Skocz do zawartości

Internet Explorer - Wyszukiwarka Onet


mojomr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim :-)

Prosiłbym o radę/pomoc w pewnym kłopocie, być może błahym (?) ale mocno denerwującym. Gdy włączam IE8, pojawia się strona startowa (onet). W pasku mam ustawioną przeglądarkę google jako domyślną. Gdy wpisuję szukaną frazę i naciskam Alt + Enter (aby otworzyć osobne okno wyszukiwania), jednocześnie strona startowa przełącza się na wyszukiwarkę onet (w 99% przypadków melduje, że nic nie znalazło). Jednocześnie wujek Google na osobnej karcie działa normalnie i pokazuje listę znalezionych wyszukiwań. Jak pozbyć się tej wyszukiwarki onetowskiej (wyłączyć ją na stałe/odinstalować/pozbyć się/itp.)? W ustawieniach "Zarządzaj dostawcami wyszukiwania" mam tylko Google (zaznaczone jako domyślne). Co jakis czas onetowska wyszukiwarka dodaje sie samoistnie. Przeszukałem uczciwie forum - nie znalazłem podobnego tematu. Założyłem temat na searchengines ale podążając za Picasso , w której postach zaczytywałem się, zawędrowałem tutaj. Googlowanie nic nie daje, co najwyżej porady: wejdź w "Zarządzanie dostawcami wyszukiwania" i zmień/usuń..."

Zrobiło się tak od niedawna, wcześniej wszystko chodziło jak ta lala (Google wyszukiwał, IE8 przeglądał).

Czy ktoś z koleżanek lub kolegów ma jakąś podpowiedź?

Działam na WinXPSP3HE, zapora + antywir = ESET.

Co ewentualnie miałbym jeszcze dodać?

Pozdrawiam

P.S.: dodam tylko, że w trakcie późniejszej pracy kłopot znika. Dzieje się tak tylko przy pierwszym uruchomieniu IE. Również gdy otwarte są więcej niż jedna karta wszystko działa jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A może chodzi Ci o to, by strona startowa została na Onecie, tylko szukanie nie startowało?

 

Dzień dobry, Picasso

Dokładnie tak. Onet zostaje, uruchamia się tylko wyszukiwanie z google w nowym oknie.

Hm... pierwszy raz wklejam logi (okazalo się, że nie mam czegoś takiego jak OTL - musiałem dociągnąć :-) ), czytałem również kiedyś Twój post nt. logów z OTL więc próbuję wkleić Extras + OTL.Mam nadzieję, że wszystko dobrze robię? Jak nie, proszę nie krzyczeć :-) - ja się szybko uczę...

 

 

Jakaś delikatna podpowiedź? Zrobiłem wszystko co umiałem i co przyszło mi do głowy, bez porady nie popchnę kłopotu - nawet nie wiem czego, gdzie i jak szukać... :unsure:

OTL.Txt

Extras.Txt

Edytowane przez DawidS28
Odnośnik do komentarza

Dziwne, że nie zauważyłem tego tematu wcześniej... :huh:

 

Wygląda to na celowe działanie Onetu.

Ten sam problem występuje także na czystej przeglądarce (właśnie ją resetowałem do poziomu domyślnego). I jest to widoczne tylko w IE. Onet musi przechwytywać skrót klawiaturowy, dość niefortunnie wybrany i nie w pełni działający - brak przechwytywania wyszukiwanej frazy, co prowadzi do braku wyników. Przy wyszukiwaniu przez Google skrót powoduje otwarcie nowej karty z wyszukiwaniem. Jeśli wpiszesz frazę w wyszukiwarkę Onetu, notabene "powered by Google", i klikniesz Alt+Enter, to wyszukiwarka zadziała, ale pojawi Ci się tryb pełnoekranowy, bo ten sam skrót odpowiada za niego w IE.

