Skocz do zawartości

Utworzyło mi się samoczynnie konto Administrator


pinochio

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, zrobiłem format, zaktualizowałem system i na koniec dokonałem jeszcze aktualizacji instalując dwie łatki Framework: "Aktualizacja zabezpieczeń dla programu Microsoft .NET Framework 1.1 z dodatkiem SP1" i "Program Microsoft .NET Framework 4 Client Profile dla systemu Windows XP x86". Po tych aktualizacjach, gdy włączałem komputer zaczęło się pojawiać okienko logowania. Następnie, wchodząc przez Start->uruchom i wpisując polecenie: "control userpasswords2" zmieniłem w ustawieniach kont użytkownika, odhaczając pozycję "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło", bo myślałem, że przez to przestanie mi wyświetlać przy starcie okienko logowania do mojego jedynego konta "ppp". Konto przy instalacji założyłem jedno z uprawnieniami administratora bez hasła. Wcześniej, przed reinstalką, mając takie same ustawienia miałem tak, że logowałem się od razu na swoim profilu, nie musząc klikać na ikonkę swojego konta. Teraz po powyższych czynnościach i dzisiejszym dopiero nowym starcie komputera zaczął mi się długo uruchamiać system i zauważyłem, że instalator uruchomił nowe konto "Administrator" i je skonfigurował. Wylogowując się z niego i logując się na swoje pierwsze konto "ppp" z uprawnieniami administratora widzę, że w folderze C:\Documents and Settings pojawił się folder o nazwie "Administrator". Zahaczyłem tę pozycję w ustawieniach kont użytkownika z powrotem "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło" i loguję się jak wcześniej, ale muszę nadal klikać przy starcie na swój profil. Jak zrobić, by nie musieć przy starcie klikać na swój profil i automatycznie się do niego logować i jak wywalić te wcześniejsze konfiguracje konta "Administrator", żeby pozbyć się tego konta całkowicie i jego folderu w C:\Documents and Settingss w swoim profilu?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zaznaczam, że nie mam teraz dostępu do XP i nie mogę sprawdzić poprawności.

 

1. Wyłączenie konta Administrator - CMD -> wklep: net user administrator /active:no Enter

Jeżeli to polecenie nie działa na XP - to wyświetli komunikat i nic się nie stanie

2. Usunięcie konta Administrator (jeżeli koniecznie chcesz) - Mój Komputer -> Właściwości -> Profile -> Administrator -> Usuń -> Enter + Restart

 

BTW

 

W temacie Twojego poprzedniego postu z cpu-z.

Wyraźnie wpisy w rejestrze nie zostały dokładnie wyczyszczone (albo ręczna edycja rejestru albo inny czyścik).

Mogłeś użyć autoruns i odptaszkować ten wpis.

Odnośnik do komentarza

Zaznaczam, że nie mam teraz dostępu do XP i nie mogę sprawdzić poprawności.

 

1. Wyłączenie konta Administrator - CMD -> wklep: net user administrator /active:no Enter

 

Ale co mi to da? Tego konta "Administrator" już po zahakowaniu z powrotem tej wcześniejszej opcji nie widzę, ale pozostały jego foldery na moim pierwotnym koncie i nie wiem, czy coś jeszcze. To jest to samo, co bym dał polecenie "secpol.msc" i wszedł do ->ustawienia zabezpieczeń lokalnych->zasady lokalne->opcje zabezpieczeń i kliknął dwa razy na "Konta: Stan konta administratora" i je wyłączył lub też innym sposobem, wchodząc do rejestru: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows

NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList

Wpisać nowa wartość DWORD z prawej strony o nazwie "Administrator" = i nadając

wartość 0

 

Po tych zabiegach nic się więcej nie dzieje, a foldery "Administrator" nadal pozostają w moim "Documents and Settings". Ja bym chciał oryginalnie cofnąć wszystko jak było wcześniej, żeby nic z konta "Administrator" u mnie nie było i żebym mógł na nie wchodzić tylko z awaryjnego w razie potrzeby. I przede wszystkim, żeby mi przy starcie nie wyskakiwało okienko logowania do mojego konta, tak jak miałem przed ostatnimi aktualizacjami i przez w sumie blisko 5 lat sprawnego funkcjonowania wcześniejszej instalacji.

 

2. Usunięcie konta Administrator (jeżeli koniecznie chcesz) - Mój Komputer -> Właściwości -> Profile -> Administrator -> Usuń -> Enter + Restart

 

Nie idzie, to jest wbudowane konto administratora i w ogóle do awaryjnych diagnostyk jest potrzebne.

 

 

W temacie Twojego poprzedniego postu z cpu-z.

Wyraźnie wpisy w rejestrze nie zostały dokładnie wyczyszczone (albo ręczna edycja rejestru albo inny czyścik).

