Skocz do zawartości

xp z SP2- problemy po formacie systemu.


keramti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z systemem Xp z sp2 - komp otrzymałem do sformatowania na działającym systemie XP. Komputer ma orginalny system i zawarte z nim płyty ze sterownikami( stare). Problem jest tuż po zainstalowaniu systemu. System jest aktywowany( po raz drugi od wczoraj), ale nie można go poprzez Windows Update zaktualizować. System był dziś kolejny raz formatowany, gdyż nie mogłem zainstalować mu Service Pack 3ani przez internet ani  z płyty, która zwykle służyła mi do instalowania tego dodatku.Zainstalowanie antywirusa Avast,Nod-32 też kończyły się nie powodzeniem.Przęglądarka Mozilia w wersji 34 sypie się i wywala co rusz awarię.

Obecnie system ma wgrane sterowniki ,które są zawarte a płytach i problem się powtarza. Brak zainstalowanych net framework,Zrobiłem na tą porę takie logi.

Próba instalowania MBAM ,kończy się tak. W czym jest problem? Jak to obejść ? Jak rozwiązać?

Addition.txt

post-416-0-17880000-1420998527_thumb.jpg

DxDiag.txt

Shortcut.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po ściągnięciu wszystkich ważnych aktualizacji posypały się różnorakie błędy, Przywróciłem system do momentu zainstalowania sp 3 i ściągam po kilka ważnych aktualizacji. Podczas uruchamiania systemu  pojawiło się "Aby rozpocząć kliknij swoją nazwę użytkownika" jak to ominąć?

 

 

nie mogę wejść w konto użytkownika-klikam na ikonkę i nic:(

 

Nie ma przywracania systemu-pojawił się błąd podczas włączania Centrum pomocy i obsługi technicznej:helpctr.exe-

nie znaleziono porządkowej 325 w bibliotece dynamicznej SHDOCVW.dll

 

Internet Explorer - nie działa w ogóle

Edytowane przez keramti
Odnośnik do komentarza

Sprawdź pamięć w ram w memteście, żeby wykluczyć problem sprzętowy. 

 

Minimum dwa przebiegi zrób. Dobrze jest robić pojedyńczo - wtedy wiadomo, która jest walnięta. Jeżeli jedna kość będzie sprawna - sprawdź jak będzie się na niej zachowywał system. Możesz tez po raz kolejny spróbować zainstalować na takiej pewnej kości. 

 

I sprawdź płytę główną pod kątem kondensatorów - czy nie są napuchnięte, wylane - zarówno od góry jak i dołu. 

 

 

I pokaż smart dysku - to jednak z zupełnie profilaktycznego powodu. 

Odnośnik do komentarza

Najpierw zainstaluj SP3. Wtedy bedą aktualizacje.

 

Tu masz dodatkowe info oraz jak sobie poradzić z problemem instalacji SP3

 

http://support.microsoft.com/kb/949377/pl

tym razem SP 3 nie chce się zainstalować nawt po zastosowaniu instrukcji z linku.

komunikat zwrotny przy próbie instalacji SP3 -

błąd instalatora ASN1- zła wartosc instalatora.

Odnośnik do komentarza

Czyli dalej wygląda na problem sprzętowy..

a)Kondesatory na płycie do obejrzenia czy nie mają brzuszków lub wylały. TUTAJ przykład jak wyglądają uszkodzone,

b)RAM do ponownego sprawdzenia (memtest ma raportować 0 błędów a nie czarny ekran)

c)Problemy z zasilaczem (jaka marka co tam jest?) i najlepiej pomierzyć napięcia woltomierzem

d)SMART dysku by się przydał.

Odnośnik do komentarza

Będziesz tak odpisywał po kilka lakonicznych zdań kompetnie nie odnosząc się do postawionych tez?

 

Kiedy był RAM walnięty? I czy ten obecny (ten, który masz w kompie) testowałeś wg zaleceń? Minimum dwa przebiegi są po to, żeby kości zdążyły się nagrzać, gdyż często dopiero przy nagrzaniu pojawiają się niestabilności. 

 

I co z mobo? 

Odnośnik do komentarza

Testy RAM zrobiłem każdej kości osobno dziś w nocy ,gdy system padł . Jedna kość wywaliła w ciągu o,5 godziny ponad 3000 błędów, druga chodziła do rana i bez błędów była.

Płyta główna (mobo) w dobrym stanie ,nie ma żadnych oznak zmęczenia kondensatorów. dziś wieczorem dostanę RAM i zrobię kolejnego formata od podstaw. Komp ma być odsprzędany dalej dlatego chcę aby wszystko było ok.

Połakomiłem się na naprawę Systemu Windows Xp gdyż, starym zwyczajem aktywowałem zaraz online . A nie pamiętam ile razy można aktywować klucz systemu, bym nie musiał dzwonić na ich infolinie w sprawie aktywacji.

Próbowałem mu wgrać Windows 7 i też jest problem , spod systemu Xp pliki są widoczne, ale gdy chcę normalnej instalacji z bootowalnej płyty ,pojawia się tylko plańsza z niebieskim tłem jak podczas instalcji i brak możliwości dalszej nawigacji instalki

Odnośnik do komentarza

Nie wsadziłeś przypadkiem tej sprawnej kości do tego samego gniazda, w którym wcześniej była ta "uszkodzona"? Pytam, bo może to gniazdo jest walnięte.

 

W tamtym częsciowo uszkodzonym XP możesz zrobić testy w OCCT na domyślnych ustawieniach - czyli duże pakiety (large packet). Nie wiem ile masz ramu w tej jednej kosci, gdyby nie starczyło na large packet to wez medium. Zostaw na godzinkę, dwie. Możesz też oczywiście wybrać jakiegoś Windowsa PE czy to na penie czy płycie...

Odnośnik do komentarza

Nie wsadziłeś przypadkiem tej sprawnej kości do tego samego gniazda, w którym wcześniej była ta "uszkodzona"? Pytam, bo może to gniazdo jest walnięte.

 

W tamtym częsciowo uszkodzonym XP możesz zrobić testy w OCCT na domyślnych ustawieniach - czyli duże pakiety (large packet). Nie wiem ile masz ramu w tej jednej kosci, gdyby nie starczyło na large packet to wez medium. Zostaw na godzinkę, dwie. Możesz też oczywiście wybrać jakiegoś Windowsa PE czy to na penie czy płycie...

Kości były 2 każda po 1 GB . Testowałem kości poiedyńczo Memtest86 w róznych slotach,  Sprawdziłem ją na innym komputerze  , który co prawda był pozbawiony  Ramu i leżał długi czas w piwnicy i na tym "piwnicznym" ta uszkodzona kość wg testu RAM-u wywalała się  np z gier a system   też Xp.

Dziś wieczorem dostanę inną ,"sprawną kość RAM-u 1 GB ", zrobie format systemu i spróbuje zainstalować od podstaw XP bo na Win 7 ten komp moim zdaniemjest ciut za słaby - do pracy  biurowej by się nadawał ,ale gdy wejdą jakieś gry to może być cieniutko. Zresztą zobaczę . Jak na razie zdiagnozowałem walniętą kość  RAM-u  .

System się posypał ,gdyż podczas instalacji jednej z aktualizacji komp się zrestartował i już  było tak jak w poście "6".

a nie wiem czy było to spowodowane samoczynnym restartem czy bluscreenem, a po kolejnym próbie właczania komputera juz system umarł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...