 

Teraz sztuką będzie wychwycenie skryptu za to odpowiedzialnego i zablokowanie go. Więcej masz tutaj: http://forum.4programmers.net/Webmastering/146866-JQueryJS_Przechwytywanie_klawiszy

Odnośnik do komentarza

@DawidS28

zerknąłem na temat - wymiękam, za mądre dla mnie :rolleyes:

Szukam wciąż samodzielnie podpowiedzi, trafiłem na taki temat: http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=39275&start=0 który jest - jeśli nie taki sam - to bardzo podobny? Szczerze mówiąc boję się grzebać w Javie, znalazlem u siebie w Panelu Sterowania coś takiego: JavaTM6 Standard Edition Version 6 Update 21 (build 1.6.0_21b07), jest trochę opcji ale niespecjalnie orientuję się co zaznaczyć, co odznaczyć... Chyba, że to jeszcze coś innego, nie wiem, za cienki jestem :emo:

Odnośnik do komentarza

Szukam wciąż samodzielnie podpowiedzi, trafiłem na taki temat: http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=39275&start=0 który jest - jeśli nie taki sam - to bardzo podobny? Szczerze mówiąc boję się grzebać w Javie, znalazlem u siebie w Panelu Sterowania coś takiego: JavaTM6 Standard Edition Version 6 Update 21 (build 1.6.0_21b07), jest trochę opcji ale niespecjalnie orientuję się co zaznaczyć, co odznaczyć... Chyba, że to jeszcze coś innego, nie wiem, za cienki jestem :emo:

To nie ta Java.

Java - język programowania, wykonywany przez maszynę Javy (tak w uproszczeniu ;)), dlatego bardzo przenośny między architekturami.

JavaScript - język programowania skryptowy, osadzony w kodzie strony, wykonywany przez przeglądarkę.

 

Chodzi o ten drugi.

W temacie na forum Mozilli mowa o JavaScript, nie Javie.

Zastanawiam się, dlaczego mi to pod FF nie działa - prawdopodobnie skrypt do tego jest zablokowany AdBlockiem albo z moich ustawień co do JS.

 

Postaram się poszukać tego skryptu w kodzie Onetu, ale to trochę potrwa... :)

Odnośnik do komentarza

Przyszło mi do głowy czy to nie AdMuncher coś robi? Znalazlem w nim coś takiego ( w zakładce Logs): Removed suspected web bug [http://szukaj.onet.pl/query.html?qt=]

Do tego w podglądzie żródła strony wyszukiwarki onetowskiej zgłosiło się coś takiego: "Your browser encountered an error when executing part of the Ad Muncher helper script. This can be caused by using a browser that is too old, so if there is a newer version of your browser please load it, and if problems persist please contact the Ad Muncher developers. Rzecz w tym, że nie wiem czy ten opis błędu dotyczy mojego kłopotu oraz trochę się dziwię, że mam za starą przeglądarkę? Niedawno przesiadłem sie z IE6 wlaśnie na tę i już za stara??? Chyba, że to nie o to chodzi? Jakby udało się znaleźć jakiś sposób na tę namolną przeglądarke onetu byłbym mocno wdzięczny, strasznie to wkurzające :angry:

Odnośnik do komentarza

mojomr

 

Przyszło mi do głowy czy to nie AdMuncher coś robi?

 

Nie. DawidS28 ma to samo i ja również mam ten efekt z Onetem na kompletnie czystej przeglądarce Internet Explorer (i żadnych dodatków antyreklamowych). Podłożem dla problemu jest, że strona portalu Onet ma od razu ustawiony focus na pasek wyszukiwarki i kursor jest wewnątrz pola szukania w stanie aktywnym, a karta z Onetem jest bieżąca.

