Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeżeli darmowy polecam pakiet Comodo razem z zaporą i HIPS'em który doskonale sobie radzi jak na darmowe oprogramowanie.

 

Natomiast jeśli mowa o płatnym to polecam BitDefendera, niestety jako licencja kosztuje sporo ale znalazłem sposób na wypróbowanie go przez 6 miesięcy za darmo, BitDefender ma specjalną akcje typu giveaway dzięki której można wypróbować przez dłuższy czas ich produkt i mamy 6 miesięcy spokoju :D

 

 

http://www.bitdefender.com/media/html/60-second/

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Każdy z tych najbardziej znanych programów antywirusowych będzie "mulił" na niezbyt nowym sprzęcie, zwłaszcza jak się włączy analizę heurystyczną. Na swoim prywatnym komputerze, od dwóch lat używam Bitdefendera bo zawsze był a ścisłej czołówce. Oczywiście, jak każdy program, ma też swoje wady. Program wiele rzeczy automatyzuje i nie wymaga to podejmowania decyzji przez użytkownika. Mnie to za bardzo nie odpowiada, wolałbym wiedzieć od razu kiedy coś chce się uruchomić czy zainstalować i aby program sam pytał mnie co zrobić. Tu, jak się włączy tego "autopilota" to można sobie później tylko dzienniki zdarzeń pooglądać czy do kwarantanny zajrzeć. Najlepiej zanim się kupi program antywirusowy, poczytać co na jego temat pisze się na forum programu. Teraz wyszła wersja 2016 Bitdefendera i jak zwykle "choroba wieku dziecęcego" również go nie ominęła i co chwilę coś poprawiają. Zmieniono też system licencyjny na subskrypcję. Nie jestem do końca przekonany czy to dobry pomysł. W każdym razie, BD kupuję zawsze na allegro, licencja roczna w promocyjnej cenie kosztowała mnie nie więcej jak 40zł (rok temu kupowałem), oczywiście kupuję tylko od sprzedawców-firm którzy wystawiają faktury VAT aby mieć pewność, że się nie natnę na jakiegoś sprzedawcę lewych kluczy. Oczywiście, jeśli już kupować to najlepiej wersję Internet Security a nie "podstawkę" z samym modułem antywirusowym.

 

Co do Avasta o którym napisał autor. Stanowczo odradzam, nawet jako darmowy antywirus. Instaluje to to jakiś interfejs sieciowy, na niektórych komputerach, przy zwykłej deinstalacji go, potrafi wywalić system (dwa laptopy z Windows 8 moich znajomych już reanimowałem po takiej akcji).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...