Skocz do zawartości

Kilka dysków hhd i brak możliwości sformatowania jednego z nich


Maksio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam w komputerze 3 dyski HDD

 

1. 320Gb Sata, na którym jest zainstalowany windows 7

2. 160Gb ATA, na którym kiedyś był zainstalowany windows xp (wyjąłem ten dysk ze starego komputera i włożyłem do obecnego)

3. 2TB niedawno kupiony - magazyn danych

 

Chcę sformatować dysk 160Gb, ale opcja format jest albo na szaro, albo zwraca błąd, że tego dysku nie można sformatować. 

Doczytałem, że jest to wynikiem istnienia systemu na tym dysku (w wielkim skrócie).

 

Wkładając płytę z Win 7 można będzie sformatować ten hdd, ale podobno wtedy windows 7 się nie uruchomi (coś z kwestią bootloadera) i trzeba będzie go naprawiać.

 

Czy to prawda ? ewentualnie jest jakiś opis jak naprawić uruchamianie systemu ?

post-885-0-74610000-1419078767_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dysk od czasu posiadania nowego kompa służy jako magazyn danych - zdjęcia, filmy, muzyka.

 

Odnośnie podłączenia - nie jestem w stanie odpowiedzieć ze 100% pewnością, ponieważ system stoi bardzo długo, nie mam problemów z utratą danych itd., więc nie robię co x czasu format.

 

czyli pozostaje wypalenie GParted na dvd i zrobienie tego z zewnątrz?

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Dzięki za podpowiedzi. Nie bardzo wiedziałem jak "zdjąć flagę" więc wykonałem czynności które udało mi się wygooglać:

 

1. Open Command Prompt.

2.  Type: diskpart

3.  At the DISKPART prompt, type:  list disk  (This command will list all the disks that you have)

4.  In the next prompt, type: select disk # ( # means the number of the disk which contain the wrong active partition )

5.  At the DISKPART prompt, type: list partition

6.  Use the command: select partition # (# means the number of the partition that you want to mark as active)

7.  Inactive the active partition with command: inactive

 

o to chodziło ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...