Skocz do zawartości

HP Probook 4520s - blokada klawiatury, myszy, black screen, system halted


tuskomat

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd masz diagnozę, że gpu się przegrzała? I na jakiej podstawie? 

 

Dużo większe prawdopodobieństwo, że są jakieś zimne luty, może reflow załatwi sprawę. Jakby płyta była w stanie pracować bez gpu to by Ci już teraz działało.... 

Jeśli reflow nie pomoże, to zostaje Ci już wtedy reballing,wymiana. No i warto sprawdzić czy te lapki wszystkie nie miały wadliwej grafy, swojego czasu nvidia wypuscila chipset z wada fabryczna, nie pamietam jego nazwy. I w zasadzie naprawa ograniczala sie do wymiany. Wymienialo sie zawsze na chip zdaje sie, ze z 2011 r wzwyż... ale nie sprawdzalem tych rewelacji w kontekscie tego sprzetu. Pisze po prostu z pamieci. 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Oddałem lapka do serwisu i tam mi potwierdzili ze GPU jest "przegrzane", wiec może być ewentualnie do wymiany za 560 zł.

Zrezygnowałem, bo to za drogo.

Znalazłem na allegro MB za mniej jak 300 zł , ale z opisu wynika, a że to płyta bez GPU - jej SPS to 598667-001 a mój SPS to 598668-001.Z wyglądu wynika ze płyta na allegro nie posiada GPU, stąd moje pytanie czy ta płyta podejdzie do mojej obudowy i złącz grafiki, audio, zasilania itp. i czy odpali grafikę na CPU I3 Tm m350

?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dobra, jak zamontuje i odpale, to dam znać jak "chodzi"

Wymieniłem MB.

Na razie chodzi ok, nie widać różnicy w przetwarzaniu HTML, plików AVI w stosunku do Mb z ATI 512 MB.

.

Juz parę tygodni płyta jest testowana, żadnych problemów ze stabilnością. Filmy i YT odtwarzają się bez problemów, nie widać żadnej różnicy w przetwarzaniu HTML a na płycie bez grafiki ATI, czyli warto było za 300 zł dokonać naprawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...