Skocz do zawartości

Którą wersję Windows 7 wybrać?


Plavius

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem standardowym użytkownikiem komputera - filmy, Internet, nieco gram, nie potrzebuję cudów, aczkolwiek lubię "pogrzebać" w systemie i optymalizować jego działanie. I tu moje proste (mam nadzieję) pytanie: który Windows 7 wybrać? Który spisuje się najlepiej wg Was? I którą wersję (32 czy 64 bitową) należałoby najlepiej wybrać?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Który spisuje się najlepiej wg Was?

Oczywiście Ultimate. :)

Ale do Twoich zastosowań spokojnie wystarczy Home Premium.

Tutaj dokładniejsze porównanie: http://windows7.pl/polecamy/porownanie-wersji-windows-7.html

 

I którą wersję (32 czy 64 bitową) należałoby najlepiej wybrać?

To zależy, czy komputer sprosta wersji x64...

Jeśli tak, to bierz wersję 64-bit.

Odnośnik do komentarza

Przy decyzji zastanów się czy nie masz jakiś starych urządzeń peryferyjnych np drukarki. Jeżeli masz to sprawdź sobie czy są do niej sterowniki bo w systemie 64 bit nie pójdą urządzenia do których nie ma 64 bitowych sterowników. Może też masz jakieś programy specjalistyczne np do PIT-ów czy czegoś takiego (najciekawszy program niestandardowy jaki widziałem był do obsługi mieszalnika farb). Jeżeli nie masz ani niezgodnego sprzętu ani programów to możesz śmiało zdecydować się na wersję 64 bitową.

Odnośnik do komentarza

Z naprawdę użytecznych funkcji w poszczególnych wersjach Windows 7 możemy wyróżnić:

 

Basic

Home Premium - Aero Glass

Professional - Aero Glass, pulpit zdalny, Windows XP Mode

Ultimate - Aero Glass, pulpit zdalny, Windows XP Mode, BitLocker

 

Jeśli chodzio wybór 64b czy 32b to jeśli nie ma naprawdę jakichś szczególnych wymagań aby to była wersja 32b wtedy nie ma się nad czym zastanawiać i brać x64 ;)

Odnośnik do komentarza

Ja mam drukarkę lexmark Z45 i do niej pod SEVEN x64 nie ma sterowników ale działają te od starszego modelu ( Z42 ) Więc w razie w kombinować byś mógł ze starszymi modelami ... Zresztą często stare urządzenia mają sterowniki pod sevena więc ok... Mój tuner Winfast TV 2000 XP EXPERT ma do tej pory nowe stery mimo że ta karta z 2002 rocznika

 

Tak pozatym ja jestem w 100% Zadowolony z Windows 7 HOME PREMIUM x64

 

 

i śmiga jak należy i na dodatek gry i aplikacje jakie nie działały na xpku na sevenie zasuwają super ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...