Skocz do zawartości

Logowanie do systemu z pomocą czytnika linii papilarnych


AdamTko

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer to laptop od Toshiby.  Wyposażony jest między innymi w czytnik linii papilarnych AuthenTec AES1660. Kiedyś to urządzenie skonfigurowałem, polubiłem i się przyzwyczaiłem do logowania do systemu (Win 7 Pro 64) za pomocą przesunięcia paluchem po czytniku.

 

Praktycznie wyglądało to tak, że na ekranie logowania pojawiał się obrazek mojego konta podpisany nazwą użytkownika i obok drugi obrazek podpisany "Linie papilarne". Do wyboru: mogłem kliknąć na moje konto i wtedy podać hasło lub po prostu przeciągnąć palcem po czytniku. Teraz ta druga opcja zniknęła - nie mam wyboru. Mogę tylko wybrać logowanie hasłem - brak drugiego obrazka.

 

Zaglądałem do ustawień programiku do obsługi czytnika (Fingerprint Utility) - wygląda wszystko OK. Sprawdzałem Panel sterowania "Urządzenie biometryczne" - wszystko OK. Ba, gdy wyloguję użytkownika (Menu Start / Wyloguj) pojawia się ekran logowania i na nim już są 2 obrazki, i mogę już się zalogować za pomocą czytnika. Czyli mogę domniemywać, że czytnik i większość oprogramowania działa prawidłowo.

 

Jednak z jakiegoś powodu Windows nie umożliwia logowania PO STARCIE systemu za pomocą czytnika. Nie wiem, od kiedy tak się dzieje - zbyt często  nie restartuję laptopa. Wykonałem przywracanie systemu do poprzedniego stanu (najpierw o jeden punkt z wczoraj, potem chyba o kolejne trzy punkty (z 25 grudnia) i nic się nie zmieniło.

 

Proszę o pomocną dłoń, albo chociaż palec :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...