Skocz do zawartości

Jak zabezpieczyć sieć przewodową


keramti

Rekomendowane odpowiedzi

Od 28 grudnia korzystam z internetu którego dostawcą jest Vectra. Dostawca internetu dał mi modem CISCO EPC2100R3 ,do którego podłączyłem router Air live MN-200R Wireless b/g/n Broadband Router 150 Mbps,który przekazuje łącze na dwa komputery za pomocą kabla( antena od routera nie przykręcałem ,gdyż nie korzystam jak na razie z wi-fi ). jak zabezpieczyć sieć przed intruzami? Czy ktoś z zewnątrz może korzystać z mego połączenia skoro nie korzystam z Wi-Fi? jakie zastosować kroki by czuć się bezpiecznym a zarazem nie spowodować , instalując kolejne programy ,że internet i komp będzie ciężkim umolnym sprzętem komputerowym?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zakładam, że chodzi o zabezpieczenie przed atakami z sieci z zewnątrz, a nie przez podłączenie się fizycznie do routera kablem...

 

https://www.fixitpc.pl/topic/174-o-czym-musimy-pamietac-zabezpieczajac-siec-bezprzewodowa/

 

Podstawowe pytanie: jaki jest sens włamania do prywatnej sieci, poza tworzeniem botnetów?

 

Nie łatwiej Ci po prostu w ustawieniach routera wyłączyć Wi-Fi, a nie antenę wykręcać?

Odnośnik do komentarza

Nie łatwiej Ci po prostu w ustawieniach routera wyłączyć Wi-Fi, a nie antenę wykręcać?

 

łatwiej mi było jej nie wkręcać:) w ogóle , zabezpieczam się ,że mój 3 letni synek mógłby próbować ją zdewastować.

 

W tym punkcie należałoby skupić się na dwóch punktach, pierwszym z nich jest rozgłaszanie nazwy sieci. Całkowite ukrycie rozgłaszania ESSID wydaje się najlepszym rozwiązaniem, jeżeli jednak nie jest to możliwe to należy zmienić nazwę z domyślnej. Drugim punktem jest zasięg w jakim jest widoczna sieć. Jeżeli router ma tylko taką możliwość należałoby zmniejszyć siłę sygnały i ograniczyć ją tylko do wymaganego minimum.

 

a jak ten punkt zrobić na moim routerze?

Odnośnik do komentarza

Moje obawy biorą się z faktu ,że internet obecnie z jakiego korzystam włącza się bez żadnych haseł , no chyba że modem został we Vectrze skonfigurowany ,gdyż monter podłączył go tylko do sieci kablowej ja do routera i internet śmigał na obu kompach. jedyne co zrobiłem tonie wkręcałem tej antenki,gdyż założyłem ,że skoro nie będzie antenki to nie będzie się panoszył sygnał( moja komórka nie widzi sieci z vectry,z Neostrady widziała sieć). Ba nawet nie było żadnej konfiguracji instalacji na kompach ot podłączone i śmigało. Korzystając przez 6 lat z Neostrady często musiałem instalować modem i podawać hasła a tu nic. a nie chcę zbyt mocno obciążać mego starego kompa dodatkowymi programami , no chyba ,ze będę musiał skorzystać z waszej porady jak się zabezpieczyć ( obecnie mam Avasta 5). raz na miesiąc robię dokładny skan innymi programami i jak na razie nie mam większych problemów z komputerami.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...