Skocz do zawartości

Eksplorator Windows przestaje działać; często niebieski ekran i restart


wistek

Rekomendowane odpowiedzi

Wolno uruchamiający się system, explorator windows przstaje działać. Dość często niebieski ekran - "błąd sterownika ekranu" czy coś w tym stylu - komputer się restartuje. Automatyczna aktualizacja systemu przestała działać. Niektóre programy nie dają się zainstalować. Dość często komunikaty, że brak sterownika lub uszkodzony sterownik (systemu??). Problemy z USB. Odtwarzanie filmów w Firefox nie działa.
Proszę wybaczyć moją małą znajomość zawiłości systemu.
Dla wyjaśnienia: dość dawno temu zastosowałem ComboFix.

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER_skanowanie-pełne.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na początek, od góry do dołu jest odczyt [File not signed] (brak podpisów cyfrowych sterowników). To musi być rozwiązane w pierwszej kolejności, zanim przejdziemy dalej.

 

1. Sprawdź czy nie masz zainstalowanej felernej łaty KB3004394: KLIK. Znalezioną odinstaluj.

 

2. Następnie uruchom narzędzie Fix It 50202: KLIK. Zaznacz tryb agresywny.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Wypowiedz się jakie problemy notujesz.

Odnośnik do komentarza

Nie ma żadnych zmian, od góry do dołu brak podpisów cyfrowych. W systemie jest następujący punkt Przywracania systemu:

 

==================== Restore Points =========================

 

02-12-2014 14:52:00 Windows Update

 

Przy starcie komputera F8 > Napraw komputer > Przywracanie systemu > wybierz ten punkt. Po przywróceniu systemu zrób nowy log FRST.

Odnośnik do komentarza

W kwestii braku odpowiedzi, popatrz do spoilera w tym temacie: KLIK. Zajmuję się tematem, gdy jestem w stanie. Tu brakuje mi czasu na dokładne przejrzenie raportów. Podchodziłam do nich dwa razy, są zawalone instalacjami i usuwanie czegoś wymaga dużej uwagi. Ich dokładne przejrzenie jednak nie ma już związku z "File not signed", bo to widać na pierwszy rzut oka:

 

Po drugie: doprecyzuj na jaki temat ma być kontynuacja. Zgłoszony problem to "Eksplorator Windows przestaje działać; często niebieski ekran i restart". W pierwszym raporcie FRST masowe "File not signed". Zostało zrobione globalne Przywracanie systemu. Wg ostatniego raportu FRST odczyt ustąpił. Ale Ty nie wypowiadasz się w ogóle czy któryś ze zgłoszonych problemów nadal ma miejsce.

Odnośnik do komentarza

Nie mogę instalować programów. Np. chciałem uaktualnić FreeFileSync, więc odinstalowałem starą wersję i nowej nie mogę już zainstalować. Wyskakuje: <<Program "Narzędzie rejestru kontroli" przestał działać>>, <<Program "timeout - wstrzymuje przetwarzanie polecenia" przestał działać>>, <<Program "Kończy procesy" przstał działać>>. Obawiam sie ponownie stracić dane, więc program do backup'u jest mi niezbędny. Nadmieniam, że problem z instalowaniem programów występuje już od dawna, jeszcze przed zrobieniem kopii zapasowej.

Oczywiście Explorator Windows także przestaje działać (szczególnie gdy otworzę folder zawierający jakieś archiwa typu zip, rar itp - po kilkunastu sekundach explorator pada).

Przepraszam za moją niecierpliwość. Teraz czekam uspokojony, że mój temat nie został pominięty...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...