Skocz do zawartości

odzyskanie klucza przy padniętym dysku twardym, brak możliwości?


dns

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czyli tak:

Tak się nie aktywuje kluczy producenta.

 

Instalujesz system bez klucza. Na czystym systemie uruchamiasz wiersz polecenia jako administrator

 

wpisujesz polecenie slmgr -ipk 74T2M-DKDBC-788W3-H689G-6P6GT

 

enter

 

potem musisz posiadać plik licencji, który aktywujesz poleceniem

 

slmgr.vbs -ilc ściezka do pliku

Niestety, nie rozumiem tego, co podkreśliłem. Skąd mam zdobyć plik licencji?

Dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Tak się nie aktywuje kluczy producenta.

 

Instalujesz system bez klucza. Na czystym systemie uruchamiasz wiersz polecenia jako administrator

 

wpisujesz polecenie slmgr -ipk 74T2M-DKDBC-788W3-H689G-6P6GT

 

enter

 

potem musisz posiadać plik licencji, który aktywujesz poleceniem

 

slmgr.vbs -ilc ściezka do pliku

 

 

U mnie problem polega na tym, że szef kupił z wyprzedaży z firmy laptopa Dell Latitude E6420. Chciałem przywrócić system do ustawień pierwotnych z dysku D: (recovery) jednak przywrócił mi się system w języku angielskim. Dodam, że był tam tylko jeden plik factory.wim, jednak był chyba uszkodzony albo coś z nim nie tak, bo przy zmianie języka wykrzaczył się totalnie system i nie miałem nic na dysku. Dosłownie nic. Nie można było naprawić ani zainstalować.

 

Ściągnałem obraz systemu jaki był wcześniej zainstalowany (Win7 Pro 64-bit) i zainstalowałem wg wskazówek. Wcześniej mogłem odczytać kod produktu windows z zamieszczonych skryptów i wyszedł mi ten uniwersalny 32KD2-...... No to pomyślałem, że jestem w domu. Zainstalowałem od nowa system, nie podałem kodu wg porady ale nadal nie potrafię znaleźć ani pliku xrm-ms ani go tym bardziej zainstalować. Ściągnałem jakiś plik Dell-Dell-2.0.xrm-ms ale w wierszu poleceń wyskakuje mi "Nazwa slmgr-ilc' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne..." Jest na to rada jakaś? I jest jakiś ten plik xrm-ms do mojego della? W SLIC-TOOLKIT wyskakuje mi Dump OK! (DELLCBX3)V2.1) i nadal nie wiem co z tym dalej zrobić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...