Skocz do zawartości

Wirus Ramnit - Brak dostępu do pendrive


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie mam mozliwosci inaczej wrzucic logu, bo w zalaczniku sie nie miesci (wazy 6,6MB), a na pastebin tez jest limit, takze musialem wrzucic na hosting jakis, mam nadzieje, ze to nie problem. Po wejsciu na link widac ze to jest plik .txt.

Z mojego punktu widzenia nie wszystkie wirusy sie usunely, szczegolnie, ze chyba z 3 razy (nie pamietam, bo budzilem sie co jakis czas w nocy i wtedy sprawdzalem co z kompem, takze moj poziom swiadomosci byl niski :D) musialem kliknac SKIP, bo inna opcja byla niedostepna, dlatego nie uruchamialem jeszcze Windows'a.

 

http://www57.zippyshare.com/v/8l6D74qT/file.html

 

@edit

Przeskanowalem jednego pendrive, i nagle po zakonczeniu zaczaly mi wyskakiwac powiadomienia "Quarantined file is clean. You are advised to restore it". Same pliki html i htm. Wiec chyba cos tam sie ponaprawialo. Co mam robic dalej?

 

@edit2

Zakupilem nowy dysk. Jutro powinienem go miec. Takze sprawa polowicznie rozwiazana, lecz nie wiem co zrobic z tamtym. Chce zgrac kilka plikow wiec musze uzyc srodowiska kasperskyego, jesli dobrze rozumiem, choc wolalbym po prostu pozbyc sie tamtej infekcji aby moc korzystac z obu dyskow bez formatowania.

Odnośnik do komentarza

@edit2

Zakupilem nowy dysk. Jutro powinienem go miec. Takze sprawa polowicznie rozwiazana, lecz nie wiem co zrobic z tamtym. Chce zgrac kilka plikow wiec musze uzyc srodowiska kasperskyego, jesli dobrze rozumiem, choc wolalbym po prostu pozbyc sie tamtej infekcji aby moc korzystac z obu dyskow bez formatowania.

Nie jestem pewna czy skan Kasperskiego gwarantuje 100% bezpieczeństwa, ani czy leczenie z wirusa plików wykonywanych nie uszkodziło leczonych programów (wymagałyby i tak reinstalacji, dołożona robota). Raport Kasperskiego niby sugeruje, że wszystko się udało, był także wyrzucany plik infekcji moplousq.exe z Autostartu. To może spróbujmy, skoro chcesz uniknąć formatu, uruchom Windows i zrób nowe raporty z FRST i GMER.

Odnośnik do komentarza

Przy okazji odkrylem cos smiesznego na dysku - co mnie mam pojecia skad sie w ogole wzielo xd 29 plikow zarazonych. To te, ktorych nie dalo sie ani usunal ani wyleczyc. W ogole za kazdym kolejnym wlaczeniem tego rescue dysk nastepne trwaja dluzej, i czasami nie zalapuje za 1-szym razem lub sie zacina. Chyba plyta jakas lipna.

post-6129-0-53940000-1423341080_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

GMER w awaryjnym też nie przechodzi? Jeśli chodzi o to co widać w raportach FRST, to do czyszczenia tylko drobnostki (szczątki infekcji w mapowaniu MountPoints2 i puste skróty zgłoszone w Shortcut).

