wcześniej stanowił wyposażenie firmy dlatego nie jestem w stanie powiedzieć czy cokolwiek w tej kwestii było robione

 

Zacznij od kompleksowego czyszczenia i wymiany pasty na procesorze. Nastepnie sprawdź stan kondensatorów we wnetrzu zasilacza. To nie jest żaden tytan konstrukcji zasilających. Jak masz mozliwośc podmiany zasilacza na inny spróbuj.

 

System operacyjny: Windows XP Home, SP1

 

 

jesteś pewna że system ma tylko dodatek SP1? Sprawdź - prawy przycisk myszy na mój komputer > właściwości > wstaw obrazek

 

Jak ci się uda uruchomic system mozesz sprawdzić temperatury podzespołów za pomocą HWinfo > zakładka Sensors > Wstawiasz obrazki. Szcególy obsługi HWinfo znajdziesz w dziale Hardware > https://www.fixitpc.pl/topic/155-zak%C5%82adanie-tematu-jakie-informacje-podawa%C4%87/

Odnośnik do komentarza

czyszczenie i wymiana pasty pomogło, komputer uruchamia się. kondensatory w zasilaczu bez nacieków i spulchnień.

 

Zainstalowałam program HWinfo wersję 32 bit (pełna) ale każda próba jego uruchomienia kończy się restartem komputera. Czy może to być spowodowane ustawieniami bios-u? po jego resecie ustawiłam jedynie datę i godzinę. Mam również wyłączone aktualizacje od momentu instalacji systemu. 

 

nie wiem czy speed fan będzie właściwym zamiennikiem ale wrzucam screena

post-14734-0-82640000-1433262438_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Najsłabszym elementem tego budżetowego kompa jest procesor i brak mozżiwości dołożenia ramu. Płyta obsługuje max. 2 gb i tyle masz. Wymiana procesora znacznie podniosłaby wydajność. Proponuje zakupić Intel Core 2 Duo E6600 Processor.

 

Tu masz specyfikację komputera, razem z listą obsługiwanych procesorów.

 

http://www8.hp.com/h20195/v2/getpdf.aspx/c04286098.pdf?ver=17#pagemode=bookmarks

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...