Skocz do zawartości

Wysokie użycie pamięci RAM oraz Dysku


Adamizo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od kilku godzin komputer zużywa strasznie dużo pamięci RAM oraz Dysku dzięki czemu strasznie muli podczas przeglądania internetu. Posiadam Windows 8.1 Pro. Zużycie dochodzi do 90% oraz dysku do 100%. Nie instalowałem ostatnio nic nowego, także nie mam pojęcia co jest przyczyną. Kilka razy próbowałem restartować komputer, lecz nie przyniosło to żadnego efektu. Poniżej zamieszczam zdjęcia oraz odpowiednie logi.

post-14692-0-08730000-1420332999_thumb.png

post-14692-0-45370000-1420333004_thumb.png

post-14692-0-06330000-1420333014_thumb.png

FRST.txt

Extras.Txt

Addition.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

log GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z tego co widzę to Opera Ci dużo zamula, a poza tym, jak pamiętam, u mnie na windows 8 w menedżerze zadań Usługi lokalne (te z niebieską zembatką po lewej) w nawiasie jest liczba, u Ciebie np 8, 13, zakańczałem proces z największą liczbą i ten, który mi najwięcej pamięci pożerał. Wtedy komp już chodził normalnie, a wyłączenie tych procesów nie wpłynęło na jego działanie.

Proponował bym też dogłębne usunięcie Opery i pobrania jej na nowo lub innej przeglądarki

Odnośnik do komentarza

Od kilku godzin komputer zużywa strasznie dużo pamięci RAM oraz Dysku dzięki czemu strasznie muli podczas przeglądania internetu.

(...)

Czy Opera mogła być tutaj winna?

Temat przenoszę do działu Windows 8. Nie jest to problem infekcji. Moim zdaniem to nie Opera jest bezpośrednią przyczyną. W raportach jako pierwszy podejrzany dla opisywanych efektów jawi się Kaspersky Anti-Virus (silna inwazja w systemie, intercepcja procesów).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...