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
S3 ESEADriver2; \??\C:\DOCUME~1\Przemek\USTAWI~1\Temp\ESEADriver2.sys [X]
S3 RivaTuner32; \??\C:\Program Files\RivaTuner v2.24 MSI Master Overclocking Arena 2009 edition\RivaTuner32.sys [X]
S4 sptd; \SystemRoot\System32\Drivers\sptd.sys [X]
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\GameExplorer\{F9FE453B-C190-4756-B966-A4909821B45F}
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\GameExplorer\{AB9F473D-749A-45CF-9AC6-2DC91DA2B928}
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\GameExplorer\{8DFDDDFC-9549-4A96-9AF1-58E0DE4E5CB9}
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\GameExplorer\{5F1ED611-A061-4007-BF6C-C1989264D4A1}
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\GameExplorer\{59F7B6C3-E094-45C9-A3C1-CFFEF07D4DA2}
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\GameExplorer\{30F6A86B-7CCB-4FC8-9055-E3D30D05B532}
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programs\Accessories\Media Center\Media Center Programs\Crysis.lnk
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Football Manager 2014.lnk
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Codemasters\GRID\Readme.lnk
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\HD Tune\HD Tune Manual.lnk
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\K-Lite Codec Pack\Help\Frequently Asked Questions.lnk
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\League of Legends
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Sony\Vegas Movie Studio Platinum 9.0\Vegas Movie Studio Platinum 9.0 Readme.lnk
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Sony\Vegas Movie Studio Platinum 9.0\Video Capture 6.0 Readme.lnk
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\This War of Mine
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Ulead VideoStudio 11\CzytajTo.lnk
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Warner Bros. Interactive Entertainment\LEGO® Przygoda - Gra Wideo DEMO\Pierwsza pomoc.lnk
C:\Documents and Settings\All Users\Pulpit\Play League of Legends.lnk
C:\Documents and Settings\All Users\Pulpit\This War of Mine.lnk
C:\Documents and Settings\Przemek\xxpoof.exe
C:\Documents and Settings\Przemek\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\Mozilla Firefox (*).lnk
C:\Documents and Settings\Przemek\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\Skype*.lnk
C:\Documents and Settings\Przemek\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\WoTBooster.exe.lnk
C:\Documents and Settings\Przemek\Dane aplikacji\Microsoft\PowerPoint\Moje biblioteki slajdów\Pobieranie na C.lnk
C:\Documents and Settings\Przemek\Menu Start\Programy\RivaTuner v2.24 MSI Master Overclocking Arena 2009 edition
C:\Documents and Settings\Przemek\Menu Start\Programy\The long Dark ENG 1.36
C:\Documents and Settings\Przemek\Menu Start\Programs\THQ
C:\Documents and Settings\Przemek\Menu Start\Programy\VirtualDJ
C:\Documents and Settings\Przemek\Pulpit\VirtualDJ Home FREE.lnk
C:\Documents and Settings\Przemek\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\GameExplorer\{50C78784-5DFA-46ED-A267-05DBED178AA2}
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2 /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\DAEMON Tools Lite" /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw ten plik.

Odnośnik do komentarza

Wykonane. Zrobiłem log GMER'em w awaryjnym. Podczas robienia logu wyskoczyło mi jakieś powiadomienie z błędem "XXX... brak dysku". Do wyboru miałem anuluj, ponów próbę i kontynuuj. Ponów próbę nie działało, kontynuuj zadziałało po 10 razie. Zamieszczam logi.

 

Jak zamieszczam na forum "gmer.log" to wyskakuje, iż nie mam uprawnień do zamieszczenia tego pliku. Dałem .txt.

gmer.txt

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Podczas robienia logu wyskoczyło mi jakieś powiadomienie z błędem "XXX... brak dysku". Do wyboru miałem anuluj, ponów próbę i kontynuuj. Ponów próbę nie działało, kontynuuj zadziałało po 10 razie.

GMER natknął się na nieistniejącą ścieżkę dysku w którymś miejscu rejestru. Jest kilka możliwości. Podobne tematy: KLIK, KLIK. Nie ma się czym przejmować i można sobie odpuścić korekty. W niektórych przypadkach są one nawet niepożądane.

 

 

Jak zamieszczam na forum "gmer.log" to wyskakuje, iż nie mam uprawnień do zamieszczenia tego pliku. Dałem .txt.

Tak, w załącznikach dopuszczam tylko TXT. W instrukcji raportu GMER jest rozmyślnie dobrana opcja Kopiuj a nie bezpośredniego zapisu.

 

 

 

Fix FRST wykonany. Teraz:

 

1. W GMER jest jakiś ukryty moduł "no name". Sprawdź co powie Kaspersky TDSSKiller.

 

2. Jeśli TDSSKiller nic nie wykryje, zastosuj DelFix.

 

3. Na wszelki wypadek przeskanowałabym ponownie dyski jakimś antywirusem.

 

4. W związku z tym, iż Ramnit może wyciągać dane z systemu, prewencyjnie pozmieniaj wszędzie loginy.

Odnośnik do komentarza
14:18:51.0625 0x0938  Scan finished
14:18:51.0625 0x0938  ============================================================
14:18:51.0625 0x0770  Detected object count: 0
14:18:51.0625 0x0770  Actual detected object count: 0

Przeskanowałem - bez memory coś tam - tak jak w poradniku - i czysto.

Nie mam raczej specjalnie ważnych haseł oprócz FB i bankowości. W bankowości podczas logowań wpisuję tylko kilka liczb z hasła, nie wszystkie - więc chyba jest okej. Co do haseł, to w zasadzie wszystkie mam zapamiętane, żadnych nie wpisywałem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...