Skocz do zawartości

"Zawieszanie" się dysku twardego


Rofi

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni obserwuję "mulenie" jednego z dysków. Nie wiem jaka może być przyczyna - ot po prostu stało to się nagle i dotyczy tego jednego dysku. Zrobiłem scan i niby programy wskazują, że wszystko jest ok, ale jednak nie jest.

Na tym dysku są tylko pliki video w różnych formatach. Mulenie objawia się tym, że po uruchomieniu danego pliku chodzi on normalnie, ale przewinięcie (w jakimkolwiek programie) skutkuje zawieszeniem się tego dysku - nie odpowiada od kilku sekund do kilku minut. A czasem wystarczy próba otwarcia jakiegokolwiek z folderu na tym dysku. I nie ma znaczenia czy komputer wystartował minutę temu czy chodzi od kilku godzin. Nie wiem ocb.

W załącznikach zamieszczam dane z programów CrystalDiskInfo i HD Tune oraz system summary z HWiNFO.

post-2275-0-26060000-1416606550_thumb.png

post-2275-0-44860000-1416606557_thumb.png

post-2275-0-99360000-1416606561_thumb.png

post-2275-0-07660000-1416606567_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czyli coś źle zrobiłem jak dzieliłem dysk jak rozumiem. Bo reszta dysków jest w podstawowej. W sumie do tej pory nie było z nim problemu zaczął on występować nagle stąd ten temat.

Z żadnym innym dyskiem nie mam żadnych problemów oprócz tego, w którego skład wchodzi E i F.

 

Czy to wina tego, że te partycje nie są podstawowe? Czy problem leży gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza

Problem dotyczy (jak w temacie) tylko tego jednego dysku a nie wiem czy jest różnica w zachowaniu każdej partycji na tym dysku.

Tylko ten jeden jest inaczej skonfigurowany. Nie wiem czy gdybyś wcześniej na nim umieścił jedną partycję rozszerzoną i w ramach niej utworzył dwie partycje logiczne byłoby lepiej. Nie widzę żadnego sensu w takiej konfiguracji tego całego dysku. Spokojnie mogłeś utworzyć na nim dwie partycje podstawowe zamiast dysków logicznych.

 

Jestem prawie pewien, że problem leży w stopniu defragmentacji partycji i przy obecnym stanie wolnego miejsca nie próbuj tego robić.

 

Możesz pobrać Puran Defrag (TYLKO a nie cały kombajn), zainstalować na partycji systemowej, uruchomić go, wybrać kolejno partycję E: (a później F:) i zaznaczyć TYLKO opcję Analyze. Nie wykonuj defragmentacji. Zobaczysz jaki jest stan plików na dysku(ach). KLIK

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...