 

onettext.png

 

Efekt ustaje, jeśli po otworzeniu strony Onet klikniesz w dowolnym innym miejscu strony, by kursor zniknął z pola szukania. Wtedy ALT+ENTER w boxie szukania Google nie powoduje przeładowania strony Onet na jej wyszukiwarkę. I cóż, najprostszy w świecie klik gdzieś na stronie to jest najkrótsza i nieinwazyjna droga, choć niepermanentna, by to zlikwidować. Bo gdyby miało to być rozwiązane automatycznie "na stałe":

 

 

1. Należałoby wyłączyć autofocus na polu tekstowym wyszukiwarki Onet, a to wymaga zmanipulowania tego ustępu javascript w kodzie strony Onet:

 

<script type="text/javascript">

<!--

if(typeof searchspons == "undefined"){document.getElementById("q1").focus();document.getElementById("q1").onkeydown = function(event){if(event.keyCode == 40 || event.keyCode == 32 || event.keyCode==34){document.getElementById("q1").blur();self.noblur = 1;}};}

//-->

(To skrypt inline a nie zewnętrzny)

 

Ktoś mógłby napisać (ja nie umiem) skrypt strony użytkownika, który to musiałby zostać załadowany w jakiś sposób do Internet Explorer. IE nie obsługuje domyślnie skryptów strony użytkownika, choć są takie dodatki jak Trixie, które symulują funkcjonalność Greasemonkey dla Firefox. Całość = nie wydaje mi się warta zachodu..... Przede wszystkim dlatego, że muszą być używane dodatki zewnętrzne, które niepotrzebnie obciążają przeglądarkę dla takiej bzdury.

 

2. Nasuwa mi się jeszcze ewentualność z emulowaniem kliku myszki.

 

 

 


Komentarz do logów = mikro drobnostki do usunięcia (w tym folder po śmieciu Ask Toolbar). Otwórz OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\DOCUME~1\Komputer\USTAWI~1\Temp\catchme.sys -- (catchme)
[2010-03-22 10:28:42 | 000,000,000 | ---D | M] ("Ask Toolbar for Firefox") -- C:\Documents and Settings\Komputer\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\extensions\{E9A1DEE0-C623-4439-8932-001E7D17607D}
O3 - HKCU\..\Toolbar\ShellBrowser: (no name) - {2318C2B1-4965-11D4-9B18-009027A5CD4F} - No CLSID value found.
O4 - HKCU..\Run: [fsm]  File not found
O16 - DPF: {E2883E8F-472F-4FB0-9522-AC9BF37916A7} "http://platformdl.adobe.com/NOS/getPlusPlus/1.6/gp.cab" (Reg Error: Key error.)

 

Klik w Wykonaj skrypt. Po tym użyj opcję Sprzątanie.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Efekt ustaje, jeśli po otworzeniu strony Onet klikniesz w dowolnym innym miejscu strony, by kursor zniknął z pola szukania. Wtedy ALT+ENTER w boxie szukania Google nie powoduje przeładowania strony Onet na jej wyszukiwarkę.

 

Działa! Qrczę, serdeczne dzięki :thumbsup: w życiu bym na to nie wpadł.

 

Nasuwa mi się jeszcze ewentualność z emulowaniem kliku myszki.

Nie ma potrzeby, wystarcza kliknięcie gdziebądź na stronie, nie dajmy się zwariować. Ważny jest efekt finalny a ten jest taki, jaki chciałem uzyskać. Chociaż... :D

 

Otwórz OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Zrobiłem.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Po tym użyj opcję Sprzątanie.

Również.

 

Picasso, DawidS28 - dziękuję za pomoc. Myślę, że temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza

Ktoś mógłby napisać (...) skrypt strony użytkownika, który to musiałby zostać załadowany w jakiś sposób do Internet Explorer. IE nie obsługuje domyślnie skryptów strony użytkownika, choć są takie dodatki jak Trixie, które symulują funkcjonalność Greasemonkey dla Firefox.

