Skocz do zawartości

Skopiowanie profilu chrome


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałem zrobić reinstalację windowsa bo się poważnie posypał. I chciałbym skopiować cały folder DEFAULT użytkownika do nowego chrome. Więc robię to normalnie ręcznie. Zamieniam aktualny profil ze świeżej instalacji Chrome. 

I co się dzieje ? 
Chrome zadowolone wyświetla informacje, że jakiś program zmienił pliki i on tych plików nie uwzględni. A ja chce aby uwzględnił. Chcę przenieść rozszerzenia wraz z ich wartościami - mam fajne rozszerzenia zapisujące pewne informacje które chcę tutaj odzyskać. 

Pytanie jak mam to przenieść aby program mi tego uniemożliwiał ? Da się wyłączyć tą kontrolę aby Chrome nie reagował na tak zmienione pliki ustawień i wszystko było idealnie przerzucone ? 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie rozumiem ?

 

Próbowałem po prostu wkleić do NEW Profile Chrome katalogi Externes z rozszerzeniami (na wyłączonym chrome), ale po włączeniu Chrome nie widzi tych rozszerzeń. Jak go zmusić aby je widział i akceptował, że one są ? I na dodatek te rozszerzenia miały taki sam stan jak przedtem ?

 

Jedno z tych rozszerzeń nie jest w tej chwili dostępne w sklepie google -.- co jakiś czas znika stamtąd a mam to rozszerzenie od Lutego 2013r i chciałbym dalej z niego korzystać oraz z  danych które tam się zgromadziły.

 

Sugestie ?

Odnośnik do komentarza

Mogę wykonać backup profilu, nie logując się do systemu w którym został on utworzony ? :)

Ten system jest padnięty i nie da się na niego wejść. A google backup nie znajduje mi tego jak mu wskażę ścieżkę do profilu ręcznie, czyli partycja gdzie jest stary system i katalog Profile ... więc ?

Odnośnik do komentarza

http://i.imgur.com/IW2PkvP.png

 

Wersja tekstowa:

 
" Przeglądarka Chrome wykryła, że niektóre z jej ustawień zostały zmodyfikowane przez inny program, i przywróciła im pierwotne wartości domyślne. "

 

I to mi właśnie uniemożliwia skorzystanie ze starego profilu . Jak zmusić Chrome aby sobie takiej  samowolki nie robił .. bo to mi wywala sesję, i uniemożliwia korzystania z rozszerzeń ... 

 

Może jakoś przez rejestr da się to wyłączyć ?

 

// edit

Odpowiadając na pytanie, tak robię tak samo. Ze starego dysku kopiuję to i wklejam do nowego Chrome w to samo miejsce nadpisując domyślne informacje.

I nic, Chrome nie widzi rozszerzeń.

Odnośnik do komentarza

o lol, jednak z profilu udało się skopiować informacje dotyczące zawartości Dodatku ...

znalazłem plik CRX dodatku i go dodałem ręcznie, mimo, że nie ma go w sklepie już ... i wyświetlił mi normalnie swój stan z dnia 21.12 13:48 kiedy się przeglądarka wyłączyła :D

 

Jest tylko data z tym walnięta, bo on sobie tego poprawnie nie widzi, ale jest okej, :) działa . to najważniejsze, dzięki za pomoc wszysktim ! :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...