Skocz do zawartości

Porty USB nie działają


anonimm

Rekomendowane odpowiedzi

Brak odpowiedzi nie wynika z lenistwa. Zaraz zrozumiesz.

 

Konieczne są aktualizacje sterowników i ewentualnie BIOS(UEFI).

Ponieważ już raz przerabiałem BSOD`a na innym kompie po takiej aktualizacji to chcę uniknąć (zabezpieczyć się) przed tym.

 

Masz w lapku czarny port USB 2.0 na chipsecie AMD i dwa porty niebieskie 3.0 obsługiwane przez NEC.

Do instalacji konieczna jest obecność w systemie Framework 4.5 (obecna 4.5.2 + pakiet językowy polski 4.5.2).

Programy i funkcje - sprawdzasz wersję. Jeżeli jest OK to dalej. Jeżeli brak to aktualizujesz ze strony MS.

 

Jeżeli OK lub po aktualizacjach - Komputer - PPM - Właściwości - Ochrona systemu.

Sprawdzasz ustawienie (konfiguracja) dla partycji systemowej - 10% i Przywróć system, pliki itp. (lub podobnie - górny wybór).

Sprawdzasz datę ostatniego punktu przywracania. Jeżeli starsza niż tydzień - Utwórz punkt przywracania i to zalecam (ratunek dla BSOD`a).

 

Aktualizacja grafiki - KLIK - pobierasz AMD Mobility Driver 14.12 - uruchamiasz i podczas instalacji wybierasz Niestandardowa.

Zrób zrzut tego obrazka - później może się przydać.

 

Powinno być podsumowanie o powodzeniu i robisz restart.

Jeżeli lapek normalnie wstanie to sprawdzasz w Ochronie systemu czy powstał nowy punkt przywracania (PP).

Jeżeli BSOD - przy starcie F8 i wybierasz ostatnia dobra konfiguracja i wracamy do punktu wyjścia.

 

Piszesz o tym problemie.

 

Teraz przerabiany przeze mnie temat.

 

Jeżeli wszystko OK i jest nowy PP aktualizujesz chipset AMD - KLIK - Optional downloads - AMD Chipset Drivers 14.12.

Postępujesz DOKŁADNIE jak w przypadku grafiki ze wszystkimi skutkami (np. BSOD - to miałem). 

 

Finalnie aktualizacja drivera NEC USB 3.0 - KLIK - pobierasz NEC USB 3.0 Driver - instalujesz. Tu nie wiem czy coś będzie wyświetlane finalnie.

Powinnaś zrobić restart i sprawdzasz Menadżer Urządzeń - powinien zniknąć błąd w USB.

 

Nie pobieraj z tej strony innych sterowników.

 

Jeżeli wszystko jasne - działaj lub pytaj.

 

W razie problemów pisz. Jednak zawsze masz koło ratunkowe jeżeli będziesz pilnować postępowania j.w.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brak odpowiedzi nie wynika z lenistwa. Zaraz zrozumiesz.

Oj nie, absolutnie nie to miałam na mysli :) Nie dałam potwierdzenia, że 'Autoruns' wykonane i rozumiem 'zastój'.

Zanim przejdę do tego wszystkiego. Muszę dopowiedzieć parę rzeczy.

Usunęłam wszystko co związane z Samsungiem i jego sterownikami. Mysz nie działa nadal, natomiast udało podłączyc sie pendrive, co prawda za 3 razem laptop go zobaczył, ale przełom jest. Po usunieciu samsunga, podczas restartu pojawił sie błąd 0xef53d268.

Od początku posiadania laptopa wyskakiwały mi błędy 0x800... Konkretnie- poczas odpalenia na YT kilku filmów jednocześnie. Ekran zamarzł, nie dało sie ruszyc myszą, wyłączyć, nic. W prawym dolnym rogu informacja "Sterownik ekranu/AMD przestał działać...". Potem zaburczał i pojawił sie ekran z błędem 0x8... Tak od czasu do czasu bywało. Po takim bluescreenie trzeba było dac odpocząć lapkowi, w przeciwnym razie przy odpaleniu chociaz jednego filmu, a póżniej kilku (jeden na raz) -też potrafił sie zaciąć. i wyskoczyc z niebieskim ekranem. Pytałam gościa co mi ten komp po zakupieniu przygotowywał, dlaczego tak jest czy to z powodu odpalenia kilku filmów jednocześnie. Powiedział, że raczej nie, nie powinno tak byc i albo aktualizacja sterownika albo błąd fabryczny, że sprawdzi co powoduje błąd (ale jakoś nie wyszło).

