Skocz do zawartości

Płyta GA-G31M-ES2L - zepsuta?


bowie15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z komputerem na powyższej płycie głównej. Przestał się uruchamiać system Vista - zatrzymuje się na pasku ładowania (kilka przejść a potem stop). Nie działa żaden z trybów awaryjnych - tak jak wyżej - pasek i stop. Próba bootowania z płyty Visty - jak wyżej. Próba bootowania z każdej innej płyty z każdym dowolnym systemem (Windowsy, Linuxy, płyty ratunkowe i do partycjonowania) - jak wyżej. Jedyne co się uruchomiły to UBCD i Hirens- tu przeprowadzono testy pamięci, dysku i skanowanie programem antywirusowym (oprócz drobnostek znalezionych przez antywira wszystko OK). 

Po drodze było: wymiana zasilacza na na pewno sprawny, usunięcie wszystkich kart typu grafika, sieć, telewizyjna, wymiana pamięci, pasty na chipsecie i procesorze - bez efektu. Bez dysku również żadna płyta nie startuje.

Została tylko płyta główna, która wizualnie wygląda Ok, a przynajmniej kondensatory. Więcej pomysłów brak. I tu pojawiają się pytania: co można jeszcze w warunkach domowych sprawdzić? Jest myśl kupna nowej płyty ( z powodów znanych tylko właścicielowi zależy mu na uruchomieniu obecnego systemu ) i tu jest problem, czy wystartuje on z nowej płyty głównej? Płyty jak w tytule występują w różnych rewizjach 1,2,3,4 i nie jestem pewny czy system wstanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dziwne to uszkodzenie. 

Wgrywałeś nowy BIOS? 

 

Co do działania systemu na innej płycie to można zawsze spróbować uaktualnić sterowniki do chipsetu i ew. kontrolera dysku. Powinno to wystarczyć. 

Myślałem nad aktualizacją Biosu ale można to zrobić albo poprzez Windowsa (nie działa) albo przez stację dyskietek (nie mam ani stacji ani dyskietki - takie czasy).

Czy system wystartuje jeśli są różne sterowniki chipsetu (nowsze wersje)?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...