Skocz do zawartości

Windows 7- Problem z instalacją potrzebne sterowniki SATA


miXXed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! :)

Chciałem zmienić już mojego wysłużonego Windowsa XP na 7 ale niestety podczas wyboru na jakiej partycji ma zainstalować instalator prosi o sterowniki SATA tzn do obsługi dysku jak dobrze wiem :D , Pobieram ze strony producenta On-Board PIDE/SATA Drivers i kopiuje na pendrive , wybieram sterownik ale pisze że jest nieprawidłowy :/

Płyta Główna : MSI K9AG NEO2-DIGITAL

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pokaż screena jak instalotor prosi o sterowniki. Jeżeli instalator widzi partycje, a więc i dysk - to żadne sterowniki nie powinny być potrzebne. W linku przedstawionym przez HTW jest inna sytuacja, dysk nie jest w ogole rozpoznawany, bo jest w Raid 0. 

Niemożlwym jest równeż, aby były wymagane sterowniki do sata, gdy dysk jest w trybie IDE. 

 

 

 instalator prosi o sterowniki SATA tzn do obsługi dysku jak dobrze wiem :D ,

Podaj dokładny komunikat, a najlepiej jak zrobisz screena, lepiej skupić się na faktach niż domysłach. Zwłaszcza, że nikt w sieci takiego problemu z instalką 7 na tej płycie nie miał.

Odnośnik do komentarza

Co do mojego niefortunnego początku - troszkę zmyliła mnie fraza "podczas wyboru na jakiej partycji". Mogłeś pisać, że od razu wyświetla Ci się monit z info, że nie znalazł dysku, na ktorym moglby zainstalowac system. Jest chyba roznica? 

 

Z którego roku jest Twoja instalka? To nie jest jakiś skąd wygrzebany staroć? I te sterowniki, o których wspomniałeś - to z oryginalnej strony? 

http://pl.msi.com/support/mb/K9AG_Neo2Digital.html#down-driver&Win764

XP/XP64 Ver: 2.500.1540.48
Vista 32/64 Ver: 2.5.1540.48
Win7 32/64 Ver: 2.5.1540.17 

 

Ty, sądząc z nazwy folderów - masz tam koncowke 13.Powinna być 17. Nie ten sterownik. Zreszta nazwa folderu wyraznie wskazuje, ze nie sciagales z oryginalnej strony. Instalka windowsa zaś prawdopodobnie jest stara i nie ma nawet zaimplementowanego sterownika do popularnego mostu południowego SB600. 

Tu zaś screen jak te stery są rozpoznowane na win7 x64

1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...