Skocz do zawartości

Zmiana wersji Windows 7 32-bit na 64-bit


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Systemy 32 bitowe wykorzystują maksymalnie do 3.25 GB pamięci ram więc przy takiej ilości pamięci operacyjnej zwyczajnie cała reszta staje się bezużyteczna. Jak Ci napisał lonialomax w takiej konfiguracji jaką podałeś system 64 bitowy jest nawet wskazany.

Posiadam identyczną płytę główną w drugim PC i proponowałbym także aktualizację biosu bo masz wersję z 2012 roku a najnowsza z tego co widzę jest ze września 2014.

 

http://www.asus.com/pl/Motherboards/P8H61MX_R20/HelpDesk_Download/

 

Wybierasz swoją wersję systemu i wchodzisz w zakładkę "bios" poniżej. Najnowszą wersję masz u samej góry. Instrukcje co do flashu biosa znajdziesz także na stronie producenta Twojej płyty głównej.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego jak miałeś skonfigurowane partycje i lokalizację danych.

Jeżeli ważne dane były na innej partycji to nie masz problemów.

Jeżeli na partycji systemowej to dla bezpieczeństwa radzę kopię danych.

 

EDYTA

 

Pokaż obrazek z Zarządzania Dyskami aktualny.

Pokaż również obrazek SMART z Crystal Disk Info do oceny w jakim stanie jest ten dysk przed zmianą systemu.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Spoko dodam koło 10:30. Dodam że dysk jest nowy(miałem problemy z startem systemu i kupiłem nowy dysk) mam go od około miesiąca

Edit:

Czy wszystko z dyskiem w porządku jak widać na zdjęciu niektóre wartości z "Bieżący" są większe niż wartości w rubryce "Najgorszy"

Temperatura dysku waha się między 29°C a 31°C

A co do BIOS'u czy konieczna jest aktualizacja (posiadam wersję 0803) i czy jak trzeba zaktualizować to po instalacji 64-bitów czy przed?

post-13901-0-22920000-1426421985_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Dysk OK. Ale masz tylko jedną partycję. Prosiłem o obrazek z Zarządzania dyskami. Ile wolnego miejsca na dysku?

 

Proponuję zmniejszyć partycję C i w wolnym miejscu utworzyć partycję D. Przenieść na D dane .

W ten sposób nie musisz niczego kopiować na zewnętrzny dysk.

 

Przy instalacji systemu z płyty wybierasz opcje zaawansowane dysku, formatujesz partycję C - zwróć uwagę na wielkość aby nie sformatować D i instalujesz.

 

Aktualizacja BIOS - zalecam przed instalacją systemu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...