Skocz do zawartości

Przeniesienie systemu W7 na inną platformę sprzętową


wilczur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w uruchomieniu systemu windows 7. System jest pełną kopią partycji z innego komputera.

 

Oczywiście po podłączeniu do komputera system się nie uruchamia, następuje ciągły reset komputera.

 

Tryb awaryjny również nie działa. Przy restarcie pokazuje BSOD z błędem 0x0000007B co wg mnie sugeruje problem ze sterownikami od dysku? Przestawianie trybu AHCI/IDE w biosie nie daje żadnych zmian.

 

Prosze o pomoc jak uruchomić ten system tak aby można było doinstalować mu brakujące właściwe sterowniki i żeby można było go odpalić. Format i od nowa postawienie systemu jest niemożliwe, musze uruchomić ten konkretny system a nie mam możliwości założyć go do komputera z którego on pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

https://www.fixitpc.pl/topic/1234-reperacja-nakladkowa-bez-utraty-danych/

To załatwi sprawę...

 

Najszybciej i najprościej, chociaż można spróbować posłużyć się fix_hdc. Ta metoda działała na XP. Tam praktykowałem ją kilka razy, na 7 nigdy nie było takiej potrzeby. Teoretycznie też powinna działać. 

 

Wygląda to tak, że na okrojonym windowsie np. Windows PE 1.x , bo ten był zawarty na pakięcie narzędziowym HIren's Boot - odpala się właśnie wspomniany skrypt fix_hdc (gdy włączony jest tryb AHCI), zostanie utworzony plik tekstowy, ktory zawiera klucze rejestru do dodania. Trzeba następnie załadować rejestr systemu windows (ten z dysku) za pomoca Registry Editor PE 0.9c, i dodać te klucze z pliku tekstowego,ktory zostal utworzony przez fix_hdc. Z tym, że oczywiście trzeba zmodyfikować nazwę klucza. W zwykłym notatniku czy notepad++ jest opcja żeby automatycznie zamienić pewien ciąg znaków na inny. 

Narazie tak ogólnie napisałem, bo piszę z pamięci. Jak będziesz zainteresowany to mogę to szybko sprawdzić i dokładnie opisać. 

Odnośnik do komentarza

Metoda nakładkowa nie działa, przy wybraniu tej opcji pojawia się komunikat żeby uruchomić system i dopiero zacząć tą nakładkę co jest niewykonalne w tej chwili.

Tak, Reperacja nakładkowa jest wykonalna tylko spod działającego systemu, o czym wyraźnie napisałam w linkowanym artykule.

 

 

Co do opcji 2 chętnie poznam całą procedurę

 

Fix_hdc to stara wersja dla XP/2003 (odmienna technika komponentów). Dla Windows 7 jest inna kompatybilna wersja Fix_7hdc, wspominana np. w tym temacie: KLIK. Masz płytę instalacyjną Windows 7 (wątek Reperacji), więc z biegu jest dostęp do środowiska RE, w którym można uruchomić skrypt Fix_7hdc, i nie ma potrzeby pobierać żadnych innych płyt. Może się za to okazać, że będzie wymagane pobranie stosownych sterowników mass storage (pod instalację offline, czyli rozbite do postaci pierwotnej, a nie instalator EXE) i podstawienie na pedrive jako źródło instalacji. Tu nie wiadomo jaki kontroler dysku jest w komputerze (jak bardzo się różni od tego na starym) i czy skrypt znajdzie pasujący rekord ze źródeł typowych. Ogólnikowo akcja jest prosta:

  • Pobierasz z w/w linka Fix_7hdc i umieszczasz rozpakowany na pendrive, czyli ścieżka X:\fix_7hdc.vbs (X = litera pendrive jaką widzi RE)
  • Boot z DVD Windows 7 > Napraw komputer > Wiersz polecenia > wklepujesz polecenie notepad i w menu Plik > Otwórz > z boku klik w Komputer upewnij się pod jaką literą jest zmapowany pendrive, bo to idzie do komendy poniżej jako "X:".
  • W linii komend wklepujesz polecenie cscript X:\fix_7hdc.vbs /parametry (spis parametrów na zrzucie poniżej). /enable zakłada, że dany sterownik mass storage już jest zainstalowany tylko wyłączony i przełącza mu status, tu może być jednak wymagane /install ze wskazaniem gdzie szukać sterownika.

fix7hdc.png

 

Fix_7hdc może doprowadzić tylko do ewentualnego startu systemu (aktualizacja kontrolera dysków). Taki system skopiowany z innego komputera ma zbyt dużo innych odniesień sprzętowych niezgodnych z podkładem, na którym chcesz go umieścić, i nawet po wyciśnięciu tego startu mogą być problemy nie do przeskoczenia poprzez "doinstalowanie właściwych sterowników".

 

 

Prosze o pomoc jak uruchomić ten system tak aby można było doinstalować mu brakujące właściwe sterowniki i żeby można było go odpalić. Format i od nowa postawienie systemu jest niemożliwe, musze uruchomić ten konkretny system a nie mam możliwości założyć go do komputera z którego on pochodzi.

A powiedz mi po co ten system ma być odpalany, czemu to ma służyć, a może coś chcesz z niego tylko skopiować?

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli da się go uruchomić to miałem nadzieję że wtedy będzie można doinstalować już właściwe sterowniki do wszystkiego i że będzie on działał.

 

Samo przeniesienie dokumentów i innych rzeczy nie stanowi problemu bo mogę go podłączyć do innego PC i wszystko skopiować lub nawet uruchomić livecd i się dostać do danych, ważniejsze są ustawienia i pełna konfiguracja programów.

 

Stary PC z tego co pamiętam był oparty o ICH7 ale pełnej pewności nie mam, w nowym muszę sprawdzić model płyty głównej.

 

Jest to kopia komputera który miał w dosyć specyficzny sposób zainstalowany i skonfigurowany system sprzedaży, był to PC z takim jakby to powiedzieć demo możliwości programu. Odtworzenie tego od zera zajmie dużo czasu; mając taką uruchomioną kopię znacznie to ułatwi całą sprawe bądź też, jeśli okazało by się że będzie pracował poprawnie, to załatwi ją całkowicie.

 

Dzięki za opis, sprubuję wykorzystać ten sposób z fix_7hdc

Odnośnik do komentarza

Jeśli da się go uruchomić to miałem nadzieję że wtedy będzie można doinstalować już właściwe sterowniki do wszystkiego i że będzie on działał.

Nie jest tu znane środowisko i różnice między komputerami, nie wiadomo czego się spodziewać (czy komputer będzie startował tylko w awaryjnym, czy pojawią się jakieś nowe BSODy) i ile roboty jest na widoku z deinstalacją niekompatybilnych sterowników i zamianą pasującymi wersjami. Być może Reperacja nakładkowa Windows też będzie wymagana. Trudno powiedzieć cokolwiek, na razie jest na tapecie sprawa aktualizacji kontrolera dysku.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Po glębokich przemysleniach system demo został postawiony na nowo, jest na etapie doszlifowywania całości więc sprawa uruchomienia tej kopii zostala zawieszona i byc moze wcale juz nie bedzie potrzebna, na co mam szczerą nadzieję :)

 

Dziękuję za chęć pomocy oraz wskazanie sposobu który będę mógl wykorzystać jeśli zajdzie taka potrzeba, ale tym sie będę martwił wtedy gdy będę zmuszony.

 

Tymczasem mogę uznać temat za zawieszony/zakończony. Gdyby zaszła potrzeba to wtedy będę kontynuował ten wątek.

 

Jeszcze raz dzięki :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...