Skocz do zawartości

Acer Aspire 5733, przegrzewanie i samoczynne wyłączenia


naekana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

laptop bardzo mocno nagrzewa się przy jednocześnie uruchomionej grze przeglądarkowej oraz odtwarzanym pliku flash np. w serwisie youtube. Następnie komputer samoczynnie się wyłącza. Na chwilę obecną praca w warunkach gra+youtube możliwa jest jedynie, gdy laptop wystaje jednym "półdupkiem" poza stól/biurko. A więc gdy od spodu dociera do niego więcej powietrza.

 

model: Acer Aspire 5733

System Summary i Sensors - w załączeniu.

 

post-8057-0-05160000-1432912362_thumb.png

post-8057-0-75000000-1432912374_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To co wyżej - SMART z Crystal Disk Info (opis w Hardware) ale generalnie lapek do rozbiórki i przynajmniej solidne wyczyszczenie wentylatora a być może wymiana thermopada.

Tylko nie stosuj sprężonego powietrza bo wdmuchniesz kurz do środka i następnego dnia będzie to samo a w najlepszym układzie uszkodzisz sprzęt.

Po działaniach - podkładki pod lapka grube np. typu meblowego, dodatkowa podkładka chłodząca lub coś innego co zwiększy i poprawi cyrkulację powietrza.

 

A co z dyskiem - po wstawieniu danych z CDI.

Odnośnik do komentarza

Zanim przeczytałam post Wiesława, zrobiłam skany w HDTune, więc je również załączam. 

Nigdy nie rozbierałam i nie czyściłam lapka - czy jest jakiś poradnik, który moglibyście polecić dla osoby początkującej, do wykonania w warunkach domowych?

Niestety wielokrotnie czyściłam klawiaturę sprężonym powietrzem, może stąd ten obecny problem...

 

podkładki pod lapka grube np. typu meblowego, dodatkowa podkładka chłodząca

Zarówno biurko jak i stół są wykonane z naturalnego drewna - i na to jeszcze grubą podkładkę? W jaką podkładkę chłodząca (firma, model) najlepiej się zaopatrzyć?

 

 

post-8057-0-76860000-1432928177_thumb.png

post-8057-0-18020000-1432928184_thumb.jpg

post-8057-0-10820000-1432928190_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Poradnik np. dla Asusa - KLIK . Ewentualnie poszukaj w googlarce podobnych tematów.

Podkładka - miałem na myśli najprostszą typu podkładki pod krzesła , meble do przyklejenia na rogach lapka tak aby zwiększyć przestrzeń pod nim.

Są również podkładki firmowe z wentylatorami zasilanymi via USB ale to finalnie tworzy desktopa.

 

Generalnie musisz przynajmniej sprawdzić stan łopatek wentylatora na procesorze. Zobacz czy na wylocie obudowy czujesz ruch powietrza (perforowany wylot).

Unieś lapka jedną stroną i zobacz czy strumień powietrza się zwiększy. Jeżeli nie to znaczy, że wentylator jest mocno zawalony kurzem a jeżeli np. masz pieska lub kotka to również sierścią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...