Skocz do zawartości

Martwy Windows 7


htw

Rekomendowane odpowiedzi

System się nie podnosi, logo Windows się zapala na 3sek i włącza się opcja próby naprawy rozruchu.

Sytuacja powstała w momencie jak laptop był prawdopodobnie uśpiony, a nowa bateria była źle zamocowana.

 

Próbowałem , chkdsk, dysk fizycznie wolny od błędów (MHDD), sfc (konsola) ale nie znalazł błędów integralności .

 

logi do pomocy (7zip)

 

CBS.log

DeepClean.log

WindowsUpdate.log

 

 

https://www.sendspace.com/file/hn5gyy

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skoro system wstając dotarł już tak daleko, że wyświetla logo, to nie widzę problemu, żeby wcisnąć w trakcie F8 i spróbować ostatniej dobrej konfiguracji, trybu awaryjnego, wyłączenia weryfikacji sterowników lub wykorzystania opcji naprawy systemu oferowanej przez Windows. Albo przez producenta komputera z magicznej partycji odzyskiwania, zwykle włączanej jakąś kombinacją klawiszy typu alt+F10.

Oczywiście o ile możesz sobie na to pozwolić, bo taki backup będzie raczej dość stary, ale nowego i tak zapewne nie posiadasz...

 

Zakładam że dysk przetestowałeś dostatecznie dokładnie. Zresztą system próbuje wstać. Więc może to zbieg okoliczności spowodowany niespodziewanym odłączeniem zasilania. Może coś poprzestawiało się w BIOSie? Można też spróbować kombinacji ze zmianą zasilania tzn. odpalić kompa tylko na baterii, lub tylko na zasilaczu. Dopiero potem spróbować połączyć to do kupy...

 

Trochę ciężko zdalnie zdiagnozować taki problem, a logów z których zapewne i tak nic nie wynika, o tej porze nie chce mi sie już czytać, wybacz... ;)

Odnośnik do komentarza

Ostatania dobra konfiruracja poszła w pierwszym rzędzie, wyłączenie weryfikacji sterowników, również, reset bios również, bateria również - na samym początku ..zapomniałem dodać :(

 

Logo wstaje na 1-2 sek i zaczyna ładować konsole odzyskiwania i próboję namiętnie naprawiać uruchamianie.

 

Logi właśnie nic mi nie mówią - nic nie widzę ciekawego ... dlatego chciałem się podzielić  

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Logo Windows na 2 sek i Loading files ....

 

punkty przywracania - brak ( jeden z 2009 roku jako obraz)

 

sprawdzałem na AHCI i IDE, bios do domyślnych również był przywracany.

 

notabene akcję sfc inicjowałalem w nastepujacy sposob:

 

sfc /scannow /offbootdir=C:\ /offwindir=D:\windows
 
gdzie

 

c:\ zastrzeżone przez system

d:\ partycja systemowa

automatyczna naprawa.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

Niemal wszystkie sterowniki są wywalone w kosmos.

 

Z racji tego, że to system 32 bitowy, pobierz na innym komputerze program GSmartControl i uruchom go w windows RE na tym problemowym pacjencie. Odpal go, wybierz dysk i zrób screena z zakładki Attributes, zamieść go tutaj. Jeśli nie będzie nic czerwonego to zrób

chkdsk d: /r  

(założyłem, że d: to partycja systemowa, możliwe, że jest jako c:. Domyślnie partycji "zastrzeżonej" WinRe nie mapuje, o ile nie był modyfikowany jej typ, jeśli jest jako klasyczna 07, to wtedy litera będzie przypisana...)

Odnośnik do komentarza

Niemal wszystkie sterowniki są wywalone w kosmos.

 

Z racji tego, że to system 32 bitowy, pobierz na innym komputerze program GSmartControl i uruchom go w windows RE na tym problemowym pacjencie. Odpal go, wybierz dysk i zrób screena z zakładki Attributes, zamieść go tutaj. Jeśli nie będzie nic czerwonego to zrób

chkdsk d: /r  

(założyłem, że d: to partycja systemowa, możliwe, że jest jako c:. Domyślnie partycji "zastrzeżonej" WinRe nie mapuje, o ile nie był modyfikowany jej typ, jeśli jest jako klasyczna 07, to wtedy litera będzie przypisana...)

 

SMART jest ok (mało czytelny log w załączniku) MHDD nic nie pokazal (żadnych 500 nawet) , chkdsk /r tez robilem i nic

 

wykonam te podpunkty (myślałem, że automat to robi):

http://traxter-online.net/naprawa-i-konfiguracja-rozruchu-windows/

SAMSUNG_HM500JI_S1WFJ90S966236_2015-04-13.txt

Odnośnik do komentarza

to zupełnie inny plik, mui to elementy wielojęzycznego interfejsu użytkownika. 

 

Pisałem Ci, że masz sporo sterowników usuniętych. Jak Ty chcesz zatem uruchomić system? Nic dziwnego, że jest taki efekt. Sam brak msahci.sys dałby efekt nie odpalającego się systemu jeśli ta usługa miałaby tryb startu 0.

Co do naprawy sytuacji to nie wiem czy wystarczy tylko te sterowniki z powrotem tam umieścić. Ja bym tak spróbował. Wspomniałeś, że masz jakiś obraz systemu - możesz z niego te pliki wziąć. Może dałoby się te usunięte pliki po prostu odzyskać. Ew. po prostu z płyty z windowsem.

Odnośnik do komentarza

dobry pomysł, który zadziałał !!  :thumbsup:

 

Groszek to dla Ciebie:

 

:cheer:  :cheer:  :cheer:

 

wszystkie brakujące sterowniki uzupełniłem. System oczywiście nie miał ochoty się załączyć i przywitał mnie bluskrinem, chciałem odpalić awaryjnie też nie ...

Zaskoczyło w opcji uruchom w ostatniej dobrej konfiguracji .. rozsypany system się włączył i trzeba było od nowa sterowniki stawaić ale to pikuś.

 

 

Temat do zamknięcie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...