Mogłeś użyć autoruns i odptaszkować ten wpis.

 

Używałem wszelkich możliwych "czyścików", począwszy od Ccleanera, poprzez "jv16 Power Tools" a skończywszy na profesjonalnym "Registry Genius", ręcznie przy pomocy "jv16 Power Tools" ten i jego pokrewne wpisy usuwałem i po restarcie wpisy wracały.

Odnośnik do komentarza
Po tych zabiegach nic się więcej nie dzieje, a foldery "Administrator" nadal pozostają w moim "Documents and Settings". Ja bym chciał oryginalnie cofnąć wszystko jak było wcześniej, żeby nic z konta "Administrator" u mnie nie było i żebym mógł na nie wchodzić tylko z awaryjnego w razie potrzeby.

 

Raz zalogowane konto zawsze będzie mieć swój folder na dysku, nawet jeśli je wyłączysz, gdyż już zostało zainicjowane, i tego folderu nie usuną "polubowne" akcje. Jeśli chcesz się pozbyć folderu: konto najpierw zdeaktywuj, następnie skasuj cały folder Administrator z dysku. I tyle. Jeśli kiedyś konto zostanie włączone i ponownie zalogowane, wygeneruje folder na nowo.

Odnośnik do komentarza

Skoro odhaczyłeś pole wyboru "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło" należało - jak sądzę - w okienku, które wyskoczyło po kliknięciu przycisku Zatwierdź wpisać zamiast nazwy konta Administrator (serwowanego pewno domyślnie jak pierwsze na liście) nazwę konta na którym chcesz się domyślnie logować i podać hasło.

 

Start > Ustawienia > Panel Sterowania > Konta użytkowników > klikasz Zmień sposób logowania użytkowników > i chyba powinieneś wyłączyć też opcję Użyj ekranu powitalnego.

Odnośnik do komentarza

Raz zalogowane konto zawsze będzie mieć swój folder na dysku, nawet jeśli je wyłączysz, gdyż już zostało zainicjowane, i tego folderu nie usuną "polubowne" akcje. Jeśli chcesz się pozbyć folderu: konto najpierw zdeaktywuj, następnie skasuj cały folder Administrator z dysku. I tyle. Jeśli kiedyś konto zostanie włączone i ponownie zalogowane, wygeneruje folder na nowo.

Zaraz, zaraz, jak ostatnio na próbę w poprzedniej instalacji utworzyłem drugie konto z uprawnieniami administratora i je potem usunąłem, foldery zniknęły. No ale to może dlatego, że konto całkowicie usunąłem. A jak zrobić, żeby mi przy starcie nie wyskakiwało okienko logowania do mojego konta?

Odnośnik do komentarza
Zaraz, zaraz, jak ostatnio na próbę w poprzedniej instalacji utworzyłem drugie konto z uprawnieniami administratora i je potem usunąłem, foldery zniknęły.

 

Przecież Ty nie chcesz usuwać wbudowanego konta Administrator. Mówiłam "polubownych akcji". Oczywiście, że przy tej operacji znika folder, bo przy usuwaniu konta fizycznie jako całego konta jest opcja usuwania również plików tego konta.

 

A jak zrobić, żeby mi przy starcie nie wyskakiwało okienko logowania do mojego konta?

 

+

 

dokonałem jeszcze aktualizacji instalując dwie łatki Framework: "Aktualizacja zabezpieczeń dla programu Microsoft .NET Framework 1.1 z dodatkiem SP1" i "Program Microsoft .NET Framework 4 Client Profile dla systemu Windows XP x86". Po tych aktualizacjach, gdy włączałem komputer zaczęło się pojawiać okienko logowania.

 

(...)

 

Zahaczyłem tę pozycję w ustawieniach kont użytkownika z powrotem "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło" i loguję się jak wcześniej, ale muszę nadal klikać przy starcie na swój profil.

 

Instalowałeś .NET Framework, czyli zachowanie powinno pochodzić od .NET Framework, pomimo tego, że SP1 do .NET 1.1 powinno to naprawić (KLIK / KLIK). Czy na pewno po odznaczeniu "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło" ma przypisane prawidłowe dane, czyli do właściwego konta? Ostatnio na forum w dziale Malware było coś podobnego = użytkownik się pomylił i przypisał autologin do innego konta niż swoje.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy nie załatwia tego poprzednia porada @3oo?

 

No nie bardzo, po wybraniu tej opcji wyskakują inne okienka z polem wyboru i niebieskim tłem i przy uruchamianiu też trzeba klikać w nowe okienka. Zdaje się, że picasso chyba znalazła rozwiązanie.

 

Edit: Nieuważnie czytałem post użytkownikai 3oo, myślałem o tej jego drugiej poradzie. Ta pierwsza porada faktycznie wszystko załatwiała.

