Skocz do zawartości

Hard disc 1 quick (303) w biosie


piespawlowa

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Gdzie Ty chcesz ten system postawić? W którym miejscu?

Czym to może grozić? A tym, że nie postawisz systemu. Jeżeli Ci się nawet uda to uruchamianie będzie trwało bardzo długo a jakakolwiek reakcja systemu na polecenia pozwoli Ci w międzyczasie wypić dwie kawy lub lepiej piwa.

 

I żadnej gwarancji że jak tam coś zapiszesz swojego to później odczytasz.

 

To TRUP. Amen

Odnośnik do komentarza

Z pod deszczu pod rynnę :( Próbowałem cały dzień zainstalować Win7 bez skutku. Występuje problem opisywany przez wielu innych, którzy próbowali zainstalować ten diabelski system, a mianowicie zawiecha na "Completing Installation", czyli już chyba blisko końca instalacji.
 
 
Postępowałem wg procedury zamieszczonej na takim forum (po polsku nic nie znalazłem): https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/7d765b66-17c6-46e8-94e2-dd39b5b504c1/windows-7-freezes-at-completing-installation przez @SheilaP .
No i niby wszystko ok, ale przy 7 punkcie instalator jednak się wiesza.
 
Oczywiście wszystkie urządzenia USB są odłączone. Wyciągnąłem nawet jedną kość RAM. Instalowałem z płyty.
 
Spotkał się ktoś z was z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza

A próbowałeś zdywersyfikować źródło instalacji? Np. ponowne pobranie i wypalenie na płytę czy wgranie na pena? Najwygodniej pobrać z microsoftu, co prawda oferuje angielska wersje, ale przez Windows Update mozna wgrac polski pakiet, ew. posluzyc się vlite, ale dla oszczednosci czasu lepiej zaczac od instalacji angielskiego systemu z oryginalnego zrodla...

 

Rozumiem, że partycje usuwałeś i tworzyłeś nowe? 

 

Nie sadze, zeby dysk był winny, ale masz mozliwosc podania smart? Poza tym, że wyjąłeś kość - sprawdzałeś je memtestem albo zamieniałeś je? 

Akurat ten błąd mnie nigdy osobiście nie dopadł...

Odnośnik do komentarza

Nie próbowałem dywersyfikować. Ściągałem z mniej oficjalnego źródła, bo wyczytałem na google, że microsoft nie udostępnia. Jeżeli byłbyś tak uprzejmy, to bardzo bym prosił o link do microsoftu, gdzie można ściągnąć. Byłbym bardzo wdzięczny.

 

Tak, partycje usuwałem, tworzyłem i formatowałem. 

 

SMART robiłem i ta pierwsza pozycja była ok. Skanowanie w MHDD też robiłem i też ok. Spróbuję jeszcze z tym memtestem.

Odnośnik do komentarza

Próbuję ściągnąć z tego linku, menadżerem pobierania i niestety, przy 98% wyskakuje komunikat o błędzie 404. Dlatego chciałbym dać jeszcze jedną szansę tej wersji instalacji, która zawiesza się na 'completing installing'. Myślę o tym żeby dograć starsze sterowniki do dysku do instalki.

Przy winxp to zadziałało (wcześniej wyskakiwał błąd, a teraz udało się zainstalować). Tylko że nlite  - bo z niego korzystałem - nie działa z win7.

Jak tego dokonać?

Znalazłem taki program co się WinToolkit nazywa, jednak wydaje mi się on jakiś podejrzany.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...