Skocz do zawartości

DLNA - Widać foldery, nie widać plików


alek1928

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


 


Dwa komputery w jednej sieci lokalnej, oba Windows 8.1 Pro, ta sama grupa sieciowa, komputery się pingują, zapory sieciowe wyłączone (na czas testów).


 


Oba komputery w jednej grupie domowej (funkcja Windows 8+), a w niej udostępnione obrazy, wideo, muzyka. Wchodząc do drugiego komputera w sieci przez grupę domową (w moim komputerze) wszystkie pliki z tych udostępnionych udziałów są dostępne bez problemów.


 


Oba komputery udostępniają również foldery obrazy, wideo, muzyka w klasyczny sposób, czyli poprzez udostępnianie plików. Wchodząc do drugiego komputera w sieci przez aplet "sieć" (w moim komputerze) również wszystkie udostępnione zasoby są dostępne.


 


Pozostaje jeszcze trzeci sposób udostępniania, który nie działa prawidłowo, a mianowicie przesyłanie strumieniowe (DLNA przez Windows Media Player). Wchodząc przez Windows Media Player do drugiego komputera w sieci widać foldery (np. folder filmu czy też folder zdjęć z wakacji) jednak wszystkie foldery są puste, nie ma w nich żadnych plików. Tak samo jest gdy próbuje się dostać na którykolwiek komputer z telewizora (Samsung), również on widzi tylko foldery, ale bez plików. Jest to przydatna opcja, ponieważ można odtwarzać materiały z komputera na telewizorze nie dotykając komputera.


 


Sytuacja na obu komputerach jest identyczna, czyli widać przez DLNA foldery, ale nie widać żadnych plików w tych folderach.


 


Czy ma ktoś jakiś pomysł jak usunąć problem?


 


Z góry dzięki.


Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zaznaczam że nie wiem w czym jest problem, ja też widziałem foldery na dwóch telewizorach, a nie było widać  w nich plików. Szukając rozwiązania natrafiłem na informację że WMP jest ułomny w przesyłaniu strumieniowym. Szukając rozwiązania instalowałem jakieś programy zewnętrzne, chyba Uniwersal Server i jeszcze jakieś, ostatecznie mam zainstalowany Servio. Jak ustawie w tym programie co ma być udostępnione to wszystko to jest widoczne w telewizorach. Być może jakiś program pomoże rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...