Co do usb. Wiele razy bywało, że laptop nie widzi od razu telefonu/pendr lub myszy (czasem jak przestała chodzic). Wtedy trzeba było wyjmowac sprzęt 'na chama', bez korzystania z funkcji-wysuń urządzenie. Mam pytanie, jak to wpływa, takie wkładanie i wyjmowanie (na wejście usb czy cokolwiek) oraz co zrobic jeżeli komputer nie widzi urządzenia i nie mogę skorzystać z opcji 'wysuń'

Ostatnio kiedy mysz przestała działać zauważyłam, że wyjmowanie wtyczek usb jest nieco utrudnione- czasami nie mogłam włożyć usb-jakby coś blokowało, aj przy wymowaniu nie chciało puścić wtyczki i wejścia wydawały sie byc 'ciasne'.  Z jednego z portów przy wyjmowaniu odszedł kawałek szarego plastiku- parę tyg temu.

Odnośnik do komentarza

mialam zainstalowany program/y do łączenia komp z telefonem, tam były tez jakies sterowniki załączone. Po prostu usunęłam wszystko co tego dotyczyło. Nie wiem czy to mogło mieć jakiś wpływ na inne sterowniki (instalowanie tych programów). Picasso pisała, żeby usunąć jakieś stare sterowniki od programu dvd/cd przy uzyciu Autoruns. Nie wiem czy to co było z samsunga było odpowiednie dla tego komputera zatem zostało wywalone. Na razie nie jest mi potrzebne

Odnośnik do komentarza

Działania powinnaś wykonać na sprawnym lapku (bez aktualnych błędów z wyjątkiem USB).

 

Usunęłam wszystko co związane z Samsungiem i jego sterownikami. Mysz nie działa nadal, natomiast udało podłączyc sie pendrive, co prawda za 3 razem laptop go zobaczył, ale przełom jest. Po usunieciu samsunga, podczas restartu pojawił sie błąd 0xef53d268.

 

Czy to był BSOD czy to zdarzenie w podglądzie zdarzeń?

To może świadczyć o niepełnym usunięciu softu Samsunga.

Odpal autoruns - Save - rodzaj txt - spakuj i wrzuć np. na zippyshare i daj linka.

Dodatkowo skopiuj na pulpit C:\Windows\System32\winevt\Logs\ pliki Application.evtx, Hardware Events.evtx oraz System.evtx. Pliki spakuj - na hosting i link.

Czy chodzi o zewnętrzną mysz? Jeżeli tak to raczej normalne jeżeli podłączasz ją pod niebieski port USB 3.0 - brak kompatybilności.

 

Mam pytanie, jak to wpływa, takie wkładanie i wyjmowanie (na wejście usb czy cokolwiek) oraz co zrobic jeżeli komputer nie widzi urządzenia i nie mogę skorzystać z opcji 'wysuń'

 

Bezpieczne odłączanie dotyczy urządzeń aktywnych i widzianych przez system. Jeżeli brak Wysuń - możesz spokojnie odłączyć.

 

Ostatnio kiedy mysz przestała działać zauważyłam, że wyjmowanie wtyczek usb jest nieco utrudnione- czasami nie mogłam włożyć usb-jakby coś blokowało, aj przy wymowaniu nie chciało puścić wtyczki i wejścia wydawały sie byc 'ciasne'.  Z jednego z portów przy wyjmowaniu odszedł kawałek szarego plastiku- parę tyg temu.          

 

Powtórka z rozrywki. Pod które porty podłączasz - czarny czy niebieskie USB 3.0 i czy to są urządzenia kompatybilne z danym portem. Te gniazda chyba trochę się różnią mechanicznie. Co się ułamało? Zrób fotkę.

 

Zadam niestety głupie pytanie ale muszę. Czy nie próbowałaś wciskać odwrotnie?