Proszę bardzo. ;)

 

// Copyright (c) 2011 fixitpc.pl
// This script is licensed under the MIT license.  See
// http://opensource.org/licenses/mit-license.php for more details.
// ==UserScript==
// @name          Onet Szukajka
// @namespace     https://www.fixitpc.pl
// @description	  Wyłącza focus onetowej szukajki.
// @include       http://www.onet.pl
// ==/UserScript==

(function()
{
var szukajka = document.getElementById("q1");
szukajka.blur();
})();

 

1. Zapisz w pliku szukajka.user.js (nie usuwaj komentarza w pliku, bo nie będzie działać!).

2. Przenieś go do C:\Program Files\Bhelpuri\Trixie\Scripts (gdzie C: to literka dysku systemowego).

3. Uruchom IE. Z menu Narzędzia -> Trixie options....

4. W otwartym oknie kliknij Reload scripts.

5. Zaptaszkuj Onet Szukajka i kliknij OK.

Odnośnik do komentarza

@DawidS28

Lekko (?) mnie to przerasta :-)

1. Zapisz w pliku szukajka.user.js (nie usuwaj komentarza w pliku, bo nie będzie działać!).

Jak mam zapisać ten skrypt? Bo takiego pliku nie mam. Skopiować ze strony, wleić do Notatnika i zapisać jako plik nazwa, którą podałeś.txt? Czy po prostu pod podaną nazwą? Jeśli tak, to coś się wykrzaczyło, ściągnąłem Trixie, zapisałem na dwa wymienione sposoby (raz w jeden sposób, drugi raz w drugi), włączam IE, w narzędziach widzę Trixie options ale gdy klikam, nic się nie dzieje. I przy zapisie w sposób, nazwijmy, "nr1" i przy "nr2"?

Co robię źle?

 

Czy chodzi o plik MsdnSearchFocus.user w Scripts? Mam go wyedytować Notatnikiem i zapisać w nim? Qrde, chyba potrzebuję instrukcji jak dla... (chciałem napisać blondynki ale zorientowałem się, że mogę podpaść którejś z koleżanek, więc instrukcję jak dla mojomra pliiiis) :-)

Edytowane przez mojomr
Odnośnik do komentarza
Jak mam zapisać ten skrypt?

 

Wkleić do Notatnika całą powyższą treść, z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > wprowadź identyczną nazwę jaką podał Dawid. Plik nie może mieć rozszerzenia TXT.

 

włączam IE, w narzędziach widzę Trixie options ale gdy klikam, nic się nie dzieje

 

Cóż, Trixie to jest zdezelowany dodatek z roku 2005, ale powinien działać z IE8 (u mnie działa). Zresetuj IE8 i sprawdź czy uruchomienie tej opcji podaje okno z listą skryptów. Dopóki nie startuje okno Trixie, coś jest nie tak z instalacją dodatku jako takiego.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wiedziałem... :-) Czułem przez skórę, że to nie będzie takie proste :D

Skrypt wedle instrukcji zapisałem. Trixie options - padaka (nic się nie dzieje). Czyli:

1.Usunąłem Trixie.

2.Czyszczonko CCleanerem (jak zawsze - nigdy nic się złego nie zrobiło).

3.Czyszczonko RegCleanerem (j.w.).

4."Żeby se komputer nie pomyślał", że się go boję: zawartość TEMP - w kosmos, Temporary Internet Files - w kosmos

5.Reset przeglądarki do ustawień domyślnych(Panel>Opcje internetowe>Zaawansowane>Resetuj).

6.Instalacja na nowo Trixie.

I mam tak:

1.W ogóle brak w Narzędziach czegoś takiego jak Trixie options.

2.Podgląd w Zarządzaj dodatkami: Nazwa:Trixie.Bho; Wydawca: Nazwa formantu jest niedostępna; Stan: Włączone

3.Trixie options - j.w.

W tzw.międzyczasie parokrotnie restart kompa (bo może czegoś nie zapamiętuje albo zapamiętuje za dobrze).

Stan na chwilę obecną: w Program Files folder Bhelpuri w nim wszystko co potrzeba(?)czyli Trixie>Scripts, trzy dll-e,dokument XML. Brak w Narzędziach czegokolwiek z nazwą Trixie.

