Skocz do zawartości

brak dostępu do komputerów w grupie roboczej


lucasmaniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z ustawieniem sieci w domu. Chciałbym udostępniać pliki pomiędzy trzema komputerami w domu:

 

1. netbook (Windows XP), nazwa: EeePC, połączenie WiFi

2. komputer stacjonarny (Windows 7), nazwa: lukas, połączenie za pomocą kabla

3. laptop (Windows 8), nazwa: MTM, połączenie WiFi

 

Zapisałem je do jednej grupy roboczej. Komputery widzą się nawzajem, jednak z (1) nie mogę się dostać do (3) (komunikat: \\MTM nie jest dotępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu. Nie można odnaleźć ścieżki sieciowej.), oraz z (3) do (1) (komunikat: System Windows nie może uzyskać dostępu do \\EeePC. Kod błędu 0x80070035, Nie można odnaleźć ścieżki sieciowej.).

Z (1) oraz (3) mogę się dostać do (2), oraz z (2) do (1) i (3).

Na wszystkich komputerach włączyłem udostępnianie plików oraz wyłączyłem dostęp za pomocą hasła.

Próbowałem także z wyłączonymi zaporami systemów.

Proszę o pomoc, może jakieś sugestie co powinienem sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam. Dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety nie udało mi się połączyć po adresach IP. Zauważyłem natomiast że wszystkie komputery mają taki sam adres IP, co wydaje mi się że może powodować konflikt. Niestety nie znam się na tym i nie wiem jak to zmienić (jeśli to jest przyczyną). Proszę o dalsze instrukcje.

Odnośnik do komentarza

Zauważyłem natomiast że wszystkie komputery mają taki sam adres IP (...)

Gdyby tak było rzeczywiście, to stanowiłoby to bardzo poważny problem w działaniu sieci (włącznie z brakiem dostępu do Internetu).  Sądzę jednak, że błędnie interpretujesz wyniki. Wszystkie trzy komputery mają taki sam adres bramy domyślnej i to jest jak najbardziej właściwe.

Wątpliwości co do tego rozstrzygniemy, jeśli zamieścisz wyniki komendy ipconfig wykonanej kolejno na każdym komputerze (mogą to być zrzuty ekranu). W tym celu naciśnij jednocześnie klawisze Windows + R, w oknie Uruchom wpisz cmd i zatwierdź enterem. Otworzy się okno wiersza poleceń. W nim należy wpisać ipconfig i nacisnąć enter. Zrzuty nazwij odpowiednio komp1, komp2, komp3 zgodnie z przyjętą wcześniej konwencją i zamieść na forum.

Domyślam się, że wszystkie windowsy są w wersji home?

Odnośnik do komentarza

Witam. Faktycznie to co znalazłem na necie nijak się ma do tego co było w ipconfig. Spróbowałem jeszcze raz dostać się na komputery (1) i (3) po ip. Tym razem się udało. Jednak nadal nie mogę się dostać z poziomu okna grupy roboczej. W załączniku przesyłam wyniki z ipconfig. Jeśli chodzi o systemy to:

1. Windows XP Home Edition, sp3

2. Windows 7 Ultimate, sp1

3. Windows 8 (tylko tyle znalazłem na komputer, właściwości)

 

post-15685-0-16970000-1432023850_thumb.jpg

post-15685-0-84410000-1432023877_thumb.jpg

post-15685-0-55650000-1432023891_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Faktycznie to co znalazłem na necie nijak się ma do tego co było w ipconfig.

To, co znalazłeś w necie (np. na stronach w rodzaju twojeip.wp.pl) to adres zewnętrzny tzw. publiczny. Tak naprawdę to adres twojego routera. Komputery w sieci wewnętrznej używają adresów prywatnych.

Spróbowałem jeszcze raz dostać się na komputery (1) i (3) po ip. Tym razem się udało. Jednak nadal nie mogę się dostać z poziomu okna grupy roboczej.

To oznacza, że między XP, a Win8 jest problem w tłumaczeniu nazw na adresy IP. Może zamiast korzystać z otoczenia sieciowego/grupy roboczej zamapuj sobie udostępnione foldery na obu komputerach (czytaj TU) wpisując ścieżkę z adresem IP.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...