Skocz do zawartości

błąd przy usuwaniu foldera


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zawsze możesz usunąć "pewnego foldera". O ile to nie ważny systemowy folder, to wystarczy użyć małego programu openedfilesview. Pobiera się ze strony nirsoftu, i do niego spolszczenie. Pokazuje wszystkie otwarte pliki i foldery w systemie. Jeśli coś nie daje się usunąć, to zawsze jest przyczyna, że jakiś proces, usługa, autostart, czy też harmonogram go używa. Stosując unlockera, który ma za zadanie oszukać system, że niby plik/folder nie jest używany, to w rzeczywistości często jest przyczyna awarii systemu.

 

Openedfilesview pokazuje aktualnie otwarte pliki i foldery. Wystarczy po nazwie znaleźć, zaznaczyć i z menu plik wybrać - zamknij uchwyty wybranych plików. To wystarcza. Potem po zamknięciu programu można usuwać.

Całego programu ze spolszczeniem jest niecałe 100KB.

 

http://www.nirsoft.net/utils/opened_files_view.html

Odnośnik do komentarza

Hej, nie mogę usunąć pewnego foldera, wyskakuje mi błąd jak w załączniku. Próbowałem różnymi programami, które powinny sobie z tym poradzić i nici. Jakieś pomysły?

 

A co to za folder? Konkretnie.

Powodów może być milion, od błędu w nazwie przez zablokowane uprawnienia po czynniki chroniące folder przed usunięciem.

Może też być tak, że coś co jest w folderze blokuje jego usunięcie. Spróbuj najpierw go opróżnić i potem usunąć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...