Skocz do zawartości

Błąd dysku Liczba sektorów niestabilnych


zwirek2

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

no dopiero 1/6 dysku i co panie Wiesławie robimy przerwać możemy żeby poczynić kolejne kroki czy nie bardzo ,

odpowiedzcie mi czy te zerowanie musi przejść przez cały dysk czy można przerwać i robic kolejne kroki zbliżające sie ku końcowi tych całych badań tego dysku i zakonczyc instalacja windowsa

 

 

Szczerze trace już cierpliwość bo ile to może sie skanować dajcie spokój ,dobrze że mam drugiego kompa a może i tez nie odbrze bo tak bym poszedł kupił dysk i problem z głowy a tak ratuje ale sam nie wiem co bo pierwszy raz tak się bawie ale nic los dysku lezy w waszych rękach uda sie to sie uda nie to nie .

Odnośnik do komentarza

Myślę, że możesz przerwać. Użyj tylko opcji erase na LBA, które masz na screenie z postu 32. Obejmij przedziałem ostatni czerwony numer plus ten szary, rozszerz go powiedzmy o 256 sektorów dla profilaktyki, czyli: 

start LBA ten czerwony numerek - 256 

end Lba ten szary numer +256. 

I mozesz probowac instalowac system.... 

pokaz tez aktualny smart. 

Odnośnik do komentarza

Witam ,podaje raczej ostateczne wyniki nie sa one co w prawdzie wyśmienite ale myślę że koledzy cos poradzicie na ten jeden bad jak go sie pozbyć i może jakiś czas pochodzi ten dysk, bo raczej wolałbym zastanowic sie na d kupnem nowego laptopa ,niż dokupywać do dziadka dyski itd,proszę o info co dalej działać czy partycje tez tym programem zrobie czo normalnie zacząć instalacje na tym dysku a dopiero potem zrobić partycje programem partition magic spod windowsa,bo zazwyczaj tak zawsze to u mnie wyglądało

post-926-0-21880000-1429080196_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

no powiedzmy co dalej wyzerowane przeskanowane nie ma już zadnych bad sektorów UNC.

Poniżej foto w trakcie skanowania które teraz wykonuje ,ale do końca czekać nie będę chyba bo w nocy skanowało całlość

 

Kolego Groszexxx powiedz co dalej robic żeby przystąpić do instalacji windowsa ,format czy partycje naprawde nie wiem ,bo kupując nowy wiadomo robimy partycje,format i instalka a tu nie wiem ,bo nigdy nie ratowałem az tak dysku

post-926-0-82080000-1429082172_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Zwirek, przestan byc natretny. Pisalem Ci juz kilka razy, zebys skonczyl pisac i bral sie do pracy. Tu nie ma zadnej magii. Wyobraz sobie, ze wyjales dysk z pudelka, podlaczyles go, zakladasz partycje, formatujesz je i instalujesz windowsa. Co tu jeszcze pisac? 

 

Podejrzewam, że i tak komfort pracy może być kiepski na tym dysku, transfery są niskie, ale sam się pochwalisz jak to wygląda w praniu. Do dzieła.

Bierz się do pracy i napisz o wynikach.

Odnośnik do komentarza

Witam,dziś troszke mniej czasu miałem żeby posiedzieć przy kompie i poinstalować to wszystko ale uporalem się no i jak narazie szczerze powiem działa to całkiem przyzwoicie ,nie robiłem testu tym programem bo zajęłem się sterownikami itd. aby komp zaczoł funkcjonować jak tylko sie ogarne z tym wszystkim to postaram sie zrobić .

 

Pozostało mi testować póki co abym mógł coś powiedzieć więcej na temat tej naprawy czy lepiej czy gorzej jak na początek wszystko śmiga nic nie przycina nic się nie dzieje ,windows dosyć szybko się ładuje,,,,,zobaczymy co dalej

Odnośnik do komentarza

Witam ,koniec testów ,myślę że temat do zamknięcia ,komputer działa i to całkiem nieźle,nie zacina się nie blokuje po odczuciach czuję że jest dobrze a nawet  lepiej niż na poprzednim dysku bo tamten miał chyba gorszą kondycję dlatego padł podczas testów w MHDD,dał bym ten wynik z tego programu Victoria ale zaś przedłużę temat bo zacznę zadawać pytania jak zrobić test bo szczerze powiem nie wiem ,ogólnie po paru dniach zmagań z tymi dyskami wyszło mi to na dobre jest ok,jestem zadowolony i pełen podziwu osobom zaangażowanym w tym temacie że dobrnęli z taką marudą "mówię o sobie" do końca ,dziękuję bardzo i na pewno przy kolejnym problemie z komputerem tu wrócę  ,bo jestem dawno zaprzyjaźniony z waszym forum poczynając od "searchengines" kiedy to tam się wszystko działo a teraz tu .

 

Dzięki Groszexxx , Wieslaw531 ,Zappa 

Odnośnik do komentarza

Witam podaje log z Victoria co prawda już na moje oko wiem że kondycja jest marna i strach coś na dysku trzymać ale nie zamierzam żadnych danych tu przechowywać a jedynie komputer służy do przeglądania internetu ,jak padnie to padnie ,myślę że z tym dyskiem już nic się nie wymyśli żeby jego kondycje poprawić w MHDD jakoś mniej tych wolniejszych sektorów pokazywało a tutaj dosyć sporo ,proszę o wgląd śledzących temat i powiedzieć czy coś jeszcze da się zrobić,a jeśli nie to wiem że wymiana na nowy ale póki co jak pisałem w poprzednim poście komputer chodzi całkiem przyzwoicie zdaje sobię sprawę że w każdej chwili może się nie włączyć chyba dobrze to rozumuje jeśli nie proszę o poprawkę.

vlogvictoria.txt

Odnośnik do komentarza

tak jak mówisz prośba o zamknięcie tematu gdyż wszelkie odpowiedzi na moje pytania otrzymałem ,podsumowując dysk jakoś został reanimowany ale i tak kwalifikuje się do wymiany ,każdemu trzeba dać godnie kiedyś odejść ,dzięki jeszcze raz za pomoc osobom śledzącym i pomagającym naprawdę kawał dobrej roboty z waszej strony .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...