Skocz do zawartości

Comodo CA + PeerBlock


Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno na komputerze używałem jako antywirusa Comodo Internet Security.Miałem też włączony PeerBlock do blokowania szpiegujacych IP na full(wszystkie porty).(kolor niebieski ikonki).

 

Nie budziło moich podejrzeń,że przy każdym wejściu do Mozilli pojawia się w PeerBlocku blokowane IP Comodo CA no,bo wiadomo,ze dobry antywirus musi w pewnym sense szpiegować.

 

Mimo,to niedawno formatowałem dysk i przeinstalowałem Windowsa.Bo miałem problem z powłoką systemu Windows(pisałem tu o tym na tym forum).Zmieniłem też antywirusa na Panda Cloud Antywirus.Znowu zainstalowałem PeerBlocka.

 

Noi tutaj zdziwienie,bo przy każdym wejściu do Mozilli znowu Comodo "zbiera informacje" kiedy wchodze do internetu.Zmieniłem przeglądarkę na Operę,ale nie ze względu na Comodo,ale funkcjonalność Opery.Tam juz tego problemu nie było.

 

Ale czasami gdy instalujęj akiś program z internetu,to przy próbie instalacji czasami znowu komp łączy sie z Comodo(wiem,to po IP Comodo na PeerBlocku).A przecież formatowałem dysk i nie mam Comodo wogóle na dysku.

 

Ktoś wie o co chodzi?Dlaczego tak jest ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Możliwe, że ma to związek z wydarzeniami sprzed kilku lat, kiedy skradziono certyfikaty Comodo i była szansa, że ktoś będzie się pod nie podszywał...skradziono też m.in. związane z Mozillą, bo jak wiadomo Comodo jest firmą również handlującą certyfikatami. Całkiem możliwe, że masz certyfikaty Comodo...wejdź w opcje Firefoxa i sprawdź w "zaawansowanych" co pokazuje tam menadżer certyfikatów (polecenie "wyświetl certyfikaty").

Możliwe, że wybnika to też niehclubnej historii, kiedy Comodo było oskarżane...jak wydaje się słusznie...o śledzenie i nieuprawnione zbieranie informacji o użytkownikach.

Odnośnik do komentarza

No właśnie Firefoxa już nie mam.Używam Opery i znowu tym razem wchodząc Operą Peerblock zablokował łączenie z Comodo CA(oraz z IP Opery,ale to jasne). ;)(akurat dzisiaj,teraz).

 

Inny przykład,to np. gdy jestem podłączony do internetu i ściągam program typu AxCrypt(do kasowanai i szyfrowania) lub X-Pdf Viewer(czytanie pdf-ów),to jak już ściągnę je na dysk i otwieram w celu instalacji ,to miga Peerblock bo łaczy się z Comoda CA.

Odnośnik do komentarza

Co jakiś czas-nie za każdym razem -jak wchodzę do internetu z Opery,to przy wejsciu miga Comodo CA.

 

Czy to prawda,że Comodo jest najpopularniejszą firmą wystawiajacą certyfikaty stronom ?Bo akurat zauważyłem,że wystawia certyfikat AxCrypt,moze dlatego migało ?

 

I kolejne pytanie czy ktoś tutaj używa PeerBlocka-odznaczył Port Settigs(ikonka zmienia sie ze złotej na niebieską) i też mu wyskakuje Comodo CA gdy używa Mozille lub Operę ?W Mozilli przy niemal każdym wejściu...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...