Skocz do zawartości

Zawieszanie się


adela

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

adela:

 

Co do serwisu to odpada ze wzgledów finansowych.

(...)

znam kogoś co się zna na koputerach i mogłabym jak bedę w Warszawie isć do tego gościa i tylko nie wiem co mu powiedzieć bo zapytałabym go czy mi zrobi to i to ale właśnie nie wiem konkretnie co, a on jest jakimś nieludzkim typem i bardzo sie denerwje jak ja coś chcę i nie wiem konkretnie co. Powiedz mi o co mam go spytać bo to sąsiad mojej cioci i robi czasem mi za darmo , więc może byłaby szansa.

Podtrzymuję swoje stanowisko:

 

Są rzeczy, których nie rozwiąże się za pośrednictwem internetu w domu będąc użytkownikiem niedoświadczonym. Tu są trudności nawet z konfiguracją podstawowego programiku FRST, a co dopiero testy sprzętowe, rozkręcanie laptopa i podmiana części sprzętowych zakupionymi nowymi na własną rękę. Ja tego po prostu nie wyobrażam sobie - tu jest potrzebna osoba doświadczona, obznajomiona ze sprzętem, mająca bezpośredni dostęp do tego laptopa (a nie instrukcje na odległość "na piśmie"), która zdiagnozuje laptop pod kątem sprzętowym i ewentualnie go rozbuduje.

Nawet nie wiadomo co się dzieje ze sprzętem, bo może to być problem awarii sprzętowej (jest coraz gorzej, z zawieszeń do niebieskich ekranów), a diagnostyka tego jest znacznie trudniejsza niż "uruchomienie FRST" i przy użytkowniku początkującym raczej kończy się na serwisie. Ja uważam, że nie powinnaś zwlekać (bo jeszcze dojdzie do tego, że się wcale nie uruchomi i nastąpi utrata danych), tylko czym prędzej skopiować gdzieś cenne dane i oddać sprzęt w ręce kogoś kto się zna, bo dowie się szybciej i dokładniej co jest nie tak. Powstrzymałabym się też z jakimikolwiek zakupami "części zamiennych" na własną rękę do czasu owej diagnozy - nie wiadomo gdzie jest usterka, wymiana części może być niezasadna, bo co jeśli się okaże że laptop cały do wymiany? To przecież nie jest wykluczone...

Co powiedzieć facetowi? Opisać ogólnie problem: zawieszenia, niebieskie ekrany śmierci, podejrzenie usterki sprzętowej i czy mógłby to zdiagnozować. Skoro się "zna", to i powinien wiedzieć co zacząć sprawdzać i w jaki sposób. Czy się naprawdę "zna" nie możemy stwierdzić.

 

To nie jest odmowa pomocy tylko logiczny trop w obliczu kursu w tym temacie, bo nawet jeśli już uruchomisz jakiś diagnostyk, może się okazać że nie da rady bez pomocy osób trzecich i kosztów. Od razu też mówię, że ja również nie znam się na sprzęcie i jeśli mam problem udaję się do kogoś, kto w tym celuje, nie próbuję załatwiać na własną rękę.

 

 

PS. A te logi z FRST już zostawmy w spokoju, to logi orientowane na oprogramowanie a nie sprzęt. One były pod inny kontekst. Kontekst się właśnie zmienił = występuje Blue Screen. I mówiłam o co chodzi z ComboFix. Znów został uruchomiony - po co. Już pomijam, że znów wstawił rzeczy, które usuwałam po nim (choć to nie jest tu istotne i nie ma na nic wpływu). Tu nie ma podstaw do jego uruchamiania i on nic nie pomoże, to nie jest problem infekcji (ComboFix jest tylko do wybranych infekcji), ComboFix nie służy do naprawy innych usterek, a już na pewno nie sprzętowych.

Odnośnik do komentarza

combofixa uruchmiłam bo wyglądało dziwnie na początku zanim się te niebieskie ekrany pokazały to on zaczął robic sobie co chce nie to co ja chciałam ,więc pomyślałam że skoro nie mam antywirusowego program to mogła się dostać na komputer jakaś dzika zwierzyna i cuduje . Teraz właczyłam CHKDSK i sprawdzał dysk i napisał tak: pliki poziom 1-3

segment rekordów pliku 652 nie do odczytania

" " " 653 " " "

" " " 654 " " "

" " " 655 " " "

 

Dalej nie zdązyłam przepisać ale coś tam usunął i coś tam odzyskiwał i teraz już nie robi się niebieski ekran przynajmniej na razie. Ten facio co się zna na komputerach to pracuje w wojsku przy kompterach lotniczych i jest po wyzszych studiach też komputerowych , problem w tym ze jest chamowaty, Ale rozmawiałam z nim przez telefon to zapytal czy na tym laptopie są takie naklejki z numerami czy tego nie pozrywałam i jak bym mu ten komp przywiozła to mam sobie przegrać na dysk zewnętrzny to czego nie chcę stracic i on mi go zrobi że będzie jakby odnowiony od zera. Nie wiem czy to dobry pomysł ale jak on taki do nieczego to nie mam wyscia, czy jest w ogóle możliwość żeby takiego rzęcha taki gościu co to przy komputerach pracuje w ogóle odnowił.

