Skocz do zawartości

ms server 2003 - instalacja udostępnionej drukarki przez vpn


ewenement

Rekomendowane odpowiedzi

Pomiędzy firmą A i B mam VPN IPSec (routery cisco rvs4000). W firmie B mam na serwerze ms server 2003 i nie mogę na nim zainstalować udostępnionej drukarki w firmie A(windows 7 hp). Gdy wpisuję na swoim laptopie w uruchom będąc w firmie A adres komputera( \\192.168.1.x) na której jest udostępniona ta drukarka wyświetla mi się okno w którym widzę wszystko co ma udostępniony tej komputer. Natomiast gdy to samo polecenie wpiszę na serwerze w firmie B wyskakuje mi info "Żaden dostawca sieciowy nie zaakceptował podanej ścieżki docelowej" dlaczego? Grupę roboczą mają tą samą. Gdy próbuję przez kreatora dodać drukarkę sieciową nie odnajduje mi jej.

 

Co dziwne ping i tracert idzie z firmy A do firmy B ale na odwrót ani tracert ani ping nie idzie.

 

Na innych komputerach (z windowsem xp) w firmie A mogę drukować. I na nich jak wpiszę w uruchom ip serwera z firmy B to wyskakuje okno logowania.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A z tego Windows 7 możesz wejść na 2003 Server? Wyłącz proste udostępnianie plików w Windows 7 (ustawienia folderów w panelu sterowania). Jak udostępniasz tą drukarkę, to w zaawansowanych opcjach udostępniania lepiej wybierz wszystkich użytkowników i najlepiej jeszcze gościa. Jeśli dalej nie będzie działać, to włącz konto gościa. Co to za drukarka? Ma interfejs sieciowy? Musi być podpięta przez ten komputer? Jak możesz zainwestować kilka złotych, to lepiej kup Print Serwer (np. D-Linka) i podłącz do niego tą drukarę. Będzie wtedy ona dostępna dla wszystkich niezależnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...