Skocz do zawartości

Wolno działający system oraz błąd sterownika ekranu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój problem polega na tym iż wydaje mi się że system nieznacznie ale jednak zaczął wolniej "chodzić" (uruchamianie się,otwieranie różnych aplikacji czy użytkowanie internetu). To pierwszy problem, drugi jest natomiast taki że mój sterownik ekranu przestaje działać, dzieje się tak zwłaszcza gdy mam uruchomione więcej niż 3,4 karty w mojej przeglądarce. Mam nadzieję że ktoś zerknie fachowym okiem i poda jakieś rozwiązania tych problemów.

 

Z góry dziękuję.

FRST.txt

Addition.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu diagnostyki infekcji. W systemie działa inwazyjny sterownik adware {9edd0ea8-2819-47c2-8320-b007d5996f8a}Gw.sys, który może wpływać negatywnie na system. Poza tym śmietnik adware w Firefox. Zanim podam instrukcje potrzebne solidne dane:

 

Szkopuł w tym, że dostarczyłeś logi z kompletnie przeterminowanej wersji FRST (brak nowych komend, skanów i poprawek):

 

Scan result of Farbar Recovery Scan Tool (FRST) (x86) Version: 15-01-2014 03 (ATTENTION: ====> FRST version is 317 days old and could be outdated)

 

FRST jest aktualizowany w tempie 1 lub 2 wersje na tydzień i zawsze musi być pobierany od nowa. Proszę pobrać najnowszy FRST z linka w przyklejonym: KLIK. I od nowa zrobić wszystkie skany, mają powstać 3 pliki a nie 2, brakuje pliku Shortcut.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wdróż następujące działania:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
R1 {9edd0ea8-2819-47c2-8320-b007d5996f8a}Gw; C:\Windows\System32\drivers\{9edd0ea8-2819-47c2-8320-b007d5996f8a}Gw.sys [52920 2014-04-28] (StdLib)
HKLM\...\Run: [] => [X]
HKLM\...\Run: [fst_pl_146] => [X]
HKLM\...\Run: [t4pc_en_7] => [X]
Task: {4C620EA0-3D2F-4B25-9B7B-1CC851A210CA} - \SW-Booster-S-2112667740 No Task File 
Task: C:\Windows\Tasks\SW-Booster-S-2112667740.job => c:\programdata\wideblue installer\sw-booster\SW-Booster.exe 
GroupPolicy: Group Policy on Chrome detected 
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Policy restriction 
FF Extension: seave on - C:\Program Files\Mozilla Firefox\browser\extensions\anykyqhj@bbauogixyi.co.uk [2014-11-10]
FF Extension: MySearch - C:\Program Files\Mozilla Firefox\browser\extensions\eao6ztgc@mojz-srxg.com [2014-11-10]
FF Extension: save on - C:\Program Files\Mozilla Firefox\browser\extensions\oiq1-sppb@aayooeua.edu [2014-11-10]
FF Extension: MySearch - C:\Program Files\Mozilla Firefox\browser\extensions\qbagwu@kpgxuth.edu [2014-11-10]
FF Extension: Adblocker - C:\Program Files\Mozilla Firefox\browser\extensions\t1bjkd.fe@aaaolreyi-.net [2014-11-10]
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://isearch.omiga-plus.com/web/?type=ds&ts=1404135934&from=smt&uid=395049983_1052451_48E04D95&q={searchTerms}
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://isearch.omiga-plus.com/web/?type=ds&ts=1404135934&from=smt&uid=395049983_1052451_48E04D95&q={searchTerms}
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Policy restriction 
SearchScopes: HKLM -> {BB74DE59-BC4C-4172-9AC4-73315F71CFFE} URL = http://websearch.fastsearchings.info/?l=1&q={searchTerms}&pid=2145&r=2014/06/30&hid=13539960392910098093&lg=EN&cc=PL&unqvl=56
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-927793373-3573720154-1526932553-1000 -> {BB74DE59-BC4C-4172-9AC4-73315F71CFFE} URL = http://websearch.fastsearchings.info/?l=1&q={searchTerms}&pid=2145&r=2014/06/30&hid=13539960392910098093&lg=EN&cc=PL&unqvl=56
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\System Tools\Internet Explorer (No Add-ons).lnk
C:\ProgramData\TEMP
C:\Users\Damian\AppData\Local\Google
C:\Windows\System32\drivers\{9edd0ea8-2819-47c2-8320-b007d5996f8a}Gw.sys
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\ROC_roc_ssl_v12" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\SunJavaUpdateSched" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\TrustPortDiskProtectionWatchDog" /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{4820778D-AB0D-6D18-C316-52A6A0E1D507} /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{5F189DF5-2D05-472B-9091-84D9848AE48B}{c67abfdb} /f
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2 /f
Reg: reg delete HKCU\Software\Google /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Google /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Specjalny skrót IE jest uszkodzony:

 

Shortcut: C:\Users\Damian\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\System Tools\Internet Explorer (No Add-ons).lnk -> C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe (Microsoft Corporation)

 

W pasku adresów eksploratora wklej ścieżkę C:\Users\Damian\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\System Tools i ENTER. Prawoklik na zlokalizowany tam skrót Internet explorer (bez dodatków) > Właściwości > w polu Element docelowy po ścieżce "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" dopisz dwie spacje i -extoff

 

3. Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.

