Skocz do zawartości

Problem z google: nie ładują się miniatury


Gofer

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zmieniłem dostawcę z Orange (neostrada) na Multimedia. Modem (który dostałem od nich) jest podłączony bezpośrednio do karty sieciowej. Przez jakiś czas wszystko działało dobrze, ale od jakichś 2 tygodni mam problem z google. W wyszukiwarce obrazków nie ładują się miniatury. Czasami ładuje się więcej, czasami mniej. Zdarza się, że załadują się wszystkie, ale to rzadkość. Z youtube jest dokładnie ten sam problem. Dzieje się tak na wszystkich przeglądarkach.

 

Ponieważ umowa z Orange jeszcze nie wygasła, podłączyłem na próbę stary internet i problem zniknął. Łączyłem się też przez Hola (dodatek, który zmienia ip, nie wiem dokładnie w jaki sposób ) i też nie zauważyłem problemu (tak mi się przynajmniej wydaje, bo nie testowałem tego zbyt długo). W końcu, żeby wyeliminować ewentualne problemy z systemem czy oprogramowaniem zrobiłem format i przeinstalowałem system. Nie pomogło.

 

Zadzwoniłem na infolinię i dowiedziałem się tylko tyle, że z połączeniem wszystko jest w porządku i jedyne co mogą zrobić to wysłać technika. Technik podłączył coś do modemu i też stwierdził, że wszystko jest w porządku. Potem podłączył swojego laptopa, żeby pokazać, że u niego wszystko działa. Owszem działało, ale dla mnie to żaden dowód, jeśli można to obejść np. przez proxy. Oczywiście nie chciał niczego słuchać i powtarzał jak automat, że problemem jest komputer a nie połączenie.

 

Przy okazji, na forum dostałem się właśnie dzięki Hola, bo przy próbie rejestracji dowiedziałem się, że moje ip jest zbanowane, mimo, że jestem tu pierwszy raz. Jakiś czas temu miałem podobny problem z google, zablokowali mi dostęp do wyszukiwarki.

 

 

http://n1.netalyzr.icsi.berkeley.edu/summary/id=43ca253f-28214-e5284316-4155-4a95-ac40

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy problem dotyczy także innych stron? Bo jeśli tak, to wygląda jakby dostawca miał gdzieś skonfigurowane jakieś proxy, które nie pozwala na bezpośrednie pobieranie zawartości stron.

 

Jeśli nie, to można stawiać, że Multimedia ma problem z połączeniami z Google/YT, co zresztą naszym dostawcom Internetu zdarza się dosyć często. Był taki okres, gdy oglądanie filmików przez łącza Orange/TP było męką, ponieważ był słaby transfer. Zazwyczaj brałem wtedy jakiegoś szybkiego VPN-a (na przykład do mnie do pracy) i łączyłem się przez niego z YT. Ruch do firmy (ACK Cyfronet) szedł z TP bez problemu i z firmy do Google'a też.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...