Skocz do zawartości

Kilka pytań dotyczących systemu


Madzialena

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak wczoraj przeniosłam się z XP na 7. Wszystko cacy ale mam kilka pytań

1) Da się ten system jakoś "odchudzić"? Chodzi mi głównie o lagi w grach. Nowych produkcji odpalać nie mam zamiaru, bo przy PC o takiej konfiguracji raczej się nie da.

Intel Celeron D 3.2 GHz (1 rdzeń)

Ram 1GB

Nvidia GeForce 7100GS

Baaardzo mały dysk:ok. 150GB

2) Mało zasobożerny antywirus. Comodo, Avast czy jak to wspomniała mi jedna osoba zrezygnować całkiem i dać skaner na żądanie?

3) Jak to jest z czyszczeniem tego systemu, bardzo się zasyfia?

4) Czyszczenie rejestru, coś to w ogóle daje? Jak tak to czym?

5) Jak to jest z aktualizacjami? Konieczie wszystkie czy można tylko krytyczne?

6) Konto administratora czy standardowe?

7) Dla czego po uruchomieiu systemu od nowa instalują mi się sterowniki od karty dźwiękowej i sieciowej?

Dobra, jak mi się coś przypomni to dam znać. Dzięki za odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

ad.1. przede wszystkim czeka Cię zakup pamięci. Nawet dla XPka jeden giga to było zbyt mało. Ja mam 2GB ale przydałoby się co najmniej drugie tyle.

ad.2. System się nie zasyfia, jak nie korzystasz z witamin, uważasz na załączniki pocztowe i ostrożnie używasz torrentów.

ad.4. Rejestru się nie czyści, rejestr się kompaktuje.

ad.5. Aktualizacje najlepiej wszystkie.

ad.7. Nigdy nie słyszałem o drajwerach, które przeżywając format i instalację drugiego systemu, pasują jak ulał do nowego środowiska :lol:

Odnośnik do komentarza

ad.1. XP był wgrany jako pierwszy i przez niemal 6-7 lat działał na 0,5 gb ramu. Szło mu nawet nieźle (może to prze moją przesadną troskę o jego czystość). Z win 7 chwilowo to samo. Co do optymalizacji to chodzi mi o wyłączenie zbędnych usług odpowiadających za np: drukowanie czy skanowanie. W XP też tak robiłam, głównie kwestia praktyczna.

ad.2. Czyli jak zawsze.

ad.4. Racja mój błąd ;)

ad.5. I tu jest problem z małym dyskiem x.x

ad.7. Instalowane były po formacie. Ale to chyba wywala tak tylko przy aktualizacjach systemu.

Odnośnik do komentarza

Płyta bardzo stara i jeżeli dźwięk działa to nie ma co zmieniać.

Czy nadal pojawiają się ponowne instalacje dźwięku i sieciówki?

 

Utrzymanie systemu - poczytaj KLIK.

Defragmentacja - Free Puran Defrag ale nie instaluj całego kombajnu tylko sam Defrag. Ma opcję BOOT.

 

Osobiście aby panować nad śmietnikiem systemu mam katalog G:\Temp i w zmiennych środowiskowych wszędzie ustawiłem tą lokalizację (4 zmienne).

Zwracam uwagę na postępowanie z oczyszczaniem dysku(ów). Usuwane są np. kopia SP1 oraz pliki aktualizacji. Konieczny restart.

Ustaw (w Twoim przypadku) przywracanie systemu na 5% i kosz np. na 2%.

 

Na teraz masz do wykonania aktualizację systemu do SP1 + Framework 4.5.2 (powinno pójść automatycznie) + wszelkie aktualizacje po.

Po wykonaniu i sprawdzeniu przez kilka dni, że system jest stabilny wykonaj oczyszczanie i defragmentację (jak w linku).

Wcześniej zobacz jak wygląda MU.

Odnośnik do komentarza

SP 1 jest, kończę już instalować resztę z tych ważnych. A co do instalnacji to w sumie standardowo, nic odbiegającego od normy. Lokalizacja też standardowa: C:\Program Files. Tylko pliki znikają w niewyjaśnionych okolicznościach.

EDIT: Chyba się znalazły... w: C:\VTRoot\HarddiskVolume1\Program Files Tylko co to tam do diabła robI?

W załączniku daję raport z instalacji jednej z gier.

 

Install.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...