Skocz do zawartości

Czyszczenie laptopa


kolek92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam dziwny problem, który ukazał się po wyczyszczeniu laptopów (wymiana termopast i termopadów). Mianowicie chodzi o to, że po wyczyszczeniu temperatura grafiki waha się w okolicach 95 stopni, dobija nawet do 112 stopni wg. HWMonitor, jeśli jednak przyłożę rękę do laptopa jest on chłodny, jego temperatura nie osiąga nawet 70 stopni. W obu laptopach dzieję się tak samo, nie wiem czy jest to mój błąd przy czyszczeniu urządzeń czy coś z czujnikami.
Laptopy to Lenovo Y580 i Dell Inspirion N5010

 

Może ktoś rozjaśni mi tą sprawę,
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zanim ktoś mądry odpowie odpowiem ja, a raczej zadam pytania które może komuś mądremu pomogą:

 

1. Sprawdzałeś temperatury przed czyszczeniem? Jakie były?

2. W jaki sposób nakładałeś pastę? Centralnie ziarnko ryżu, czy rozprowadzałeś? Termopady tej samej grubości co oryginały?

3. Gdzie przykładasz rękę? Do obudowy laptopa? :/ Czy heatpipe się nagrzewa?

4. Przepraszam za to pytanie: czy podłączyłeś wentylatory?

Odnośnik do komentarza

1. W dellu raczej poradziłem sobie z problemem, wymieniłem thermopady na grubsze i jest ok, temperatura w stresie dochodzi do 75 stopni. W lenovo, temperatury na cpu przed czyszczeniem dochodziła do 65 stopni, a po czyszczeniu jest 50 stopni (przy pełnym obciążeniu), w grafice przy obciążeniu temperatura się nie zmieniła, taka sama po i przed czyszczeniem (podczas pełnego obciążenia), jednak widać duży spadek fpsów w grach.
2. Rozprowadzałem, nie mierzyłem grubości thermopadów, sugerowałem sie informacjami znalezionymi w internecie.
3. Do obuowy i przy wylocie powietrza. HW Monitor pokazuje 85 stopni, heatpipe ciepły, lecz mogę swobodnie trzymać na nim rękę

4. Tak, podłączyłem

Odnośnik do komentarza

2. Rozprowadzałem, nie mierzyłem grubości thermopadów, sugerowałem sie informacjami znalezionymi w internecie.

 

No to masz prawdopodobną odpowiedź. Być może czujniki wariują skoro nie odczuwasz ciepła a program pokazuje 112 stopni. Rozsądnie byłoby w ogóle nie sugerować się programami do mierzenia napięć temperatur: http://forum.pclab.pl/topic/1004905-HWmonitor-i-napi%C4%99cia/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...