Skocz do zawartości

Wymiana RAM - system nie uruchamia się


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zakupiłem nowe kości RAM w celu upgrade'u pamięci z 2x2GB do 2x4GB. Niestety gdy po wymianie na nowe uruchamiam komputer, system nie chce się załadować(tj. są dwie opcje uruchomienia- uruchom normalnie i uruchom z opcją naprawy systemu; obydwie nie działają). Po powrocie na stare kości system znów działa. Dodam również, że BIOS prawidłowo wykrywa 8192MB pamięci RAM
Informacje o nowych kościach RAM: 2x4GB 204p PC3-12800 CL11 8c 512x8 DDR3-1600 1Rx8 1.35V SODIMM RFB, Samsung, DCI, M471B5173QH0-YK0
Mój komputer to laptop MSI GE600 z Win7 HP x64
Załączam screen z HWiNFO dotyczące mojej specyfikacji(ze starym RAMem). 

post-15333-0-14840000-1426290742_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Chodzi tutaj o uderzenia fizyczne? Tak to jest jak się nosi w plecaku lapka.Gdy podłączam pojedynczą kość 4GB nie ważne jaką, to komputer restartuje się w kolko, to jest nie dochodzi nawet do poziomu BIOSu.Serwis MSI jest na tragicznym poziomie, ale mimo to napisałem i tam: https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=10024.0
Co do tego jak widoczny jest RAM to załączam link do zdjęcia:
http://s17.postimg.org/ddh1izdxq/Zdj_cie0318.jpg

Odnośnik do komentarza

Jak Linux nie poszedł na nowych kościach, to je reklamuj. To że nosisz lapka w plecaku nie ma znaczenia. No chyba że rzucasz lapkiem na prawo i lewo. Gdyby kości były sprawne lub wspólpracowały z płytą to po wymontowaniu dysku powinieneś bez problemu odpalić bios.

 

mam prosbe sprawdź dokładnie model tego MSI. Najlepiej spisz dane z naklejki od spodu.

Edytowane przez Zappa
Odnośnik do komentarza

Jakich informacji potrzebujesz? Jest to laptop MSI GE600, płyta główna MS-1675
Sprawdziłem nowe kości na laptopie kolegi i działają bez problemu. Kolega ma laptop Toshiba Satellite L50-A-16Q Windowsem 8.1 64bit. Swojej pamięci RAM ma 8GB w jednej kości, od moich nowych różnią się tylko numerem seryjnym, ilością pamięci i datą wyprodukowania. Załączam screen z CPU-Z starej pamięci mojego kolegi (1x8GB) przed wyjęciem i moich nowych, które u mnie nie działają (2x4GB). 

post-15333-0-03540000-1426447072_thumb.png

post-15333-0-53340000-1426447102_thumb.png

post-15333-0-25540000-1426447110_thumb.png

Odnośnik do komentarza

@Zappa W kontekście niedziałającego Ubuntu można założyć, że brak aktualizacji nie jest przyczyną problemu (choć tak ogólnie aktualizacja jest jak najbardziej wskazana).

Biorę sobie uwagę do serca. osobiście nie spotkałem sie z problemami wymiany hardware.

 

Spróbuj w BIOS-ie przestawić taktowanie pamięci z auto na 533.

O tym taktowaniu ramu nie pisałem - wątpie aby miał taką mozliwość. Ale niech szuka.

 

Dawno temu kupowałem lapka MSI. I poprosiłem w salonie o załozenie dodatkowej pamieci ram. Standardowo miał 2 gb. Max 4g. Założono, przyniesiono i odpalono. Bios wystartował bezbłednie. Lapek kupiony bez systemu. Wróciłem z nowym nabytkiem na chatę i postawiłem W7 bez problemów. Moim zdaniem coś jest nie tak miedzy płytą a ramem.

Odnośnik do komentarza

Zakładacie, że nie mam w pełni zaktualizowanego sytemu wraz z innymi sterownikami podczas gdy dopiero co zaktualizowałem BIOS? :)

Edycji timeingów, taktowania i napięcia w biosie nie mam i myślę ze to jest główny problem. Napisałem, że u kumpla bangla dla zwrócenia uwagi na to, że kości nie są uszkodzone.

 

 

Zgodnie z instrukcją ten model obsługuje DDR3 800/1066/1333, a nowe to 1600. To chyba wyjaśnia sprawę.

Tak wiem, ale miałem nadzieje, że bios sam dostosuje taktowanie, bo właśnie nie mam możliwości zmiany takowego.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Hej, właśnie znalazłem ten wątek - mam identyczny problem jak kolega po zainstalowaniu pamięci:

GoodRam_4GB_1333MHz_DDR3_Non_ECC_CL9_SODIMM

 

Ktoś z Was napisał że "Ram w tym laptopie działa na 1066MHz"  - wydaje się że te fabrycznie zainstalowane działają na 1333MHz ale z takimi też nie działa...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...