Skocz do zawartości

Wysoki ping oraz problemy z jego skokami


Bazyl126

Rekomendowane odpowiedzi

Moim problemem jest wysoki ping nie wszędzie praktycznie. Teraz wieczorem jest on na poziomie 200-250 normalnie to 40-60 ale też często skacze do wartości 500-600 na losowe okresy czasu od 10 sekund do 4 minut. Niedawno zmieniłem dostawcę internetu bo myślałem że im więcej przesyłu danych (mb) tym lepszy będzie ping :unsure:

 

Odsyłam do tematu w którym już kilka rzeczy jest opisanych co robiłem z moim laptopem a raczej co picasso robiła i tam są też logi z FRST.

https://www.fixitpc.pl/topic/25953-problem-z-pingiem-oraz-ads-by-hold-page/

 

Nazwa dostawcy ne-trix hxxp://www.ne-trix.com

 

http://n1.netalyzr.icsi.berkeley.edu/summary/id=43ca253f-14729-fccf353b-c9d5-447b-947e

 

Chciałbym wiedzieć czyja to wina że ping jest wysoki głównie wieczorami i dlaczego nawet jak ping jest na poziomie 40-50 o 2 w nocy to i tak skacze do tych 500 na chwilę?

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Co to za adres 192.168.20.1, skąd go masz? To adres od Twojego dostawcy? Jak tak, to zmień swoją sieć na np. 172.16.0.0/255.255.255.0

2. Do 8.8.8.8 ja też mam pingi na poziomie 40-50ms, a łącze mam raczej dobre.

3. Zrób kilka tracertów do różnych adresów (google, wp, interia itp), bo w logu widzę dziwne opóźnienie między 192.168.20.1 i 192.168.0.1, bo na późniejsze opóźnienia nie masz wpływu.

Odnośnik do komentarza

Co Wam w 192.168.20.1 przeszkadza? Sieć lokalna jak każda inna.

 

Pingi masz w normie, przynajmniej zgodnie z tym, co pokazuje Net-log.

 

 

  3   121 ms   206 ms   166 ms  192.168.0.1

 

Ten wysoki ping, którego brak śladu dalej (następne - bardziej odległe - węzły odpowiadają w normalnym niskim czasie) może wskazywać, że po prostu 192.168.0.1 traktuje z niskim priorytetem komunikację do siebie albo wysyłanie od siebie ICMP (pamiętajmy, że ścieżkę wyznacza się, podając coraz wyższe wartości TTL-ek, a więc kolejne czasy podawane przez tracert, to czasy odpowiedzi ICMP z węzła, że TTL się skończył), a z wyższym tą, która tylko przez niego przechodzi. Dosyć powszechne zjawisko.

 

Warto jeszcze zauważyć, że śladu tych wielkich wartości pow. 100 ms nie ma w pathpingu, który wykonuje badanie w trochę inny sposób. Najpierw wyznacza ścieżkę, a potem pinguje po kolei wszystkie węzły na niej. Tam już 192.168.0.1 odpowiada w znośnym czasie.

 

 

 

Teraz wieczorem jest on na poziomie 200-250 normalnie to 40-60 ale też często skacze do wartości 500-600 na losowe okresy czasu od 10 sekund do 4 minut.

 

Jak dla mnie: obciążenie łącz po stronie dostawcy, nie Twojej.

 

Ping nie idzie sztywno w parze z pasmem łącza.

 

Takie obrazowe humorystyczne porównanie: analogowa rozmowa telefoniczna jest w stanie nieść mniej więcej 56 kb/s. Ping wynosi około sekundy (nie poparte żadnym źródłem, tak sobie po prostu przybliżam). W ciągu godziny prześlesz w ten sposób jakieś 200 MB. Jeżeli weźmiesz dysk twardy o wielkości 1 TB i zawieziesz go do znajomego 20 km dalej (co potrwa jakieś 30 minut), a potem wrócisz z innym dyskiem, to osiągasz transmisję ponad 1 000 000 MB w ciągu godziny, przy pingu równym... godzinę. :)

Odnośnik do komentarza

Prawdę powiedziawszy, będzie ciężko coś zrobić, bo stawiam na to, że podstawowym problemem jest obciążenie łącz. Ale próbować zawsze warto. Nie wiem, czy dostawca gwarantuje w jakiś sposób wysokość pingu, w zastosowaniach indywidualnych nigdy się z tym nie spotkałem. Providerzy "domowi" gwarantują chyba tylko dostępność usługi i przepustowość. Dokładniej musiałby się wypowiedzieć ktoś z UKE.

 

Ale zawsze warto walczyć.

Odnośnik do komentarza

Dawid mogę jakoś im to pokazać że ten ping jest niestabilny? Jak dzwonię do nich to pytają do jakich wartości mi skacze i że mam zadzwonić jak to się będzie działo w godzinach pracy biura bo u nich jest ok..... naprawdę bardzo ciężko się gra kiedy co chwilę ping skacze. To się dzieje cały czas ale co zadzwonię zanim się połączę już spadnie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...