Skocz do zawartości

ASUS KB53SC wysokie temperatury, nieznany Dysk (F:) oraz podejrzany wynik scanu Avirą


browarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

1. Zgłaszam się z moim lapkiem,który od jakiegoś czasu moim zdaniem troszkę się przegrzewa. Nic bardzo poważnego się nie dzieje (brak bsodów,zawieszeń systemu itp.)poza wentylatorem,który praktycznie się nie zatrzymuje.Dodam, iż nie posiadam  gwarancji i pozwoliłem sobie jakiś miesiąc temu na rozebranie i odkurzenie bardzo ostrożnie odkurzaczem.Używam również podstawki ,także wykluczam zabrudzenie wewnątrz.

 

2. Klejną rzeczą, która mnie niepokoi jest widoczny w panelu  Dysk (F:). Nie mam pojęcia skąd on się wziął.Brak podpiętych penów. Nie jestem w stanie określić w którym momoencie się pojawił ani jak to sprawdzić.

 

Załącznik z  HWiINFO robiony mniej więcej 1h po uruchomienu sytemu ,przy jednoczesnym procesie scanowania Avirą:

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

 

 

 

post-1430-0-46520000-1429439998_thumb.png

post-1430-0-43840000-1429440594_thumb.jpg

Avira.txt

GMER.txt

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. odkurzenie bardzo ostrożnie odkurzaczem.

lepiej nie odkurzać odkurzaczem - teoretycznie można, ale nie wolno dotykać rurą odkurzacza bezpośrednio do sprzetu (rura się może naelektryzować i możesz sobie zniszczyć sprzęt przeskokiem iskry), no i nie wolno wprawiać wentylatorów w ruch (zadziałają jak prądnica). Lepiej kompresorem, sprężonym powietrzem, albo np. pompką do materaca z cienką końcówką.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Postanawiam odświeżyć temat po długo oczekiwanym powrocie do życia forum. Może teraz ktoś podpowie jak się z tym uporać.

-Z punktem pierwszym juz się uporałem tzn.nie odnotowuje już podwyrzszonych temperatur w HWiNFO.
-Nadal borykam się z problemem z punktu drugiego.

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza

Zgłaszam się z moim lapkiem,który od jakiegoś czasu moim zdaniem troszkę się przegrzewa. Nic bardzo poważnego się nie dzieje (brak bsodów,zawieszeń systemu itp.)poza wentylatorem,który praktycznie się nie zatrzymuje.Dodam, iż nie posiadam gwarancji i pozwoliłem sobie jakiś miesiąc temu na rozebranie i odkurzenie bardzo ostrożnie odkurzaczem.Używam również podstawki ,także wykluczam zabrudzenie wewnątrz.

+

 

-Z punktem pierwszym juz się uporałem tzn.nie odnotowuje już podwyrzszonych temperatur w HWiNFO.

Temat powinien zostać założony w dziale Hardware. Ale skoro się uporałeś z problemem, to temat przesuwam do Windows.

 

 

Komentując poboczne rzeczy (nie mają związku z powyższym i nie stanowią problemu):

 

1. Tajemniczy dysk:

 

Klejną rzeczą, która mnie niepokoi jest widoczny w panelu Dysk (F:). Nie mam pojęcia skąd on się wziął.Brak podpiętych penów. Nie jestem w stanie określić w którym momoencie się pojawił ani jak to sprawdzić.

To nie jest pendrive, ani żaden inny zewnętrzny nośnik. To jest partycja zlokalizowana na Twoim dysku twardym (jedynym zresztą) i jest to partycja trzymająca pliki rozruchowe Windows. Nie można jej więc usunąć, bo system się już nie uruchomi:

 

==================== Drives ================================

 

Drive c: () (Fixed) (Total:115.66 GB) (Free:55.5 GB) NTFS

Drive d: () (Fixed) (Total:350 GB) (Free:263.81 GB) NTFS

Drive f: () (Fixed) (Total:0.1 GB) (Free:0.07 GB) NTFS ==>[system with boot components (obtained from reading drive)]

 

==================== MBR & Partition Table ==================

 

========================================================

Disk: 0 (MBR Code: Windows 7 or 8) (Size: 465.8 GB) (Disk ID: EC34CAE9)

Partition 1: (Active) - (Size=100 MB) - (Type=07 NTFS)

Partition 2: (Not Active) - (Size=115.7 GB) - (Type=07 NTFS)

Partition 3: (Not Active) - (Size=350 GB) - (Type=07 NTFS)

 

==================== End Of Log ============================

 

Rozmiar 100MB wskazuje, że to klasyczna partycja "Zastrzeżone przez system" tworzona przez instalator Windows 7. Powinna być u Ciebie już od momentu instalacji Windows tylko jej nie widziałeś. Ta partycja rozruchowa domyślnie jest ukryta (standardowo brak przypisanej litery) i nie powinna być widoczna. Nie dowiem się co zrobiłeś, że ją widać, ale przypuszczam, że kombinowałeś coś z przyznawaniem liter. Po prostu usuń literę, by doprowadzić do braku widoczności w Komputerze:

 

Start > w polu szukania wpisz diskmgmt.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator > prawoklik na tę partycję > Zmień literę ... > Usuń

 

 

2. Skan Avira:

 

Beginning disinfection:

D:\Instalki\VLC-media-player(13060)-dp.exe

[DETECTION] Contains patterns of software PUA/InstallCore.Gen7

[WARNING] The file was ignored.

D:\Instalki\NET-Framework(35626)-dp.exe

[DETECTION] Contains patterns of software PUA/InstallCore.Gen7

[WARNING] The file was ignored.

 

Zerowy wpływ na system (o ile nie zostałyby te pliki uruchomione ręcznie). Wykryte pobrane pliki "Asystenta pobierania" dobrychprogramów zamiast poprawnych instalatorów. Więcej na ten temat: KLIK.

 

 

PS. W spoilerze malutka drobnostka, w ogóle nie powiązana z żadnym problemem, tzn. usunięcie / korekcja wpisów pustych.

 

 

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = about:blank
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = about:blank
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = about:blank
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = about:blank
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = about:blank
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = about:blank
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = about:blank
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = about:blank
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
Task: {816FD5C0-6932-49C5-A850-4C5078AF53A3} - System32\Tasks\{C509C24B-EAFD-4C76-A192-A91A6DCAC35A} => Firefox.exe hxxp://ui.skype.com/ui/0/7.7.0.103.272/pl/eula
S2 cmdAgent; no ImagePath
S3 ASUSProcObsrv; \??\E:\I386\AsPrOb64.sys [X]
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2 /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...