Skocz do zawartości

Problem z biosem?


muszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostalem plyte glowna Abit ip35 z prockiem quad i2, postanowilem ja zalozyc lecz jest dziwny problem a mianowicie podlaczylem wszystko odpala sie lecz windows staje na logo, probowalem z 2 roznymi dyskami, systemami Windows 8 i drugi dysk Windows XP. Nie wiem czy to wina plyty/procka a moze zlego ustawienia biosu? Gdyby bylo cos nie tak z prockiem to pc by w ogole startowal i pokazywal wszystko ok?

Probowalem nawet wgrac od nowa system i nie pomaga znaczy niby sie uruchamia bootowanie ale staje na logo i tez nic ; ( ktos jakies pomysly?

Ps. Podlaczalem dysk na roznych wejsciach sata, czyta go widzi w biosie itd.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Podlaczylem dysk z windowsem ktory mialem juz wgrany przy starej plycie.

Probowalem wgrac windowsa z pendeive i wykupionym kluczu przez allegro do win 8.1, wyskakuje ze odpala "bootowalnego pendrive" tak jak zawsze to idzie pokazuje sie pezez chwile logo z win 8 i tak juz staje na tym.

Wnioskuje z twojej wypowiedzi ze nie odpale windowsa ktorego mam juz wgranego? Tylko wgrywanie na nowo wchodzi w gre? Tyle ze cos nie idzie ; (

Odnośnik do komentarza

Instalacja KAŻDEGO systemu jest unikalna dla indywidualnej konfiguracji sprzętowej. Nawet system podpięty do innej ale IDENTYCZNEJ płyty głównej bez dodatkowych zabiegów nie pójdzie.

 

System kupiony z allegro (klucz) - na 99% piracki i modyfikowany + instalka na penie - jaka i jak spreparowana (przygotowana). Wg mnie 99% niepowodzenia.

I chyba nic więcej tu się nie da dodać a przynajmniej ja nie poradzę.

Odnośnik do komentarza

Czyli te klucze do win8 z "automatu" sa ze tak powiem g**wno warte?

Mam jeszcze pytanie czy jak bym wgral windows nowy na ten stary zebym mogl odzyskac pliki to sie uda?

Spokojnie, najpierw powiedz jak chcesz zainstalować XP i co sie dzieje że nie możesz? Z tego co widzę problemem jesteś ty, a nie potencjalna instalacja systemu.

Odnośnik do komentarza

Czyli te klucze do win8 z "automatu" sa ze tak powiem g**wno warte?

 

To jest OSZUKAŃSTWO (gdzieś czytałem o tym handlu ale nie pamiętam gdzie) i nawet po powodzeniu instalacji BĘDĄ problemy.

 

wgral windows nowy na ten stary zebym mogl odzyskac pliki to sie uda

 

To żaden problem pod warunkiem, że dysk jest sprawny ale musisz DOKŁADNIE opisać sytuację. Np. podpinasz dysk do innego kompa.

 

Nie widziałem postu @Zappa.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

on miał problem z instalacją W8 z pena

Przerabiałem wiele razy instalację systemów z pendraka. teoretycznie to prosta sprawa. Ale są rózne metody i rózna skuteczność. Tu jest sytuacja taka że klucz z allegro a system z netu. Nie wiadomo jakiej jakości ściągnięty. Na razie windows 8 mnie nie interesuje. Niech postawi na jednym dysku, uczicwie XP. Lepszy rydz, niz nic. ;)

Odnośnik do komentarza
standard cmos features Driver A jest jakis wybor 720k 3.5 in/ 1.44m 3.5 in/ 2.88m 3.5 in to jest cos od dysku ? Ktore musi byc?

 

jak instalujesz z płyty to CD/DVD

 

jak z pendraka to USB/HDD

 

standard cmos features Driver A

 

Wejdź do sekcji Boot. Tam ustaw first boot device

albo CD/DVD albo USB/HDD

 

zatwierdz zmiany ...najprawdopodobniej klawiszem f10 i wtedy rozpocznij instalacje systemu

Edytowane przez Zappa
Odnośnik do komentarza

A pytanko takie jak mam 2 dyski 3.5 cala, podlaczyc chce je oba to jak podlacze jeden dysk do gniazda sata2 nr1 a drugi dysk osobnym przewodem do gniazda sata2 nr2 to musze ustawiac w biosie ktory dysk ma byc jako master? Bo takto widzi oba jako master i swiruje, w moich dyskach seagate nie robi sie jakis zworek do ustawiania master/slave.

Odnośnik do komentarza

Na dyskach SATA brak zworek.

 

1. Musisz dysponować minimalną wiedzą aby pokonać problem a tu (z postów) wnioskuję jej brak.

2. Proponuję poprosić o pomoc kogoś znajomego ze stosowną wiedzą.

3. Należy określić jaki system ma być finalnie instalowany i raczej nie W8 (wg. mnie instalator piracki i modyfikowany dający taki a nie inny efekt).

4. XP w trakcie instalacji na SATA wymaga w odpowiednim momencie wskazania lokalizacji stosownych wcześniej przygotowanych sterowników.

5. Nie jest znana wersja instalatora XP włącznie ze zintegrowaną wersją SP.

 

EDYTA

W8 tani. http://softonet.pl/publikacje/aktualnosci/Klucz.aktywacyjny.dla.Windows.8.1.Pro.za.60.zlotych.To.zwykle.oszustwo,300

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...