 

4. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt. Wypowiedz się jak działa system.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zadania wykonane, poprawki:

 

1. Jeden z wpisów dziwnie wygląda po opcji Fix (choć Fix nie ruszał tego wejścia). Podaj dane o nim - otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Reg: reg query "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /s
ListPermissions: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes
ListPermissions: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}
RemoveDirectory: C:\Users\Damian\AppData\Roaming\HpUpdate
RemoveDirectory: C:\Users\Damian\Desktop\Stare dane programu Firefox
DeleteQuarantine:

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

2. Uruchom AdwCleaner. Wybierz Szukaj i dostarcz log z folderu C:\AdwCleaner.

 

 

prawdziłem parę aplikacji ale głównie internet, ponieważ tutaj był największy spadek płynności, który zauważyłem i wydaje mi się że widać nieznaczną ale jednak poprawę w działaniu (szybkości).

Pozostałe problemy z siecią mogą już wynikać z aktywności Kaspersky Internet Security. Oprogramowanie mocno ingerujące w aktywność sieciową. A co z "błędem sterownika ekranu"?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem. Błąd sterownika ekranu objawia się tym, iż ekran staje się jasno niebieski (o ile dobrze pamiętam) na jakieś 1-2 sekundy. Dzieje się tak najczęściej gdy używam internetu i mam otwarte kilka kart. Wyskakuje komunikat o tym, iż sterownik przestał działać. Po jakiejść chwili (około minucie) ekran staje się niebieski i są na nim cyfry i litery. Pokazuje się on dosłownie na 2 sekundy, więc nie jestem w stanie powiedzieć co tam jest napisane, nie posiadam też niestety żadnych zrzutów ekranu z komunikatów. Po tym niebieskim ekranie system się resetuje. Po ponownym uruchomieniu pokazuje się komunikat o odzyskaniu sprawności sterownika.

AdwCleanerR0.txt

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Ten jeden klucz jest dokumentnie zablokowany po Fix, zgłosiłam to autorowi i czekam na odpowiedź. Natomiast w międzyczasie:

 

1. Przez SHIFT+DEL skasuj te katalogi z dysku, to falsyfikaty kont dorobione przez adware:

 

C:\Users\Administrator

C:\Users\Gość

C:\Users\HomeGroupUser$

 

2. W AdwCleaner zastosuj sekwencję Szukaj + Usuń.

 

 

Błąd sterownika ekranu objawia się tym, iż

Pytam czy błąd sterownika ekranu występuje już po usunięciu sterownika adware, gdyż był tu przypadek na forum z podobnym sterownikiem grupy Sambreel generującym konflikt z graficznym. Z opisu mam rozumieć, że błąd sterownika ekranu jest nadal na miejscu? Jeśli tak, to efekt wskazuje na obszar sterowników graficznych i/lub sprzętu per se i temat przesunę do działu Hardware na dalszą diagnostykę. Wstępnie - zacznij od próby aktualizacji sterownika - sterownik jest stary (brandowanie ATI, obecnie AMD):

 

DRV - [2009-08-18 03:48:06 | 004,994,560 | ---- | M] (ATI Technologies Inc.) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\atikmdag.sys -- (atikmdag)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wykonałem punkt pierwszy, w AdwCleaner zastosowałem podaną sekwencję.

Problem ze sterownikiem jak narazie nie występuje. Zapomniałem wspomnieć że ten błąd nie występował za każdym razem. Działo się to sporadycznie i losowo. Jak narazie nic się nie dzieję i jest w porządku, a więc tu moje pytanie czy muszę aktualizować sterownik? Jeżeli tak prosiłbym o jakieś wskazówki co do najlepszego i najbezpieczniejszego sposobu jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza

Problem ze sterownikiem jak narazie nie występuje. Zapomniałem wspomnieć że ten błąd nie występował za każdym razem. Działo się to sporadycznie i losowo. Jak narazie nic się nie dzieję i jest w porządku, a więc tu moje pytanie czy muszę aktualizować sterownik? Jeżeli tak prosiłbym o jakieś wskazówki co do najlepszego i najbezpieczniejszego sposobu jak to zrobić.

W takiej sytuacji powstrzymałabym się z dalszymi działaniami i poczekałabym jeszcze, by potwierdzić, że usunięcie sterownika adware rzeczywiście rozwiązało problem. Gdyby jednak powtórzyła się historia ze sterownikiem ekranu, wtedy aktualizacja jest na tapecie.

Odnośnik do komentarza

1. Jeśli chodzi o zablokowany wpis, do Notatnika wklej:

 

Unlock: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

2. Jeśli chodzi o błędy sterownika ekranu, przymierzaj się do aktualizacji. Potrzebny model posiadanej karty graficznej, następnie wchodzisz na stronę AMD i szukasz czy dla tego modelu jest nowsza aktualizacja.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...