Odnośnik do komentarza

Nie, nie BSOD. Przy wyłączaniu komp wyskoczyło szare okienko-błąd aplikacji 0xef.... Pamięć nie może być written.

To co zostało po samsungu usunęłam ręcznie, później przeskanowałam SystemLook i niczego nie znalazł.

Mysz zewnętrzna oczywiście. Ona działała tylko na niebieskich od kiedy czarny port (ten z szarym kawałkiem plastiku, który znajdował się nad "widełkami" (stykami po waszemu zdaje się) jest zepsuty. Zdjęcia nie zrobię, nie mogę podł telef do komp, a internetu w tel nie posiadam. Nie wiem jak inaczej przekopiować fotki.

Mysz od dłuższego czasu bywała raz w czarnym porcie raz w niebieskim. Czarnego używałam w związku z komfortem użycia (po prawej stronie), jeżeli tam mysz była nie widziana przez laptopa to podłączałam do niebieskiego. Nie wiedziałam, że jest jakaś różnica między portami. :o

Nie właśnie chodzi o to, że upewniłam się, że nie wciskam odwrotnie, a mimo to były problemy z wkładaniem (jakby blokowało) a także z wyjmowaniem (nie chciało puścić) Dodam, że wkładałam "na prosto", a nie krzywo.

Framework 4.5.2- jest.

 

Sprawdzasz datę ostatniego punktu przywracania.

Tutaj?

przywracanie.png
http://www37.zippyshare.com/v/i7oYF7bZ/file.html
 

Odnośnik do komentarza

czyli ten pp z 28.01 jest ok

 

Jeżeli lapek normalnie wstanie to sprawdzasz w Ochronie systemu czy powstał nowy punkt przywracania (PP).

Jeżeli BSOD - przy starcie F8 i wybierasz ostatnia dobra konfiguracja i wracamy do punktu wyjścia.

a jeżeli w ogóle nie odpali albo f8 nie zadziała-jest taka opcja? czy mogę utracić dane?

"moc będzie z Tobą" -nie brzmi krzepiąco :)

Odnośnik do komentarza

Czy masz jakąś płytkę producenta ze sterownikami?

Znalazła sie zguba- nie wiem czy jeszce potrzebna, podaję zawartość

Install Driver:

ATI Chipset + VGA driver

Realtek Audio Driver

Realtek LAN Driver

Realtek Card Reader Driver

Reraltek WLAN Driver

TouchPad Driver

USB 3.0 driver

 

Kolejna sprawa sprawdziłam mysz na innym komputerze, tez wyskoczył komunikat "nie rozpoznano urządzenia USB"

Terazz nie wiem czy kupic nową mysz i sprawdzic czy zadziała czy zrobic to co w poście nr 26.

 

Odnośnie myszy- wolałabym bezprzewodową, ale nie chciałabym aby wystapił problem z kompatybilnością. Zależałoby mi aby mysz działała na stacjonarnym i na lapku-możliwe? Czy mógłby ktoś doradzić bądź powiedzieć na co mam zwrócić uwagę przy kupnie. Jeżeli chodzi o cenę, wolałabym wydac jak najmniej, co nie znaczy 15zł, ale jeżeli zamiast 100zł da się znaleźć coś o połowę tańszego byłoby świetnie.

 

moje poprzednie myszy to A4Tech X5-005D

i ta która nie jest wykrywana Trust MI-2275F (owa myszka była sprzedawana jak jeszcze Windows7 nie było czy dlatego mogły wystąpic problemy z wykrywaniem, jeżeli jest to troszkę przestarzały sprzęt)

Odnośnik do komentarza

Nie instaluj NICZEGO z płytki.

Jeżeli masz jakiegoś pena to podłącz go do sprawnego (bez uszkodzeń) portu USB i zobacz czy jest widoczny.

 

Wykonaj to co w poście #26 wcześniej tworząc nowy punkt przywracania. Poprzedni dotyczył sytuacji PRZED aktualizacją Windows Update.

 

Reszta działań później bo to nie wszystko. Po wykonaniu tego co wyżej pokazujesz Menadżer Urządzeń.

Mysz w tej chwili nie jest istotna. Masz sprawdzić czy podłączenie myszy, pena powoduje błąd w MU.

