Skocz do zawartości

Win 7 Home Premium - startuje, pokazuje Pulpit i zero reakcji


ciapus4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, po starcie systemu, pokazuje sie pulpit i nie można nic zrobić, np. po najechaniu na pasek, pokazuje się kółeczko oczekiwania, i kręci się, ctrl-alt-delete nie reaguje, po kliknięciu na pasku START nic się nie dzieje, tryb awaryjny, można coś zrobić, ale to nic nie daje, proszę o jakieś sugestie laptop Samsung RC510.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sam start systemu przebiega normalnie czy trwa zauważalnie dłużej w porównaniu do stanu przed awarią?

Opisz dokładniej kwestię trybu awaryjnego. "Można coś zrobić" nie wiele mówi. System działa dobrze w trybie awaryjnym ale nie potrafisz uporać się z problemem, czy system reaguje lepiej ale to wciąż nie jest stan właściwy?

Odnośnik do komentarza

Pytałem o rozruch i awaryjny, bo objawy które podałeś mogły świadczyć o problemach z dyskiem, jednak tę hipotezę po Twoich wyjaśnieniach bym na razie odrzucił.

Przypomnij sobie czy czegoś nie instalowałeś przed pojawieniem się problemu, albo nie wystąpiło jakieś inne dziwne zdarzenie.

Rozważałeś skorzystanie z przywracania systemu (o ile jakiekolwiek punkty przywracania w ogóle istnieją)?

Odnośnik do komentarza

Tryb awaryjny chodzi poprawnie, toteż zainteresuj się deinstalacją oprogramowania zabezpieczającego, czyli tu ESET Smart Security + MBAM (ten ostatni doinstalowany dzień przed założeniem tematu), bo to główna różnica między trybami, a typ programów pasuje do efektu. Z tym że:

- Zacznij od deinstalacji MBAM (bo świeżo dostawiony), ale nie pamiętam na czym jest oparty jego instalator i czy da się to zrobić z poziomu awaryjnego.

- ESET jest oparty na Instalatorze Windows i domyślnie nie jest możliwa deinstalacja z poziomu awaryjnego (nie działa usługa Instalatora). W takim przypadku do wykorzystania ESET Uninstaller.

Odnośnik do komentarza

Tak, skapłem się, teraz jest o niebo lepiej po odinstalowaniu eseta i mbama, tylko tak, jak chce usunąć ikone z pulpitu mam okno, przetwarzanie 1element i trwa to już pewną chwilę, piszę z tableta, bo niemogę uruchomić przeglądarki, w menadżerze zadań mam firefox.exe, ale przeglądarka się nie odpala, i tak z innymi programami, kręci się i lipa, co jeszcze wykonać, żeby przywrócić lapka do życia, oczywiście szacunek dla Pani. Jeszcze dodam, że system ma problemy z zamknięciem, "trwa wylogowywanie", potem zamykanie i lipa, tylko power wyłącza lapka.

Odnośnik do komentarza
nawet z samsung recovery nie można zainstalować win,

 

Na takim dysku to strata czasu. Wątpię aby jakikolwiek soft temu zaradził.

 

co sądzisz o Seagate Momentusie 1T SpinPoint 8M ?

 

Nie znam. Nie pracowałem. Nie mogę się wypowiadać.

 

Ale to ustrojstwo kiedyś było w moich rekach i chodziło świetnie.

 

http://www.morele.net/dysk-twardy-western-digital-wd5000bpkx-601253/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...