Teraz to się naprawdę wkurzyłem :wacko: Bez Was, oczywiście, nie ruszę dalej, zastanawiam się, rzecz jasna, czy jest sens walczyć skoro Picasso znalazla rozwiązanie i działało :-) A to drobiazg przecież jest. No, ale skoro DawidS28 poddał takie fajne rozwiązanie, to w zasadzie...

Sprawę zostawiam do uznania dla Was, ludzi znających się na rzeczy, poświęcających swój czas dla mnie. Ja mogę żyć klikając w puste pole na stronie onetu. Ale, qrde, trochę szkoda takiego fajnego skryptu :) Ze też nie urodziłem się 20 lat później, śmigałbym teraz po tym komputerze, że hej, a tak... :(

Czy SpyShelter może coś mieszać w temacie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Trixie:

Narzędzia -> Zarządzanie dodatkami -> Pokaż: Wszystkie dodatki

Masz na liście Trixie options?

Jeśli tak, to włączone czy wyłączone?

 

Czy SpyShelter może coś mieszać w temacie?

Według mnie nie...

 


IE7Pro

 

Jeśli zdecydujesz się na inne rozwiązanie, to polecam IE7Pro.

Przy instalacji zaznaczasz Skrypty użytkownika, nie instaluj ProgSense.

Dodaj plik ze skryptem do katalogu C:\Program Files\IEPro\userscripts

 

UWAGA:

 

Zmień nazwę pliku ze skryptem z szukajka.user.js na szukajka.ieuser.js

 

IE7Pro jest bardziej restrykcyjny pod względem adresów, dlatego w skrypcie zamiast:

 

// @include http://www.onet.pl

 

musi być:

 

// @include http://www.onet.pl/*

 

Gotowy skrypt ma następującą zawartość:

 

// Copyright (c) 2011 fixitpc.pl
// This script is licensed under the MIT license.  See
// http://opensource.org/licenses/mit-license.php for more details.
// ==UserScript==
// @name          Onet Szukajka
// @namespace     https://www.fixitpc.pl
// @description   Wylacza focus onetowej szukajki.
// @include       http://www.onet.pl/*
// ==/UserScript==

(function()
{
       var szukajka = document.getElementById("q1");
       szukajka.blur();
})();

 

Potem z IE: Narzędzia -> IE7Pro Preferences -> Skrypty użytkownika

Zaznacz Onet Szukajka i kliknij OK.

 


Greasemonkey 4 IE

 

http://www.gm4ie.com/index.html

Jest jeszcze trzecie narzędzie do skryptów, ale ma inną filozofię działania, więc możemy zastosować, ale w ostateczności. ;)

 


Gotowe skrypty do pobrania

 

[button=http://ciekawa-informatyka.pl/programs/szukajka.user.js]Dla Trixie[/button]

 

[button=http://ciekawa-informatyka.pl/programs/szukajka.ieuser.js]Dla IE7Pro[/button]

 

Odnośnik do komentarza

@DawidS28

zabij mnie, nie wiem o co kaman ale jak wczoraj sprawdzałem w Zarządzaniu dodatkami wszystko było powłączane a nie działało. Dziś zerkam a tu Trixie options wyłączone. :confused: Włączyłem, reset kompa i jeeeeest :cheer: Wszystko działa, zaimplementowałem skrypt, który podałeś, jeszcze raz reset laptopa i hula jak ta lala (na stronie onetu kursor w ogóle nie pojawia się albo pojawia się w miejscu gdzie go nie widzę). Na pewno nie ma go w ramce wyszukiwarki co skutkuje tym, że wyszukiwanie przez Google odpala się w osobnym oknie a onet nie przeładowuje się. Hurra :thumbsup:

Wymiękam, zanim zacząłem czytać "poprzednie forum" a później fixitpc, zdawało mi się, że mam jakieś tam pojęcie o komputerach ale widzę, że byla to złudna iluzja.

Dziękuję serdecznie raz jeszcze, drobna rzecz a cieszy :)

Edytowane przez DawidS28
Nie ma sprawy :)
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...