Skocz do zawartości

Problem z nowymi skrótami programów


Mareckipl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przede wszystkim chciałbym się przywitać, jest to mój pierwszy post. Otóż mój problem polega na tym, iż po zainstalowaniu ostatnio programów np. Aida64, CPUID CPU-Z, Intel® Driver Update Utility 2.0 ( po przeinstalowaniu systemu na win 7), automatycznie instaluje się ikona skrótu na pulpicie i jest ok. Niestety po restarcie widoczna jest tylko taka grafika (załącznik) ale skrót działa prawidłowo. Nie jest to może wielki problem ale irytujący dla mnie i który chciałbym naprawić. Inne programy np. Skype, CCleaner czy XnView są w porządku. Proszę o ewentualne wyjaśnienie krok po kroku nie jestem biegły :) Pozdrawiam.

post-14539-0-04310000-1417350258.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

O ile dobrze rozumiem, przed restartem ikona jest, po restarcie brak. Sprawdź czy pomoże przeładowanie bufora ikon:

Start > w polu szukania wpisz cmd > uruchom i zostaw okno otwarte. Uruchom menedżer zadań i zabij proces explorer.exe. Następnie w otwartym oknie cmd wklep dwie komendy, każdą zatwierdzając ENTER:

cd %userprofile%\AppData\Local
del /a:h IconCache.db


W menedżerze zadań z menu Plik > Nowe zadanie uruchom explorer.exe.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...