 

 

Zappa ja teraz to się boję przy nim oddychać co dopiero cos pobierać ,nie chcę zapeszac ale na razie mi nie wywija niczego nie wie na jak długo ale tylko pocztę patrzę boję się cokolwiek robić skomplikowanego.

Odnośnik do komentarza

Teraz właczyłam CHKDSK i sprawdzał dysk i napisał tak: pliki poziom 1-3 

 segment rekordów pliku 652 nie do odczytania

 "                "             "      653  "    "     "

"                 "             "      654  "    "      "

"                  "            "       655  "   "      "

 

Dalej nie zdązyłam przepisać ale coś tam usunął i coś tam odzyskiwał i teraz już nie robi się niebieski ekran przynajmniej na razie.

To znaczy że dysk miał uszkodzoną strukturę plików. Pobierz CrystalDiskInfo i daj obrazek smart. Nie bój się oddychać. Tak czy inaczej czekają Cię wydatki.

Odnośnik do komentarza

Oj już nieraz miałam tą operę i jakieś askc, zrobie ale nie teraz na razie mam sprzątanie ,zabili by mnie jak bym nie pomogła przed swiętami.

 

Nikt mi nie odpowiedzia czy moge wywalic microsoft office ja niczego nie piszę tylko czytam ewentualnie a to duży program a można wywalić explorera bo go nie lubię?

Odnośnik do komentarza

Przy instalacji Crystala OBOWIĄZKOWO należy wybrać Instalacja zaawansowana (wstrętnie wyszarzone aby zmylić użytkownika) i w następnym oknie odptaszkować instalację Opery (oba ptaszki).

Nie pobieraj CrystalDiskInfo jako wersje instalacyjną tylko portable. Jest to plik zip. Trzeba go rozpakować do wcześniej Utworzonego folderu na dysku o nazwie, np. Crystal i uruchomic plik CrystalDiskInfoPortable.exe. Nie ma żadnych instalatorów w bonusie. Czysty program.

 

http://portableapps.com/apps/utilities/crystaldiskinfo_portable

 

Mała uwaga jest to normalny instalator. Kiedyś dawali  w wersji zip. W kazdym razie nie instaluje sie na dysku tylko wypakowuje pliki programu. Domyślna ścieżka to C:\Users\Mathew\Desktop\CrystalDiskInfoPortable.

Edytowane przez Zappa
Odnośnik do komentarza

Jaki obrazek i jak go mam pokazać? jak na niego kliknęlam to sie zainstalował jak kliknełam na to co się zainstalowało to wyszło takie coś folder-App. folder -Data,folder-Other,Cristal disc info -aplikacja. No jak kliknełam aplikację to wyszla ta tabelka z temperaturą 48 stopni i dużo badziewia którego nie rozumiem w tabelce. Co mam kliknąc żeby pkazał się obrazek/

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze to u mnie jest taka tabelka bez obrazka teraz zmienila się temperatura na 25,nie ma tej częsci z lewej strony, po drugie ja nie jestem aż tak mądra żeby zrzut ekranu zrobić bo nawet nie wiem co to jest, podejrzewam tylko ,że to coś jak zdjęcie tego co na ekranie. Niestety nie ma obrazka. a jak by był to co on oznacza bo sie tym zainteresowałam. Może mój laptop już jest w takim strasznym stanie ze nawet się obrazek nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza

Kliknąć na -> Komputer, prawym klawiszem myszki na dysk C, wybrać -> właściwości, wybrać -> narzędzia, następnie -> sprawdż.
W oknie dialogowym zaznaczyć -> automatycznie naprawiaj i -> skanuj dysk w celu naprawy uszkodzonych sektorów.
Pojawi się informacja o sprawdzeniu przy następnym starcie - zatwierdzić i ponownie uruchom komputer.
Podczas startu załączy się chkdsk w celu sprawdzenia dysku - nie wyłączaj komputera, tylko czekaj (troche potrwa) na ponowny restart.
Natępnie sprawdzić, uruchamiając ponownie CrystalDiskInfo, czy informacja:

 000000000002 Current Pending Sector Count

się zmieniła na:

 000000000000 Current Pending Sector Count

Odnośnik do komentarza

mirf

Nie wolno używać narzędzia chkdsk ( napraw )na dyskach z uszkodzonymi sektorami.

adela

atrybut 01 2452 Read Error Rate - świadczy o degradacji powierzchni dysku, należy zwracać uwagę czy jego wartość się nie zwiększa odczytując SMART np CrystalDiskInfo. Dla sprawnych dysków WD wartość wynosi 0

atrybut C5 2 Current Pending Sector Count - Jeden z atrybutów krytycznych. Dwa sektory dysku nie mogą być odczytane, co może powodować kłopoty z działaniem systemu. Czy jest to uszkodzenie fizyczne, czy logiczne pokazać może skan dysku.

Naprawa wymaga diagnostyki z płyty bootowalnej - MHDD, lub pod systemem np programem Victoria447:

http://forum.ru-board.com/topic.cgi?forum=5&topic=35147&start=960

I podania wyników na forum

Victoria dla systemu Windows: Polski Manual

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic868490.html

podstrona #7

A następnie skopiowania danych i systemu na inny nośnik i zerowania całego dysku, lub tylko wadliwych sektorów. Czynności te wydają się jednak być poza Twoimi możliwościami.


 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...