Skocz do zawartości

Start komputera tylko po resecie biosu


PhatDerick

Rekomendowane odpowiedzi

Wyrażaj się jasno i zrozumiale. Czy po ponownym uruchomieniu komputera pojawia się ten sam komunikat? A co z odpowiedzią na to?

Podaj czy po dłuższym kilkugodzinnym wyłączeniu system wskazywał właściwą datę i godzinę.

 

O baterii pisaliśmy w postach #38 i 39, a Ty raczysz dopiero odpowiadać dopiero po ponagleniu. Nie odpowiedziałeś co z konfliktem urządzeń w Menedżerze urządzeń.

Próbowałem jeszcze ściągnąć radiator z NB

Nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

@perlit

Czy przy odpiętej klawiaturze komputer włącza się normalnie? Jakoś nic na ten temat nie piszesz.

post 69

Wygląda na to że nie lubi klawiatury... Tak, wiem, bodajże marcinowski pisał o tym, przyznam, próbowałem tylko raz i wtedy nie wstał... Teraz już wiem że gdy podpięta sama mysz pod PS2 wszystko śmiga. Natomiast z podłączoną klawiaturą zarówno pod PS2 jak i USB dzieją się takie jaja...
Odnośnik do komentarza

To są dwie różne klawiatury. Ta pod PS2 jest moja, natomiast ta pod USB jest właśnie od tego kompa, wziąłem ją od koleżanki.

 

W MU nie ma konfliktu przy klawiaturze. Żółty wykrzyknik jest natomiast przy karcie graficznej i nieznanym urządzeniu. Próbowałem wyjąć kartę i odpalić na zintegrowanej. To samo.

Chciałbym już powoli zbliżać się do końca tematu i ostatecznej diagnozy którą przekażę koleżance...

Odnośnik do komentarza

Jak Ci mamy pomóc jeśli nie podajesz jakiego modelu karty graficznej używasz? Zainstaluj CPU-Z lub SIW i pokaż albo odpisz z któregoś z nich jaką masz kartę. Pokaż żółte wykrzykniki z Menedżera urządzeń. Jeśli przechodzisz na kartę zewnętrzną to trzeba w BIOS-ie wyłączyć k. zintegrowaną. Te rzeczy to powinieneś podać w pierwszym poście.

 

Edit.

 

https://www.fixitpc.pl/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/

Odnośnik do komentarza

perlit, czy mi się wydaje, czy ty szukasz każdego szczegółu żeby mi dociąć? :/ tego nie podałeś, o tamtym nie piszesz...

 

Karta to GeForce 8600 GT. Wykrzykniki napewno widziałeś nie jedne skoro nasz takie doświadczenie. Więc powinna wystarczyć ci informacja że takie są przy grafice i nieznanym urządzeniu. Grafiki zintegrowanej nie wyłącze bo nie znalazłem takiej opcji, zresztą i tak BIOS ciągle resetuje...

Odnośnik do komentarza

Witam.

Takie są zasady na wszystkich forach tego typu, że jeśli ktoś chce Ci pomóc i prosi o podanie pewnych informacji to się je podaje. Przyśpiesza to rozwiązanie problemu.

 

Płyta M2V-MX SE posiada opcje do ustalenia kolejności skanowania magistrali PCI podczas poszukiwania karty graficznej. To pozwala na wybranie typu Primary VGA w przypadku wielu kontrolerów wideo. Znajduje się to w zakładce Advanced-<Chipset->AGP Bridge K8H890->Primary Graphics Adapter. Są to : [PCI VGA] [PCIE VGA] [integrated VGA].

Zaleca się dla sprawnego działania systemu wybranie opcji odpowiedniej do zainstalowanej karty graficznej.

 

Zainstaluj brakujące sterowniki .

W linku poniżej masz odnośnik do sterowników k. Graficznej GeForce 8600GT.

link.

 

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

1.Coś się źle wkleiło, bo ma 0 bajtów i podgląd niedostępny. Wklej jeszcze raz.

2.Wejdź w Menedżer Urządzeń->Sprzęt->Nieznane urządzenie->Właściwości->Szczegóły->Identyfikatory sprzętu i pokaż ten identyfikator.

3. Piszesz, że klawiatura uniemożliwia prawidłowe włączanie komputera. Spróbuj tak. Odinstaluj sterownik klawiatury w Menedżerze urządzeń , wyłącz komputer, odłącz klawiaturę, włącz komputer i jak wszystko odpali , to podłącz klawiaturę i zobaczymy czy system ją znajdzie i zainstaluje.

4. Proponuję wklejać pliki na

Kink

Odnośnik do komentarza

Wklejam jeszcze raz: http://www.speedyshare.com/files/26250521/unknown_device.JPG

 

 

A tu ten identyfikator: http://www.speedyshare.com/files/26250886/ID.JPG

 

Ja bym może skupił się na tym:

Albo... Czy jest możliwe że nie lubi ustawień domyślnych BIOS'u? Jest tak: Resetuje bios, odpalam kompa. Podczas testu POST mam do wyboru czy wejść w ustawienia BIOS'u, czy automatycznie ustawić wartości domyślne i czeka aż coś wybiorę. Jeśli zaś nie jest podłączona klawiatura, nie czeka aż coś wybiorę, tylko się uruchamia przy każdej próbie.

 

Obejściem było by odpinanie klawiatury przy uruchamianiu tak żebym nic nie musiał wybierać i podpinanie już po wystartowaniu. BTW, przeprowadziłem tą próbę, stery się doinstalowały.

Odnośnik do komentarza
Obejściem było by odpinanie klawiatury przy uruchamianiu tak żebym nic nie musiał wybierać i podpinanie już po wystartowaniu.

 

Tak, ale to jest cały czas obejście problemu. Póki nie oddałeś komputera właścicielce można tak postępować. Osobiście spróbowałbym na jeszcze innej klawiaturze, najprostszej, najtańszej bez żadnych bajerów. A jeśli nie masz możliwości pożyczyć, powiedz właścicielce niech kupi taką klawiature, niech weźmie rachunek, żeby mogła bezproblemowo oddać jeśli ta nie będzie współpracować z kompem.

 

Konieczna jest instalacja sterowników do chipsetu płyty głównej. Zawierają między innymi obsługę portów USB.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...