Skocz do zawartości

O pewności ochrony dostarczanej przez Returnila


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam, mam pytanie odnośnie skuteczności, tj. tego czy Returnil może puścić i zakazić system, testując chociażby TDL.

 

Chodzi o wirtualizację, mianowicie Returnil nie za dobrze radzi sobie z porzucaniem zmian w rejestrze, nie wirtualizuje partycji innych niż systemowa.

 

Returnil ponad rok temu przepuścił wirusa w jednym z testów. Potem nie czytałem o żadnych wpadkach. Gdybym jednak miał polecić wirtualizer, to zdecydowanie byłby nim Shadow Defender. Żadnej wpadki i w przeciwieństwie do Returnila jest leciutki jak piórko.

Odnośnik do komentarza

Tyle że ostatnia aktualizacja do SD była rok temu, a od tego czasu wiele się zmieniło.

No...i żeby było jeszcze mniej śmiesznie, to strona SD jest opłacona chyba tylko do kwietnia tego roku, a ostatnie posty na temat jego przyszłości oraz wieści o Tonym są z grudnia zeszłego roku...co potem, nie wiadomo. Niemniej mam SD i jakoś sie tym nie martwię...powiem więcej mam Filscelab FW, który nie jest wspierany...używałem Malware Defendera, DSA, System Safety Monitor, ThreatFire...żadne nie są już wspierane i wciąż jak SD wykazują dużą skuteczność. Lubię Returnila i jeśli nie miałbym alternatywy, to wciąż bym go używał mimo, że jak piszesz, ma wpadki. A swoją drogą o jakich zmianach w rejestrze mówisz? Bo jakoś to chyba mało możliwe.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze go pomęczę trochę, może popuści i dojdzie do infekcji. W każdym razie, obecnie mam zainstalowane Prevx 3, PrivateFirewall, Returnil Virtual System. Jest lekko, ale PF trochę mnie ogranicza - nie wykrywa keyloggerów no i faktycznie, trochę ciężko się go konfiguruje (reguły).

 

Chyba usunę PF a zainstaluję Zemanę. SpyShelter mnie drażni swoim wyglądem.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze go pomęczę trochę, może popuści i dojdzie do infekcji. W każdym razie, obecnie mam zainstalowane Prevx 3, PrivateFirewall, Returnil Virtual System. Jest lekko, ale PF trochę mnie ogranicza - nie wykrywa keyloggerów no i faktycznie, trochę ciężko się go konfiguruje (reguły).

 

Chyba usunę PF a zainstaluję Zemanę. SpyShelter mnie drażni swoim wyglądem.

 

SpyShelter to właśnie ma fajny łagodny wygląd - Zemana jest przeładowana :P

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...