Odnośnik do komentarza

Przecież Ty nie chcesz usuwać wbudowanego konto Administrator. Mówiłam "polubownych akcji". Oczywiście, że przy tej operacji znika folder, bo przy usuwaniu konta fizycznie jako całego konta jest opcja usuwania również plików tego konta.

Jak bym je usunął, dało by się je potem przywrócić?

 

Instalowałeś .NET Framework, czyli zachowanie powinno pochodzić od .NET Framework, pomimo tego, że SP1 do .NET 1.1 powinno to naprawić (KLIK / KLIK). Czy na pewno po odznaczeniu "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło" ma przypisane prawidłowe dane, czyli do właściwego konta? Ostatnio na forum w dziale Malware było coś podobnego = użytkownik się pomylił i przypisał autologin do innego konta niż swoje.

Tu możesz mieć rację, dzisiaj sprawdzałem aktualizację i były dostępne aktualizacje opcjonalne i tam zdaje się proponowane były te nowe łatki do Framework: "Pakiet językowy dla programu Microsoft .NET Framework 3.5 z dodatkiem Service Pack 1" i pakiety językowe do 2 i 3, ale niestety nie do 1.1. Na razie nie aktualizowałem.

 

Zgadza się, użytkownik 3oo wcześniej też miał w pierwszym zdaniu rację, należało wpisać tylko moją nazwę w okienku pokazującym się potem, a tam było domyślnie napisane "Administrator". Teraz testowałem tę opcję z odptaszkowaniem "użyj ekranu powitalnego" w opcjach logowania i wylogowywania użytkowników i nie mogę normalnie do tego wrócić, dostaję takie info jak na obrazku, co z tym zrobić?

post-1248-0-78951600-1294156407_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Jak bym je usunął, dało by się je potem przywrócić?

 

Po usunięciu specjalnego konta jest trudno je odbudować, pewnie skończy się na Reperacji Windows.

 

Zgadza się, kolega wcześniej też miał rację, należało wpisać tylko moją nazwę w okienku pokazującym się potem, a tam było domyślnie napisane "Administrator".

 

To wyjaśnia dlaczego powstał folder Administrator. Konto zostało zainicjowane, ponieważ ustawiłeś mu autologowanie.

 

nie mogę normalnie do tego wrócić, dostaję takie info jak na obrazku, co z tym zrobić?

 

Wciśnięcie OK powinno załatwić przecież sprawę. Tam powinien się pojawić bodajże dialog plików offline, które należy wyłączyć.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie:

 

Aktualizacje NET.Framework zmieniły mi ustawienia.

Aby je przywrócić, wystarczyło wejść w Start -> Uruchom i wpisać polecenie: "control userpasswords2" -> OK, następnie w ukazującym się okienku zmienić na karcie "Użytkownicy" odhaczając pozycję "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło" i w okienku, które wyskoczyło po kliknięciu przycisku Zatwierdź wpisać zamiast nazwy konta "Administrator" (serwowanego domyślnie jako pierwsze na liście) to konto na którym chcę się domyślnie logować.

 

Nie musiałem deaktywować konta "Administrator" i mogłem spokojnie skasować cały folder Administrator z dysku, który mi się utworzył po niechcącym uruchomieniu i skonfigurowaniu konta "Administrator" w folderze C:\Documents and Settings.

Nie powinienem był "Zmieniać sposobu logowania lub wylogowywania użytkowników" w Start -> Ustawienia -> Panel Sterowania -> Konta użytkowników.

Przy starcie nie wyskakuje już okienko logowania do mojego konta i nie muszę w swoją ikonkę klikać, system automatycznie loguje się do mojego domyślnie wybranego konta.

 

Przy okazji dopiszę, że nie wyświetla mi się także podczas uruchamiania systemu ekran powitalny Windows, po dopisaniu standardowo w boot.ini noguiboot w linijce:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect/noguiboot

co skraca nieznacznie ładowanie się systemu.

 

Wciśnięcie OK powinno załatwić przecież sprawę. Tam powinien się pojawić bodajże dialog plików offline, które należy wyłączyć.

 

Jak to się stało, że musiałem teraz odhaczyć ten "dialog plików offline"? Przy kolejnych próbach już tego nie muszę robić zmieniając w tę i z powrotem opcje logowania i wylogowywania. Jak to było pierwotnie?

 

A przy okazji, co to za konto użytkownika ASP.NET, z ograniczeniami i chronione hasłem, utworzyło mi się też po tych aktualizacjach? Ach, wiki wszystko wyjaśnia i ten link od picasso, "But, you neither need to remove this update nor delete this account."

to było właśnie powodem, że Framework skonfigurował mi system tak, żeby wybierać ew. przy logowaniu. Ale wcześniej, przy starej instalacji też miałem zainstalowany NET. Framework 1.1 i takich jajec nie było.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...