Skocz do zawartości

Usuwanie wpisu indeksu recovery.bak i recovery.js Niemożliwe uruchamianie systemu XP


Jonasz1978

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problemów jest kilka ale najważniejszy to uruchamianie XP.

Nadmienię iż komp to macbook a xp jest na bootcampie:

 

1. Uruchamianie czy wręcz nie uruchamienie xp polega na tym iż po włączeniu kompa pojawia się ekran biały by po dłuższej chwili tj od 3 do 30 sek przejść w ekran z szybko przesuwającym się paskiem a następnie ekran czarny z migającym kursorem, następnie kursor znika na parę sekund by się pojawić i potem już nie wiadomo od czego zależy pojawienie się ekranu logowania do xp

(wskazuję że ekran powitalny xp mam wyłączony poprzez dopisanie funkcji noguiboot po fastdetect). Albo trwa to w nieskończoność - próbowałem 3 godziny czekać albo tzw "traf" na kombinację klawiszy, dziwne czy też wręcz irracjonalne jest to iż klikając na przemian kombinację klawiszy (enter i backspace) po jakimś czasie pojawia się ekran logowania do xp - czasami jest to 5 minut czasami 10 minut a czasami wogóle..

 

2. po wyższy problem nastąpił po instalacji RAKSA przez drugą osobę - podejrzewam że zostały wykasowane pliki w tym sterowniki

(osoba powiedziała że coś tam kasowała i nie wie co a dodatkowo uaktualniała KAV grudzień 2014)

Po tych operacjach system nie chciał się wczytywać, straciłem sterowniki do dzwięku i inne

warto wskazać iż podobny problem miałem wczesniej

 

https://www.fixitpc.pl/topic/22744-bsod-irracjonalne-uruchamianie-systemu-skrypt-na-stronie-przesta%C5%82-dzia%C5%82a%C4%87-drastyczne-obni%C5%BCenie-pr%C4%99dko%C5%9Bci/

 

lecz nie deinstalowałem KAV gdyż po jakimś wyczyszczeniu którymś programem system normalnie się zaczał logować - wiem problemu to nie rozwiązało wtedy ale byłem zadowolony gdyż logował się ok i nie było problemów z praca kompa i systemu oprócz - problemów z wtyczką i skryptami o których wspominałem

 

więc wyłączyłem przywracanie systemu i sterowniki znów zainstalowałem do cirusa

 

3 wykonując podstawowe logi z gmer pojawił się  BSOD - w załaczniku minidump

 

4 i jak na początku zabawa z postawieniem xp przez 30 minut i się postawiło więc dalej piszę

 

5 nadmienię iż po tej instalacji RAKSA utworzył punkt przywracania systemu i kontrolery IDE poustawiane byłu na PIO tak jakby wracał do ustawień sprzed paru miesięcy.......gdzie robiłem skan GMERem

 

6 jak poprzednio jest problem z nieznanym urządzeniem (plik 2015-01-03_204615) oraz pojawiły się wykrzykniki przy urządzeniach niezgodnych z plug and play (plik 2015-01-03_204739) obydwa w zipie KOMPIK

 

7 załączam log TDSSKILLERA który wykrył problem z Netaapl

 

8 przeskanowałem Malwarebytes Anti-Malware nie znalazł nic

 

9 mam zainstalowanego Caina ale nic nie kasowałem choć programy wymagały kasacji

 

10 i doszedł następny problem nie moge uruchomić płyty CD tzn widzi oznaczenie dysku CD w eksploratorze ale nie moze go eksplorować we właściwościach jest że działa poprawnie (ale problemy z wysunięciem płyty i brak reakcji na naciskanie klawisza wysunięcia płyty

 

podejrzewam że to wina sterowników - grzanie kompa nie wstawanie xp i inne rzeczy a dodatkowo lisek jeszcze nawala - od tego czasu tzn instali RAKSA i tych perturbacji coraz częstsze zwiechy wtyczki schockwave i info że skrypt na danej stronie przestał działać

 

linki do gmera gdyż wyskoczyło iż nie mam uprawnień

http://www2.zippyshare.com/v/62452069/file.html

link do screen z MU z wykrzyknikami

http://www78.zippyshare.com/v/48229489/file.html

link do minidump

http://www56.zippyshare.com/v/8932504/file.html

 

linki do dziennika zdarzeń aplikacje

http://speedy.sh/dex6w/aplikacje.evt

link do dziennika zdarze system

http://speedy.sh/EXzm4/system.evt

 

dokonałem skanu malwarebytes anti rootkit beta i też nic oprócz dwóch plików caina - jak wspomniałem wczesniej program jest mi znany i wczesniej nie było problemów jak był zainstalowany

plik loga w załączniku

 

Dokonałem skanu kompa przez narzędzie Microsoftu do sprawdzenia

Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool (KB890830) - Setup Self-Extracting Cabinet

nic nie wykryło

 

Uruchamia się dalej w sposób taki iż długo (około 30 sek biały ekran , potem czrny z migającym kursorem , pasek windows testowania na czarnym ekranie i czarny z migającym kursorem i znów od szcześcia zależy lub kombinacja klawiszy jak powyżej - testowałem nic nie robiac nie uruchomił się po nawet 4 godzinach (czarny ekran z migającym kursorem)

 

Proszę o info czy odinstalowanie KIS jest konieczne? ( KIS potrzebny do pracy ) jeśli tak to zrobię to

 

Nie można natomiast wyciągnąć płyty z napędu , nie eksploruje CD, nie wiadomo o co chodzi

prawdopodobnie sterowniki ale to moje domysły prosze o wskazówkę

 

I jeszcze jedno czy zrobić defragmentację dysku?

 

zrobiłem chkdsk c: i zrzut w załaczniku

bez parametru F i pojawiły się dziwne wpisy "usuwanie wpisu indeksu recovery.bak w ideksie $30 pliku 9461"

i "usuwanie wpisu indeksu recovery.js w ideksie $30 pliku 9461"

pliki w załaczniku  2015-01-06_114156 i 2015-01-06_114526

 

Natomiast gdy daję parametr /f wyskakuje że nie może naprawiać gdyż wolumin jest używany przez inny proces

plik 2015-01-06_114851

i pytanie czy ten wolumin ma byc sprawdzany przy następnym uruchomieniu komputera

a przy problemach z uruchomieniem o których piszę jest to hmmm  wkoło macieju ...........

 

zrobiłem raport secunia PSI

2015-01-06_115451 w załączniku

 

nie znam się na secunia ale raport mnie trochę przeraził gdyż sporo przeterminowanych wpisów i pasuje to wykorzenic z systemu a nie wiem jak i napewno nie wszystko

 

 

 

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

TDSSKiller.3.0.0.42_03.01.2015_15.25.49_log.txt

system-log.txt

post-551-0-29820000-1420541180_thumb.jpg

post-551-0-37900000-1420541188_thumb.jpg

post-551-0-26300000-1420541319_thumb.jpg

post-551-0-33580000-1420541644_thumb.jpg

Edytowane przez Jonasz1978
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...