Trzeba określić czy błąd USB wynika z powodu sterowników czy uszkodzenia mechanicznego portu.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz jakiegoś pena to podłącz go do sprawnego (bez uszkodzeń) portu USB i zobacz czy jest widoczny.

 

 

(...)

Usunęłam wszystko co związane z Samsungiem i jego sterownikami. Mysz nie działa nadal, natomiast udało podłączyc sie pendrive, co prawda za 3 razem laptop go zobaczył, ale przełom jest.

Odnośnik do komentarza

Nie, no spokojnie. Pytanie było czy mam pendr i czy go widzi, odpisałam. Od tamtego czasu mogę go podłączyc tylko komputer nie widzi od razu.

 

Oczywiście, że robię post #26. Nie za bardzo mam warunki pracowac spokojnie na kompie i trochę to wszytsko spowalnia.

Zanim przejdę do działania ostatnia sprawa. Jakiś czas temu wystapił problem z Catalyst Control Centre: Host application has stopped working.

To chyba wszystkie zaległości.

Pytałam o tą mysz ponieważ chcę skopiować dane na inny komp (tak na wszelki wypadek), a nie wiem jak na stacjonarnym działać bez myszki.

Odnośnik do komentarza

Kup najprostszą mysz na USB. Bezprzewodowa musi mieć nadajnik/odbiornik w porcie USB a to dodatkowy soft, który może stwarzać problemy.

Oczywiście dochodzi przekładanie nadajnika z kompa do kompa i rozpoznawanie sprzętu. W lapku zostały Ci dwa porty.

Zrób fotkę tego uszkodzonego gniazda tak aby było widać wnętrze. Jeżeli widzisz tam styki zbliżone do siebie lub zwarte to możliwe jest uwalenie kontrolera (błąd w MU).

 

Jaki to telefon Samsunga - klawiszowy czy cegła (dotykowy)? Jeżeli cegła to czy w obszarze powiadomień (u góry na pasku) pokazują się widły?

Jeżeli tak to przeciągnij pasek powiadomień w dół i napisz co tam się wyświetla. Prawdopodobnie - Podłącz USB i to powinnaś kliknąć.

Może być w nowszej wersji - podłącz jako aparat lub urządzenie multimedialne. Klik w aparat i powinnaś mieć możliwość w eksploratorze - Importuj zdjęcia i inne pliki lub coś podobnego. Jeżeli nie wykonasz tych operacji przy podłączeniu to komp nie zobaczy telefonu. Inny temat to soft KIES Samsunga ale zamula kompa.

 

Mam trzy Samsungi : klawiszowy, Galaxy Mini II oraz SM-G350. Widzę wszystkie zawsze bez żadnego softu. Ostatnio edytowałem wszystkie kontakty na telefonach przy pomocy kompa bo miałem trochę bałaganu a jestem zbyt leniwy aby dziubać w telefonach. :D

 

Te Catalysty masz stare i post #26 to uaktualnia + wiele innych rzeczy. Dysk w lapku masz sprawny. Aktualizacje będą tylko na partycji C:.

Odnośnik do komentarza

Z jakich firm wybierać mysz, bądź które omijać?

Samsung GT E2600

Samsung Kies nie widzi telefonu i jest do [Filtr wulgaryzmów] ogólnie. Próbowałam innych softów do obsługi samsunga i jedyne co mi z nich przyszło to malware, żaden nie widział telefonu.

Przypomnę, że po podłączeniu do laptopa mam w tel informację "włóż kartę". Nie resetowałam telefonu ponieważ stracę dane, a mam tam coś co muszę przekopiowac i nie wiem co zrobic w tej sytuacji. Nie bardzo rozumiem jak mam podłączyc telefon z tego co opisałeś.

 

Styki- 2 ok, 2 NIE. Jeden zgięty w dół, drugi do góry i też zgięty.

Odnośnik do komentarza

To telefon klawiszowy z wysuwaną klapką?

Menu - Ustawienia - Ustawienia USB - Wybierz - Pamięć masowa Zapisz. Prawdopodobnie masz Kies.

 

Do wyżej - to chyba max wielkość karty dla tego telefonu. Sprawdź to co wyżej.

 

Producent karty Kingston. Karta zawsze się da wykorzystać w innym telefonie.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...